Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано22.01.06 16:57



Аз мисля, че хората не трябва да се гордеят за каквото и да било. Ако предците ти са направили нещо добро, трябва опитваш да правиш още по-добро, а не да се тупаш по гърдите с чужди постижения.

Важи както за нигерийците, така и за арийците.

------------
Пий вода

!

Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: джинrиби]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано22.01.06 21:14



Нещо много почна да се използва генетиката в поткрепа на исторически теории и то от хора, които четат изследвания от интернета без да имат достатачно познания да интерпретират тия изследвания. Нека да ви дам няколко факта, които всеки учен в тази област ще потвърди:
1. Над 99% от гените у всички хора се еднакви. От генетична гледна точка ние сме почти еднакви.
2. Този по-малко от 1% разлика в гените у хората е най-вече резултат от индивидуални, а не от расови или етнически различия. С други думи: двама произволно избрани исландеца имат много по-голяма генетична разлика по между си от колкото е генетичната разлика между средностатистически исландец и средностатистически азиатец или африканец. Звучи шокиращо??? Така е. Когато се говори за арабски гени, средиземноморски гени, азиатски гени и други такива, се има предвид, че в различните раси и етноси има малка група гени, които са характерни само за тази група хора. Тези гени са много малко на брой. Може би не повече от 10-12 на брой. Не съм сигурен за точната бройка, но става въпрос за частица от процента.
3. Общите гени между човеците и човекоподобните маймуни са над 90%. Непомня дали ставаше въпрос за 95 или за 97 процента общи гени. Май и това звучи доста шокиращо, нали???
Нямам никакви възражения към данните изнесени в тази тема, но е хубаво нещата, които споменах да се имат в предвид когато се ползва генетика за исторически цели.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано22.01.06 21:44



Ей сега ще те обвинят в Българофобия и Маймунофилия...

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Ще се задоволя само в обвинение занови [re: Last roman]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано22.01.06 21:51



НЕВЕЖЕСТВО.
Понеже съм готин и винаги си подкрепям думите с факти, ще посоча следната извадка от твърдението на господина:

Този по-малко от 1% разлика в гените у хората е най-вече резултат от индивидуални(?!?), а не от расови или етнически различия(?!?). С други думи: двама произволно избрани исландеца имат много по-голяма генетична разлика по между си от колкото е генетичната разлика между средностатистически исландец и средностатистически азиатец(?!?) или африканец. Звучи шокиращо??? Така е.

Да, така е, шокиращо е.
Върнете се подготвен, господине, за да не ме шокирате повторно по този брутален начин. Моля ви!

------------
Пий вода

!

Тема Re: Ще се задоволя само в обвинение занови [re: Бoжoмил]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано22.01.06 21:54



е не мене сега....
Как ме насмете само....

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Ще се задоволя само в обвинение занови [re: Бoжoмил]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано22.01.06 22:00



Има претенции да съм най-подготвения в този форум...поне от това което чета до сега. Никой по-подготвен не се е изказал до сега, а може и да има такива. Мога да ти предложа литература за справка, но е едва ли ще я прочетеш. Все пак говорим за научна литература, а не за статии за масонски заговори и велико-арииски теории. Даже мога да посоча конкретни страници, но пак ще се наложи да си купиш въпросните книги. Няма ефтин път към познанието.
Индивидуални различия: гени характерни само за индивида и близките му родственици.
Етнически различия: гени характерни за етнос.
Средностатистически азиатец от генетична гледна точка: ти какво мислиш, че знач?



Тема Re: Ще се задоволя само в обвинение занови [re: Бoжoмил]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано22.01.06 22:01



Имам претенции да съм най-подготвения в този форум...поне от това което чета до сега. Никой по-подготвен не се е изказал до сега, а може и да има такива. Мога да ти предложа литература за справка, но е едва ли ще я прочетеш. Все пак говорим за научна литература, а не за статии за масонски заговори и велико-арииски теории. Даже мога да посоча конкретни страници, но пак ще се наложи да си купиш въпросните книги. Няма ефтин път към познанието.
Индивидуални различия: гени характерни само за индивида и близките му родственици.
Етнически различия: гени характерни за етнос.
Средностатистически азиатец от генетична гледна точка: ти какво мислиш, че знач?



Тема Re: Ще се задоволя само в обвинение занови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано22.01.06 22:17



Имам претенции да съм най-подготвения в този форум...

Претенциите са едно, фактите са друго.
Факт е, че ако бяхте прав, двама случайно подбрани исландци можеха да се окажат еднояйчни близнаци и тогава цялата ви теория за по-близките с тях африканци отива по дяволите.

Когато излезете от рамките на "случайното" и прочетете нещо за представителни извадки, а и повече за тези 1% гени, които ни различават, ще имам основание да скрия усмивката си към вашите претенции.

Нещо повече: самата постановка, че нечии исторически теории са по-верни от генетичните тестове, ме кара преждевременно да олисявам. Затова много мило, че наливате вода в мелничката на Божидар Димитров, но той е агонизиращо куче. Бъдещето е за тези, на които старите виждания само се ПОТВЪРЖДАВАТ и от най-точните изследвания.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Ще се задоволя само в обвинение занови [re: Бoжoмил]  
Автор тpиrлaвa лaмя (непознат )
Публикувано22.01.06 22:22



“When Lewontin (1972b) analyzed existing data on nine blood-type systems, he found that 85% of the variance was composed of diversity within populations and only 15% was due to diversity between populations.”

“Sociobiology” by Edward O. Wilson; ISBN 0-674-00235-0

Опитах да исползвам аналогията с исландците и африканците за да ти го обясня на разбираем език ама ти май не го схвана.
Въпросният учебник по социобиология съм го виждал да се продава и в Софиа. До утре мога да ти покажа извадки от цял куп други учебници (а не статии от интернета).



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано22.01.06 22:29



В отговор на:

1. Над 99% от гените у всички хора се еднакви. От генетична гледна точка ние сме почти еднакви.
2. Този по-малко от 1% разлика в гените у хората е най-вече резултат от индивидуални, а не от расови или етнически различия. С други думи: двама произволно избрани исландеца имат много по-голяма генетична разлика по между си от колкото е генетичната разлика между средностатистически исландец и средностатистически азиатец или африканец.



Тези неща не ги пишат генетици, а социолози, които имат толкова понятие от генетика, колкото и средностатистическия участник в този форум.
Всяко нещо се пише с определена цел. С голяма доза увереност твърдя, че социолозите разпространяват подобни небивалици, защото:
1. В голямата си част са евреи.
2. Останалите са тъпи парчета.
Целта е да се насърчава смесването на расите, което си е доста напреднало в САЩ. За същата цел в почти всеки холивудски филм има междурасова връзка (припомни си какви хора държат холивудските студиа).

специалист-генетик коментира дебат между бял националист и социологическа отрепка. Предполагам, че тезите на социолога са почти идентични с твоите.




Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.