Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Що питаш мен?нови [re: Дpyrapят Fallen_Ange]  
Автор Rex Mysorum (Nimbus)
Публикувано10.07.05 17:39



Проследи нишката на отговорите и ще си отговориш сам. Поне с това трябва да можеш да се справиш сам.

С уважение,
Rex Mysorum


Тема Re: Що питаш мен?нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Дpyrapят Fallen_Angel (ReBornArchdevil)
Публикувано10.07.05 17:54



Нещо ирония ли забелязван в твоя отговор?... Нервен ли си, що ли?...



Тема Огледала и страстинови [re: Дpyrapят Fallen_Ange]  
Автор Rex Mysorum (Nimbus)
Публикувано10.07.05 18:00



Онова, което виждаш извън себе си, е отражение на собственото ти Аз. Ако не ти харесва видяното, поправи се.

С уважение,
Rex Mysorum


Тема Re: Огледала и страстинови [re: Rex Mysorum]  
Автор Дpyrapят Fallen_Angel (ReBornArchdevil)
Публикувано10.07.05 18:12



Субективизмът във възприятието на околната ти среда не е тайна за никого, но не го прехвърляй кйм другите... наистина си изнервен, успокой се, не е болка за умиралка...



Тема Re: Огледала и страстинови [re: Дpyrapят Fallen_Ange]  
Автор Rex Mysorum (Nimbus)
Публикувано10.07.05 18:19



Това, което описваш, ли виждаш извън себе си?

С уважение,
Rex Mysorum


Тема Re: Огледала и страстинови [re: Дpyrapят Fallen_Ange]  
Автор Tyлca ()
Публикувано11.07.05 01:49



А бе ,Ангеларий..
ти много бързо
привърши медения месец.
На това му викам човек
посветен на науката .



Тема Re: "СМЪРТОНОСНАТА ТАЙНА НА ВАТИКАНА"нови [re: Per Per]  
Автор Rex Mysorum (Nimbus)
Публикувано11.07.05 02:00



Има дори и още по-любопитни неща. Но и казаното дотук е предостатъчно да се разбере в какво се състои “смъртоносната тайна на Ватикана”.

Давай ги другите любопитни неща, моля!

С уважение,
Rex Mysorum


Тема Re: Не вервай, чел е историята ни само до 2000г. ннови [re: deLake]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано11.07.05 08:18



умиращи и възкръсващи божества, божествени деца-спасители и т.н. с лопата да ги ринеш навсякъде! това са психологически архетипи, толкова характерни за човешкото съзнание, колкото за човешката физика е характерно, че ходим на два крака.

но дай му на автохтонеца родословия и заемки да търси...

my soul swims gently in her pool


Тема като сме почнали с откровениятанови [re: the_bomb]  
Автор Rex Mysorum (Nimbus)
Публикувано11.07.05 08:32



дай му на автохтонеца родословия и заемки да търси...

Треската в моето око виждаш, а гредата в своето можеш ли? Автохтонците поне дирят из автохтонната си прародина, а не обикалят света, за да крадат родословия и история от съвършено чужди народи като източните перси или алтайците.

Между другото, не помня дали съм споделял мнението си за психологията, но тя е доста по-измислена наука и от лингвистиката, и от другите псевдонауки, за които е ставало дума. Освен че е измислена, е и зловредна, дори периферно демонична и отблъскващо атеистична. Жалко, че не знам толкова вицове за пишман психолози, колкото за адвокати. Един такъв виц би бил уместен тук, но тези, за които се сещам, са от рубриката "искрено и лично" и банопровокиращи, та ще си ги спестя засега.

Не знам дали е съвпадение, но като дойде петък или понеделник и като се нароят женските вестници, направо ми призлява. В тези дни всички стават я астролози, а психолози, я гений след успешно решената кръстословица. Тежък път ме чака-а-а, тежък, мно-о-ого тежък.

Ха, сетих се за нещо като виц или по-скоро поучителна историйка по темата.
Родителите на мома за омъжване чакат сватовници и дават наставления на девойката как да се държи, за да не се изложи и да се развали работата. Викат й: "Ще си мълчиш да не ти видят хората акъла!"
Идват пратениците от страната на момчето, гледат момата, една такава снажна, хубавелка. Ама си мълчи. Подканят я: "Кажи, чедо, как си, що си, да те опознаем."
Мълчала девойката, мълчала, па рекла:
"Като минахте през портата видяхте ли едно голямо лайно до пътеката?"
Сватовниците отвърнали:
"Да, видяхме го, голямо си беше."
Момата се изправила и казала гордо:
"Това лайно аз съм го изсрала!"

Не се упоменава с какви впечатления си тръгнали гостите, но съм склонен да търся доста аналогии между гордостта от изаканите говънца и позоваването на измислени науки.

Бъди здрав!

С уважение,
Rex Mysorum

Редактирано от Rex Mysorum на 11.07.05 08:54.



Тема Re: като сме почнали с откровениятанови [re: Rex Mysorum]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано11.07.05 10:30



за краденето на родословия можеш да си спестиш критиките поне към мен, защото аз от родословия не се интересувам.

колкото до афористично-пиперливото ти "изобличение" на "вредните" науки, то няма никаква стойност на аргумент.

а иначе ако за психологията си имаш изградена представа по женските вестници - прав си, това са глупости.

my soul swims gently in her pool

Редактирано от the_bomb на 11.07.05 10:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.