Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Ще си го запиша в бележниканови [re: Ziezi]  
Автор Arient ()
Публикувано20.03.05 11:30



на gsm - ма и ще си го повтарям в почивките, защото не мога да го запомня наведнъж.
Аз също намирам присъствието ти тук очарователно. Спомням си преди няколко години (още преди да създадеш сайта си, тогава всички ти пожелахме успех) изложението на твоята хипотеза по въпросите българи, славяни , германци. След като вникнах в нея тогава, ти казах, че принципни несъгласия нямам(освен дето слагаш каруцата пред коня но го правиш поне от логическа гледна точка издържано). Това, че ти наричаш славяните - траки по принцип не е проблем, стига предварително да дефинираме понятията, но просто не е прието да се наричат така от мнозинството. Интересна е настойчивостта, с която го вършиш. Вероятно се дължи на някакъв комплекс но не съм и няма да се правя на психиатър, а и не ме интересуват подробностите.
Харесва ми изяществото на хипотезата ти (в началото ти посочих едно две слаби места в логиката, надявам се да си ги отстранил, иначе лесно ще те атакувам там). Ако не съществуваха археологията, лингвистиката, генетиката а и още науки, които се използват или биха могли да се използват от историята, хипотезата ти изведнъж ставаше теория. Но .......

Редактирано от Arient на 20.03.05 11:41.



Тема Re: Ще си го запиша в бележниканови [re: Arient]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано20.03.05 11:54



Ако не съществуваха археологията, лингвистиката, генетиката а и още науки, които се използват или биха могли да се използват от историята, хипотезата ти изведнъж ставаше теория. Но .......



Драги Ариент, трябва да знаеш, че съм отворен за всякакъв род критика.

Но що се отнася до археологията, знай, че откакто изграждам страницата си /догодина ще навърши 10 години/, аз отделям поне няколко месеца в годината за обиколки на археологически обекти в България. Може да звучи нескромно, но трябва да знаеш, че съм много по-наясно с доста неща, отколкото самите археолози. Това се дължи на следните прозаични факти:

1. Археолозите са тесни специалисти за даден времеви отрязък, и никой не се интересува от находките на колегите си. Например античари и средновековци изобщо не обсъждат находки помежду си, сякаш копаят не в една територия, а на различни планети.

2. Археолозите вярват базпрекословно на историческия шаблон/който се сменя по няколко пъти на столетие/, а би трябвало да е обратното - археолозите да формират историята, а не тя техния мироглед.

3. Междуличностните отношения сред археолозите са подобни на гнездо с оси. Никак не се понасят помежду си.


Та ето защо аз например знам, че в Силистра археолози ръководени от доц. Стефка Ангелова откриха пристанище от времето на Омуртаг, което доказва наличието на български речен флот още при Крум и Омуртаг. Аз го знам, а огромното множество археолози не го знаят, първо защото не приемат това откритие за истина/поради личностни вражди/, и второ защото изобщо не ги интересува Омуртаг, а някакъв техен си отрязък от историографията.

Що се отнася до генетиката, тя отдавна е доказала, че българите са най-преки потомци на автохтонното население на Балканите. Но нека не я мешаме и нея, щото ще ни излезе име на расисти.

Лингвистиката пък е толкова смешна наука, че нямам намерение да я коментирам. Само ще кажа, че лингвистиката извежда българската лексика от всички други езици, само не и българския - най-стария индоевропейски език по принцип.

Вече дадох един пример тук, ама пак ще го дам:
Например в българския език думата ПОЕЗИЯ се извежда от гръцки през френски и руски

А дали са попитали баба ми, която ПОЕ, знаели нещо за тази научна приумица ?! Та те я изкараха полиглотка - знае гръцки, френски и руски

Произходът на тази дума е - ПОЕЗИЯ - от български към гръцки и френски и руски.



Тема Re: За достоен представителнови [re: Ziezi]  
Автор Arient ()
Публикувано20.03.05 12:03



на "славянофилите" не ми стигат силите но се старая.
Не съм казвал, че славяните са бели, нито пък, че траките са изцяло изчезнали(20-те процента главно романизирани траки) са били най-цивилизованата съставка на предстоящото, към лето господне 680, създаване на българския народ(в което "прабългари" практически не са участвали по няколко причини, като например, че са били много малко, а и освен това много или малко, са подложени на пълно унищожение от Борис).
Та за каква връзка славянофили-тюркофили говориш.
Между другото твоите хипотези са много удобни на съвременните (официални) пантюркисти. И те се отказаха да създават "голямата турска раса", позамълчаха с ирано-скитския произход на турците и сега вече твърдят (на твоите основания), че "винаги са си били тука".

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Помацитенови [re: Arient]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано20.03.05 12:14



Драги Ариент, едно си мислят хората, друго всъщност е истина.

Помаци е термин, наложен на българомохамеданите преди 150 години.
Ако днеска някой се има за помак, това си е негова заблуда. Помаци няма. Помаци е имало преди 150 години в селата около Плевенско. Това са били българи мохамедани, чието родово име е било ПОМАЦИ. Днес обаче бългоромохамедани помаци няма. Европейската наука, а оттам и българската, обаче прикачила термина помаци върху всички българомохамедани. Това е поредната научна заблуда и фалшификация.

1. Та ето ти един ФАКТ - помаци днес няма !

Нека се занимаем малко и с турците.

