Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Добре енови [re: Arient]  
Автор Nimbus-TF (мизиец)
Публикувано12.03.05 15:22



Нов хит:
дравидийци + нордици = средиземнорци

Да припомним и класиките:
памиро-ферганци (бактрийци) + новодунавци (славяни) = средиземноморци (днешни българи)

neo-danubian (славяни) + turanid (тюрки) = mediterranean (българи)

и т.н.

Напористите опити да се укрепят старите и разклатени възгледи, придружени от отчаяни напъни да се утрепе още в зародиш всичко, което клони към автохтохтонност, не престават да ме изненадват.
Добре, че някои от опитите са комични, защото иначе щеше да е много тегава атмосферата.

[А][Б][О][Р][И][Г][Е][Н]


Тема Re: Добре енови [re: Nimbus-TF]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано12.03.05 17:46



От Ариент очаквах само и единствено простотии, но ето че видях и нещо интересно. И аз съм чувал за едно село, в чиято циганска махала се разхождали русоляви циганета, но те се дължали на местния горски с много силен ген. Едва ли да е същия случай. Освен това потвърди теорията ми за хилядапроцентно увеличение на братята роми (от 20 на 200 къщи). Само че тук говорим за по-кратък период от време.

Останалата част от постинга му са редовните изпълнения



Тема Re: Добре енови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано12.03.05 17:54



И аз съм чувал за едно село, в чиято циганска махала се разхождали русоляви циганета, но те се дължали на местния горски с много силен ген.

Rusite kosi sa recesiven beleg. Ergo ne ste da e samo gorskiat (ili pone toi dalech ne e purviat v rodoslvnoto im durvo (na ciganchetata imam v predvid)):)

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Добре енови [re: errata]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано12.03.05 18:27



Рецесивните белези не са това, което изглеждат

Познавам и други случаи на рус баща и чернокоса майка, при които децата са също толкова руси, колкото бащата. Просто нещата не са толкова прости, както са представени в учебниците по биология.



Тема Re: Добре енови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано12.03.05 18:42



Taka e- ne sa:
Namirat se i heterozigotni po daden beleg individi

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Добре енови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано13.03.05 07:25



A - дом. белег за черна коса
a - рец. белег за руса коса

Бащата е aa, а майката -- Aa или AA.

Тъй като явно е Aa, ето кво става:


A a
a Aa Aa
a Aa aa


Хоп... те то го aa... долу вдясно... 25% шанс - родили са се под щастлива звезда.

SAY 'ELLO TO MY LITTLE FRIEND!

Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: джинrиби]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано13.03.05 09:30



Връзката с близкия изток е наистина съществена.

Аз обаче смятам, разселването става оттук в посока Близкия Изток, а не обратното.

Другото грешно нещо, което твърдиш е, че носител на българския етноним е някакъв народ/ти го наричаш прабългари/ , който бил представен в гените ни едва с 5%.
Това не е вярно. Носител на нашия етноним сме ние - българите - точно тези, които са представени с 80%. Въпросните българи, които гърците наричали ПЕЛАСГИ, и част от които още в праисторията са заселили Междуречието и най-вече Палестина.

Това са българите.

Изследванията са интересни, ставало е въпрос за тях и по други клубове.
Въпросът е доколко са обективни. Знаем например, че тези изследвания, направени от македонската държава , са фалшифицирани - скрита е 100%товата връзка между българи и македонци.



Тема HLA polymorphismнови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано13.03.05 09:59



Според македонското изследване:

A phylogenetic tree constructed on the basis of the high-resolution data deriving from other populations revealed the clustering of Macedonians together with other Balkan populations (Greeks, Croats, Turks and Romanians)




Според българското изследване:

Phylogenetic and correspondence analyses showed that Bulgarians are more closely related to Macedonians, Greeks, and Romanians than to other European populations and Middle Eastern people living near the Mediterranean.



Ето как македонската наука субективно е изрязала българите от проучването си.
Работата е там, че тези цитати са от страница, цитираща македонското изследнване, в която преди време се е съдържало и името на българите, но в последствие е изтрито !

Това съм го доказал във форум македония, представяйки и старата информация , и новата фалшифицирана информация.

Така че тези изследвания могат да бъдат фалшифицирани по политически причини!

Затова аз лично не наблягам на расовите изследвания, въпреки че всички от тях ДОКАЗВАТ АВТОХТОННИЯ ПРОИЗХОД НА БЪЛГАРИТЕ !



Тема XENA и РУСЛАНАнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано13.03.05 10:21



Макар и да е австралийска актриса, NEKD е добър пример за това, как е изглеждала УРСУЛА





А ета и РУСЛАНА:





Тема Re: Добре енови [re: Shankly]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано13.03.05 10:35



Да, сред циганките бъка от Аа-та




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.