Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема плюс редакциянови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано23.01.06 00:06



Глупакът си ти, претенциозни, но в това ще те оставя сам да се убедиш, когато предадеш Богу дух. Кога ще е това... Божа работа.

Всяка наука, която отрича Бог, е псевдонаука. И е точно такава, защото няма академична наука, която да обясни спомените ми като дете на минали животи и днешните ми извънтелесни пътувания, без да гледа тъпо и да си измисля още повече глупости (какво може друго да предложи тъпата наука, нали си нямаме душа, а сме само материя?). Знаеш ли какво ще предложи като обяснение шизофреничната наука - на твърдението ми, че мога да се отделям с душата си от тялото ми? Тя ще отрече, че имам душа и ще ми лепне... "душевно разстройство"! ХА ХА ХА!

А проблемът, драги, на българската история, е, че се пише или от малоумници, или от българофоби и всякакви -фили... туркофили, русофили, грачофили, германофили и всякакви такива деб-(ф)или. Но това е така, защото българите не си заслужаваме истинската история. Когато си я заслужим, ще я получим. И в това можеш да си сигурен, вервай ми.

------------
Пий вода

Редактирано от Бoжoмил на 23.01.06 00:12.



Тема Re: плюс редакциянови [re: Бoжoмил]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 00:15



Познавам хора дето ги могат тия работи. Чакай да се сетя как го постигаха......марихуана???



Тема Re: плюс редакциянови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано23.01.06 00:31



Познавам хора дето ги могат тия работи. Чакай да се сетя как го постигаха......марихуана???

Да ти имам познатите!

Първоначално се постига с много вяра, смелост, правилните условия и специален учител. По-късно може и без напътствия на учителя, но за начинаещи като мен е опасно да се прави без надзор.

Когато веднъж видиш един от многото други светове, веднъж завинаги ще изгубиш вярата си в материалистичните псевдонауки, безбожието си и т.н. Съветвам всеки да работи в тази насока. Там е Истината... към всичко!

------------
Пий вода

!

Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: Last roman]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 00:44







Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано23.01.06 01:34



Шефе, първо твърдеше, че "Всеки може да чете разни популярни статиики от интернета", а след това казваш следното "Въпростната статия е чудесна, но ти явно не си имал достатачно познания да я интерпретираш.
". Много бързо си променяш мнението за човек с такива големи претенции

По-нататък - ти твърдеше, че:

В отговор на:

двама произволно избрани исландеца имат много по-голяма генетична разлика по между си от колкото е генетичната разлика между средностатистически исландец и средностатистически азиатец или африканец.




В дадения от мен линк тази чутовна глупост е отречена предостатъчно пъти. Например тук:
As Michael Bamshad noted in Nature Genetics last year:

”Frequently, it is erroneously contended that the high (85–95%) within group variance of human populations is inconsistent with the existence of races because differences between individuals are greater than differences between groups. Such low FST values are sometimes misinterpreted to mean that genetic differences between individuals within sub-Saharan Africa, Asia or Europe are typically greater than differences between individuals on different continents. A positive FST indicates, however that individuals from different populations are, on average, slightly more different from one another than are individuals from the same population” (p. 5-7)


И понеже твоите възгледи се основават на Lewontin-овите, ето ти на неговите теории.



Тема Re: плюс редакциянови [re: Бoжoмил]  
Автор vencci (ХОРО С КОПИЕ)
Публикувано23.01.06 06:32



Когато фактите могат да говорят, глухите и слепите си мълчат.

1/ СВЕЩ , според френското езикознание е древноегипетска дума, която се среща в старобългарският ни език като : СВЕШТЬ.
От нея днес имаме : свещенник, свещник, светец, светлина, свещен, с вещина / с разбиране / , свят , светоусещане и много други.

2/ На френски : Чернозем е плодородна земя в старите им атласи от 60-70 години на 20 в. Как тази българска дума е попаднала при тях със същото значение. Черна Земя = Плодородна почва или Чернозем.