Преди 200 години турци не е имало. Турци е прозвище, а не име на народ. Турците ги роди баща им Ататюрк, измисли ги, измисли им държава, измисли им език. Ако днес твърдим, че македонци няма, то трябва да твърдим също, че и турци няма, защото ако македонците са измислени преди 50 години, то турците са измислени преди 80 години.

2. Та ето ти още два факта - македонци и турци няма.

Нека се позанимаем малко с румънците.

3. Факт е, че румънците са измислени преди 150 години. По принцип румънци няма.


Та ако ида при един образован българомохамеданин и му кажа - ей, ти не си помак, а той горкия толкова начетен, толкова учил наука, и взел че повярвал на науката че е помак, та този човек ще скочи да ме бие наистина. Точно така ще скочат на бой и турци, румънци и македонци. Но това не означава, че са прави. Както няма де а прав и един еничарин, на когото е казана истината , че е по род българин. Той може и цяло село да изколи в яростта си, но това няма да промени истината - той е българин по род.

И сега, ще кажеш, че човек е такъв, какъвто се чувства. Ами така е, затова обаче трябва да кажеш истината на хората, пък после те да се чувстват каквито си искат - може и ескимоси. Когато един куп душмани заблуждават българите, че те са всичко друго , но не и българи, ние трябва ли да стоим ей така и да зяпаме мухите? Не, трябва да просвещаваме, да казваме Истината !

Е да, ама тука некои държат да не се пропагандира Истината на хората.

Защо ли?

Чии интереси защитават ?

Български или еничерски - македонски, сръбски, румънски, турски, гръцки и т.н. ?



Тема Re: АНТИЧНА ЕВРОПА- прародина на българитенови [re: Ziezi]  
Автор Per Per (От Плисков)
Публикувано20.03.05 12:18



Mnogo dobre kazano:

"чиято прародина е АНТИЧНА ЕВРОПА" ...

...това е днешна Тракия.
Затова се е запазил спомена за ромейската тема Европа (Източна Тракия).
От Еврос/Иврос/Хеброс т.е. Марица
(Хор Бат нека помисли за: ГЕБРИТЕ (зороастрийци), ХАБИРУ (уж евреи) и КАБИРИ (свещениците на Тракийски Самос т.е. Самотраки)
...
и т.н.

Все още неоткритата тайна на древната ни история
е в основата на нашата несвобода


Тема Re: Ще си го запиша в бележниканови [re: Ziezi]  
Автор Arient ()
Публикувано20.03.05 12:31



Не ще оспорвам приведените факти, а само твоята интерпретация.
Намам време.
1. Идиот е тоя, който мисли, че е съществувал поне един момент в историята, в който по долното течение на Дунав не е имало нито едно пристанище и корабоплаване.
2. За "ПОЕ" е безсмислено да се твърди, че е елинска или руска или българска или френска (а останалите са я заели), не мисля да откривам Америка (не съм Драган Охридски) като кажа, че е общ индоевропейски корен запазил се в употреба (и горе долу смисъла си) в гореспоменатите езици. Просто елините са я записали първи.
Ако ще наричаш изначалните виртуални "индоевропейци" българи - добре но трябва и другите да приемат промените в терминологията.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: АНТИЧНА ЕВРОПА- прародина на българитенови [re: Per Per]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано20.03.05 12:36



+ Отъ Х/ОР+ПЕЙ, Х/ОР+ФЕЙ, прочетено обратно, защото е РА+скъсанъ въ ЛИБЕТ+РА. За това РЕ+ката и областта е на РЕ+чена ЙЕП+РО; ЙЕФ+РО; ЙЕВ+РО; ЙЕВ+РО+ПА/ба/; примери : РОДО+ПА; КАЛИО+ПА;.....
+ КА+БИ+РИ; КА+БА+РА/ка+ба+ри, ка+ба+р+дии/;. Най вероятно /хабиру/ е произношение като : друг+аръ; дургаръ; сиречъ сциганясване!

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 20.03.05 12:58.



Тема Re: ДО ЗИЕЗИ!нови [re: Ziezi]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано20.03.05 12:50



+ ИМЕто се формира на съответниятъ ЯЗИКЪ! Така и СЛОВЕНИТЕ са създали своя ВЕРСКА ДОКТРИНА, която има ИМЕ+НА на съответните стихии/естества, сиречъ - БОлГОВЕ! ГОВЕЕНЕТО отъ тамъ идва! Както и БЛАГО+ГОВЕЕНЕТО!
+ ВЪ НАЧАЛОТО БЕ СЛОВОТО И СЛОВОТО БЕ У БОлГЪ. И СЛОВОТО БЕ БОлГЪ!

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 20.03.05 12:51.



Тема Re: OR-PEJ i DRAG-AR [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Per Per (От Плисков)
Публикувано20.03.05 13:05



"drug-ar/durg-ar"

A imat li ne6to ob6to dumite/koreni:

DRUG
DRAG
DRAGON
DRACO
DRACANA
DARCANA
ZDRAC
ZORKO
ZORA

Kadmo/Kazmej "ubiva" Drakona. A kogato umira sam stava "drakon" t.e. "zmiorka".
"Zmiorkite" vyrhu obrednite hljabove.

Gryckata mitologija e napisana t.e. PREPISANA mitologija
Bylgarskata mitologija e ZIVATA OBREDNOST.

Все още неоткритата тайна на древната ни история
е в основата на нашата несвобода


Тема Re: OR-PEJ i DRAG-AR [re: Per Per]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано20.03.05 13:18



+ Е ПА ТЕКА СИ Е, АМА "ОНИ" НЕЧАТЪ ДА ЧУЯТЪ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.