Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 27.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: първите "славянски" държавинови [re: Nimbus-TF]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано10.03.05 09:05



Ако "славяни" и "словени" е едно и също, нищо. Но ако са различни неща, а те в не малка степен са именно различни, променя всичко в българската история.

аха, отново тежките последствия на номинализма щом има две имена, трябва да има и две неща. също като цигани и роми, елини и гърци, шия и врат.

Защо се приема с лекота, че българите говорят славянски език, а не обратното - т. нар. славяни български език?

а защо трябва да се приема обратното? някакви по-солидни аргументи да представиш?


Словени е религиозното понятие. В смисъл на "познаващи Словото господне"... Иначе също и склавини може да е религ. понятие, защото християните са се имали за "раби Божий"

ето два примера за народна етимология. това толкова много пъти съм го обяснявал, че ми е дошло до гуша. "словени" са се наричали сами тези, които притежават "дар слово", които могат да говорят разбираемо и членоразделно, за разлика от "немците" например, които бърборят, но все едно са неми - сравни "барбарос", което означава просто човек, чиято реч е "дъра-бъра".
това няма нищо общо с християнската религия.

Но днешното слАвЯни вече е етнически термин, който изключва малко или много българите.

обърни се към Зиези и Ко., аз никога не съм твърдял, че това изключва българите! даже напротив!

my soul swims gently in her pool


Тема Re: първите "славянски" държавинови [re: the_bomb]  
Автор Nimbus-TF (мизиец)
Публикувано10.03.05 12:12



В отговор на:

това толкова много пъти съм го обяснявал, че ми е дошло до гуша. "словени" са се наричали сами тези, които притежават "дар слово", които могат да говорят разбираемо и членоразделно, за разлика от "немците" например, които бърборят, но все едно са неми - сравни "барбарос", което означава просто човек, чиято реч е "дъра-бъра".
това няма нищо общо с християнската религия.




Това е просто едно от многото възможни обяснения, при това най-тъпото от всички.

"Я, колко добре си говорим и се разбираме! Нека се наричаме словени! А ония, дето не ги разбираме, ще им викаме немци, щото не говорят нашия език." - Да, бе, да, тези смешки си ги разправяйте в клуб Лингвистика. Тука не минават.

В отговор на:

ето два примера за народна етимология.




Народна, но вярна. Това, което ти ми предлагаш, е от речника, но, за съжаление, грешно.

В отговор на:

това няма нищо общо с християнската религия.




Дъра-бъра. Ти така си мислиш. Защо за словени почва да се чува често скоро след работата на Улфила, а в 4 век никой не е знаел нищо за тях? Били са отвъд Карпатите? Как става тъй, че славяните изведнъж стават обитателите на Балканите и на север от Дунав, и на юг от Дунав, а сведенията за битки с византийците се броят на пръсти? Кога словените и българите превземат Солун за първи път? Дали става дума за разпространение на нов етнос на Балканите или по-скоро на културно и религиозно разпространение на "словенството" сред стария "тракийски" етнос и затова не чуваме за сражения?

В отговор на:

аз никога не съм твърдял, че това изключва българите! даже напротив!




Там е работата, че няма никакво значение какво твърдиш ти. Хората верват на дипломирани антрополози.

[А][Б][О][Р][И][Г][Е][Н]

Тема Re: първите "славянски" държавинови [re: Nimbus-TF]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано10.03.05 12:55



Това е просто едно от многото възможни обяснения, при това най-тъпото от всички.

защо да е тъпо? защото на Нимбус така му харесва или поради някаква друга причина?

Народна, но вярна. Това, което ти ми предлагаш, е от речника, но, за съжаление, грешно.

Аксиомите ще си прилагаш в езотериката. Навсякъде другаде, като кажеш "това е правилно, а товае грешно" трябва да го докажеш.


Защо за словени почва да се чува често скоро след работата на Улфила, а в 4 век никой не е знаел нищо за тях?

а защо за германи почва да се чува чак след времето на Гай Марий, а преди това никой нищо не е знаел за тях? а защо за траки почва да се чува чак след Омир, а преди това никой нищо не е знаел за тях? а защо за египтяни почва да се чува чак след 4 хил. пр.н.е., а преди това никой нищо не е знаел за тях? а за шумерите? а за скитите? а за китайците?
явно се налага да го кажа, защото това май е нещо ново за теб: все някога някой се споменава за пръв път в изворите. ако от това ще тръгнеш да си правиш изводи, поне ги нагоди да изглеждат малко по-интелигентни.

