Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Езикът много ми напомня трънския говорнови [re: Beliathaurus]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано02.04.05 12:22



+ Колко беди са сторили "официалните" езици, постулирани най- много отъ преди единъ/два века?



Тема Re: Езикът много ми напомня трънския говорнови [re: Beliathaurus]  
Автор fujara (непознат )
Публикувано02.04.05 16:34



Добре езика бил хърватски от 1700 и някоя си година. Обаче имаше понятие сърбо-хърватски. Каква е разликата м-у сърбо-хърватски и хърватски и какво е общото със стария трънски говор на българите?



Тема Re: Езикът много ми напомня трънския говорнови [re: fujara]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано02.04.05 22:56



Сърбо-хърватски - официалният език в Югославия.
Разликата с хърватски е незначителна.
Сръбският се пише на кирилица и латиница, докато хърватският само на латиница.
Общото със стария трънски говор на българите е, че сръбският, а и хърватският езици са диалекти на българския.



Тема Защо .....??????нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Beliathaurus ()
Публикувано03.04.05 00:22



Има нещо такова Интересно ми е обаче:

Защо готите и илирийските царе са наречени словинци в "Разговор угодни народа словинского"?

Защо келтските(галски, кимерийски) пълководци, Болг и Брем са наречени също "Словинци", а през същия период част от галите в Европа са известни под името Белги ( Belgae )?


Самите белгийци претендират за връзка с народа фир Болг.
(

)

Защо римляните наричат град Уинчестър в Британия -
Venta Belgarum - town of the Belgaе?

Защо Gaius Julius Caesar казва "Horum Omnium Fortissimi Sunt Belgae" - "От всички, Белгите са най-смелите" .

Защо в ирландските митологии, "The Erainn were part of the Belgae, who controlled a large part of the continent and gave their name to Belgium, Bolg was their sun god who, they claim, was their ancestor, so the Irish name Fir Bolg. " (source: )

Защо "The Kymrians, who crossed the Rhine and flung themselves into northern Gaul towards the middle of the fourth century B.C., called themselves
Bolg, or Belg, or Belgians, a name which indeed is given to them by Roman writers, and which has remained that of the country they first invaded. (source: )

Защо "The Volcae were a large and powerful nation of southwestern Gaul, comprised of two branches, the Volcae Arecomici and the Volcae Tectosages. Their name appears to derive from the same origin as the German Volk, "people", from which derives English "folk"?

Защо "walh, valah (from the Latin for the Celtic tribe Volcae) = Welsh (source: ), езика на уелсците се нарича Kymraeg (сравни с kimrians) ?

И най-вече откъде-накъде нашите летописци свързват Българската държава и царе, с историята на илирийци и келти?



Тема Re: Защо .....??????нови [re: Beliathaurus]  
Автор Nimbus-TF (Мизо Тракерен)
Публикувано03.04.05 00:33



Съвпадения? Твърде много, но все пак съвпадения?

[А][Ф][Т][О][Ф][Т][О][Н]


Тема Re: Езикът много ми напомня трънския говорнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор fujara (непознат )
Публикувано03.04.05 09:00



Излиза че официалният език на бивша Югославия е бил български. Като как друга Тито ще избере български за официален?



Тема Re: Езикът много ми напомня трънския говорнови [re: fujara]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано03.04.05 10:23



Все пак му е бил роден.

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 03.04.05 10:24.



Тема Re: Езикът много ми напомня трънския говорнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор fujara (непознат )
Публикувано04.04.05 14:33



Е според теб ще излзе че Тито е българин, официалния език на бивша Югославия е български, езиците на федеративните републики също са български

Редактирано от fujara на 04.04.05 14:47.



Тема Re: Езикът много ми напомня трънския говорнови [re: fujara]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано04.04.05 15:41



Така ли ще излезе




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.