Когато споменаваме за Близкия Изток, не бива да забравяме присъствието на Др. Египет и неговата култура / култ към Ра/ и език, който и днес говорим в една или друга степен.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 11:35



Ти изобщо ли не си прочел какво пише в тоя параграф дето ми го пращаш? Първо въпросният параграф потвърждава, че разликата между хората от дадена раса е 85-95%. После автора твърди, че останалите 10-15% са напълно достатачни за да може хората да бъдат разделени на раси понеже тези 10-15% се срещат постоянно у въпросната раса докъто останалите 85-95% са произволни мутации. Ето какво казва: A positive FST indicates, however that individuals from different populations are, on average, slightly more different from one another than are individuals from the same population”
Каво значи “positive FST”? Означава, че въпросните 10-15% разлика между гените не са произволни и на тяхна база се определят расите. Хората от различни раси се различават повече един от друг от колкото хората в самата раса само на базата на тези 10-15% понеже останалите 85% са произволни мутации, другите не са произволни.
А ето какво казва същият тоя господин Michael Bamshad пак в статия на същата интернет страница:
“Many studies have demonstrated that roughly 90 percent of human genetic variation occurs within a population living on a given continent, whereas about 10 percent of the variation distinguishes continental populations. In other words, individuals from different populations are, on average, just slightly more different from one another than are individuals from the same population. Human populations are very similar, but they often can be distinguished.”
Това, че господин Бамшад смята, че тези 10% правят расите по-различни една от друга от колкото са хората в една раса си е въпрос на мнение. Все едно да трърдиш, че най-последното дръпване от изсмукан фас е най-сладко. Въпрос на вкус. Категории от сорта на “slightly more” “slightly less” не са научни понятия.
Съжалявам, че е трябвало цяла нощ да се ровиш из интернета за да намериш нещо с което да ме обориш. Пробвай пак.
Що се отнася до твърдението ти, че в САЩ смесването на расите било в напреднал стадии, мога да ти кажа, че съм живял там 6 години и такова смесване почти няма. Междурасови бракове в Америка са голяма рядкост. По-голяма част от смесването е станало по време на робството, когато господарите са опъвали робините. От тогава има почти пълна сегрегация на расите.
За евреите мога да ти кажа, че те са най-големи противници на расовото смешение понеже много от тях са склонни да се женят за хрисияни, а останалите ги е страх, че това ще доведе до изчезване на евреиските общества от САЩ. Нещата са точно обратните на това което казваш.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано23.01.06 11:50



Съжалявам, че е трябвало цяла нощ да се ровиш из интернета за да намериш нещо с което да ме обориш.

Добре се справяш и самичък с оборването си.
Снощи за три аспекти от разговора ни си промени сам мнението на 180 градуса.

смесването на расите било в напреднал стадии, мога да ти кажа, че съм живял там 6 години и такова смесване почти няма. Междурасови бракове в Америка са голяма рядкост.


Добре-е-е-е!

По-голяма част от смесването е станало по време на робството


Сигурно, ако се позоваваш на "изследването" от сценаристите на "Робинята Изаура"...

За евреите мога да ти кажа, че те са най-големи противници на расовото смешение


Може би затова т.нар. евреи са сбирток от всякакви подраси.

Жив и здрав, а най-здрави да си останат претенциите ти.

------------
Пий вода

!

Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 11:56



.....и още нещо по темата: Въпросната интернет страница www.gnxp.com не се прави от някаква научна организация, а от група аматиори, които се интересуват от генетика. Ето как се представят: "We are a collection of individuals interested in exploring the cutting edge of genetics and its intersection with other disciplines and everyday life (or the inverse!). We are liberal, conservative, libertarian, white, brown, Asian, male, female, Jewish, gentile, religious, nonreligious, American, non-American and many other labels. We are united by a reverence for the exploration of the heterodox in an empirical and analytic fashion drained of excessive emotive enthusiasm or revulsion. We are part of the remnant!"
Много похвално обач на техната страница преразказват научни статии и допускат неточности, които се четат от любители като тебе понеже им е по-лесно да четат преразкази от колкото да четат оригиналите. Намери ми нещо сериозно, а не статиики от аматиорски уебсаит.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: Бoжoмил]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано23.01.06 12:02



Ти ли беше тоя със спомените от предишен живот?




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.