Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано23.01.06 12:05



Ти ли беше тоя със спомените от предишен живот?

Същият - от плът, кръв и душа, който се чуди какво изобщо се занимава с някой, който няма спомен с кого е говорил преди по-малко от 12 часа.

------------
Пий вода

!

Тема Спора ти с този човечец......нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.01.06 12:10



...само потвърждава думите ми за различните начини, по които може да се въприема даден текст.
Твоя опонент е панелен нацист, който може и да не е виждал жив евреин или негър, но здраво закърмен със соцесета за дълбоката духовност. Оттам и начина по който чете: текстовете за него са като стихотворения, който на базата на една две ключови думи прави асоциации, които емоционално отговарят на наумените от него си постулати. Ама това че в текста пише точно обратното- за такива хора няма значение, а дали изобщо разбират какво пише-хептен. Думите за такива хора не служат за предаване на информация, а за предаване на емоции.
И понеже в България всеки се мисли за компетентен по всичко, прочитат хората една две статии на предпоследната страница на некой вестник и решават че и могат и те да правят "научни" заключения.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано23.01.06 12:11



В отговор на:

Що се отнася до твърдението ти, че в САЩ смесването на расите било в напреднал стадии, мога да ти кажа, че съм живял там 6 години и такова смесване почти няма. Междурасови бракове в Америка са голяма рядкост.



Предпочитам да вярвам на US census bureau:



В отговор на:

За евреите мога да ти кажа, че те са най-големи противници на расовото смешение понеже много от тях са склонни да се женят за хрисияни, а останалите ги е страх, че това ще доведе до изчезване на евреиските общества от САЩ. Нещата са точно обратните на това което казваш.



Евреите насърчават смесването на расите, като изключват себе си от този процес. По същия начин едрите еврейски капиталисти създават комунизма и призовават към "диктат на пролетариата". По същия начин водят война срещу държави, защото се съмнявали, че там има оръжия за масово поразяване, а в същото време в Израел има стотици ядрени бойни глави и т.н.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: Бoжoмил]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 12:23



Хората помнят тези свои събеседници, които оставят силно впечатление у тях. Ти очевидно си ме запомнил и си сънувал как спориш с мене цяла нощ, но аз наистина те бях забравил.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 12:37



Както е казано: “статистиката никога не лъже, но лъжците ползват статистика”.
Първо не си наясно как се определят расите в САЩ. В америка расовата принадлежност е чисто и просто въпрос на самоопределение. Човек може да е &#190; бял и &#188; черен, но ако каже, че е черен, значи е черен. И за да не кажеш, че примера който давам противоречи на това, че има малко смесване на расите, ще уточня, че тези съотношения може да са получени не от майка и баща, а от прадядовците и прабабите. Освен това техните разбирания за раса са по-различни от нашите. Ако на един рус човек със сини очи майчиния език му е испански, то този човек едва ли би смятал себе си за бял, а по скоро би се определил като латино. Латино може и да е негър, но в Америка това се смята за отделна раса.

Последно допълнение:
Едва ли си могъл да прочетеш и да схванеш за какво става въпрос в статията с така нареченото опровержение на Левонтин. Едва ли познанията ти по математика са толкова добри. Просто си се надявал, че хората от www.gnxp.com ще ти я преразкажат, но те още не са сложили преразказа на техната страница и ти чисто и просто ми преповтаряш техното твърдение, че Левонтин бил опроверган.
А какво значи според тебе “correlation structure” от следния параграф:
This conclusion, due to R.C. Lewontin in 1972, is unwarranted because the argument ignores the fact that most of the information that distinguishes populations is hidden in the correlation structure of the data and not simply in the variation of the individual factors
Вече ти го обясних с други думи в предишно мое изказване.



Тема Re: Спора ти с този човечец......нови [re: Craig]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 12:46



Не съм седнал да споря за да го убеждавам. Знам, че не мога да го убедя. Целта ми е да разясня някои неща на хората, които четат тази тема без да дават мнение по въпроса. Не бих искал те да останат с впечатление, че зад твърденията на тоя невежа стоят солидни научни изследвания. Ако аз не бях казал нищо, някой може да му повярва. Слуховете и митовете в обществото тръгват именно по този начин: грамотните си мълчат и нищо не казват, а лумпените крещят на висок глас.



Тема Re: Спора ти с този човечец......нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано23.01.06 13:05



Поздравявам те най-искрено, наистина има нужда от хора, които разбират в различните области, като тебе например, за да се отсее измислицата от истината.



Тема Муахахаханови [re: *Eвa*]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано23.01.06 13:21



хора, които разбират в различните области, като тебе например


Ще ме уморите от цвилене и кикот.

Вяра, смирение, скромност, вяра, смирение, скромност, 1, 2, 3, връщам си самоограничението за 5 постинга/ден, че с тия увлекателни пародии ме отклонявате от Пътя към Истината за Живота.



------------
Пий вода

!

Тема Re: Спора ти с този човечец......нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.01.06 13:23



В случай, че не си забелязал, тука има една групичка от 3-4 малко странни юзери, така нар. "автохтонци", които са страшно гръмогласни.
Т.нар. Божомил на други места твърди, че не разбира нищо от генетика, а на трети и четвърти-че науката само лъже и изобщо е от лукавия и т.н.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано23.01.06 13:24



В отговор на:

Първо не си наясно как се определят расите в САЩ. В америка расовата принадлежност е чисто и просто въпрос на самоопределение. Човек може да е &#190; бял и &#188; черен, но ако каже, че е черен, значи е черен. И за да не кажеш, че примера който давам противоречи на това, че има малко смесване на расите, ще уточня, че тези съотношения може да са получени не от майка и баща, а от прадядовците и прабабите. Освен това техните разбирания за раса са по-различни от нашите. Ако на един рус човек със сини очи майчиния език му е испански, то този човек едва ли би смятал себе си за бял, а по скоро би се определил като латино. Латино може и да е негър, но в Америка това се смята за отделна раса.



И какво ми доказа с тези известни неща Явно си мислиш, че като отклоняваш въпроса с разни подробности постигаш нещо. Като толкова те притесняват латиносите гледай само графите black-white. Признай си, че от миене на чинии не си успял да се запознаеш със статистиката относно междурасовите бракове в САЩ




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.