Как става тъй, че славяните изведнъж стават обитателите на Балканите и на север от Дунав, и на юг от Дунав, а сведенията за битки с византийците се броят на пръсти?

едно е да кажеш "няма сведения", а друго е "има сведения, ама са малко". а ти колко искаш да са? това, че на теб ти се виждат малко, си е проблем на твоите критерии за "малко" и "много", а не на изворите и сведенията. освен това ми иде нещо друго да те светна: количеството запазени сведения е функция на количеството дошли до нас произведения. хайде ми изброй поне 20 византийски историка от 5-6 век. май няма, а? как искаш тогава да сме затрупани от сведения.

Там е работата, че няма никакво значение какво твърдиш ти. Хората верват на дипломирани антрополози

не е лошо малко и на дипломирани езиковеди да поверват. Генът и расовият тип не е всичко.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: "дипломирани антрополози"?!нови [re: the_bomb]  
Автор Kain (детеубиец)
Публикувано10.03.05 13:38



Там е работата, че няма никакво значение какво твърдиш ти. Хората верват на дипломирани антрополози
==========================================================Ми ако ми каже и имената и трудовете на тиа ми ти "дипломирани антрополози" дето уж им вервали ората, мое и аз да му повервам, че ги е чел поне малко


Seek&Destroy


Тема Re: първите "славянски" държавинови [re: Ziezi]  
Автор Kain (детеубиец)
Публикувано10.03.05 13:46



Терминът ГЕРМАН идва от един чисто български Бог - ЕРМИ /гърците му викат ХЕРМЕС/. Знатните "Траки" извеждали родословието от ЕРМИ/ГЕРМАН/ . Доказано е съществуването на български род на име ЕРМИ.
========================================================
Ей, Зизи, Ерми е тюркски род, Ермиар му е пълното заглавие
Значи ли това, че:
1.)Германците са тюрки
2.)Знатните траки са биле тюрки?
3.)Туранците са германци
4.)Боговете са тюрки(тюрките са богове?!)



Seek&Destroy


Тема Re: първите "славянски" държавинови [re: Kain]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано10.03.05 14:17



Ми за скандинавския бог Тюр или Тиу/да не го бъркаме с Тор-Тонар/ не сте ли чували? От там и дните на седмицата
Tuesday- Вторник - демек на Тиу /Тюр/
Wednesday-Сряда -на Один
Thursday-Четвъртък- на Тор/Тонар/
Да не говрим за приликаите между Тангра и thunder/гръм/!!
Тва е доказателство,че всички германски народи са тюрки-чисти тюрки!! хехе

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: "дипломирани антрополози"?!нови [re: Kain]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано10.03.05 14:29



e, ти си по тая част. да ти каже на тебе, ако му стиска.

на мен, честно казано, не ми пука какво казват "дипломираните антрополози".

my soul swims gently in her pool


Тема Re: първите "славянски" държавинови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано10.03.05 14:38



Помаците са българи-мюсулмани, а босненците са сърби-мюсулмани.
Но всики тези езиците са към славянската езикова група .
А за чехите, надявам се не са толкова изпростели като вас, че да забравят прозхода си.
Зиези, съвсем сериозно: Българи е име на народ , за разлика от термина СЛАВЯНИ/Slavs/ -който е етническа културна и езикова връзка между някои от народите на източна европа.
Всичко останало , което правиш е размиване на понятията и смисъла тоест идентичността на народа наречен Българи.
Ти си част от глобалистките тенденции, който обаче са смешни поради импотентните си опити да обърнат света с главата надолу.
Ти въобще не си нито родолюбец нито патриот.
Жалко ,че някога избрах ника си именно поради твоите писания,...

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: първите "славянски" държавинови [re: Caбaзий]  
Автор Kain (детеубиец)
Публикувано10.03.05 14:48



Брей, направо да не повярваш какви еволюции моат да станат в и/нет.
Зизи, май последователите ти намаляват, а?


Seek&Destroy


Тема Re: "дипломирани антрополози"?!нови [re: the_bomb]  
Автор Kain (детеубиец)
Публикувано10.03.05 14:52



Абе то и на мен толкова ми пука, ма още препускам по инерция към злия магьосник с медния тас


Seek&Destroy

Редактирано от Kain на 10.03.05 14:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.