Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus-TF (мизиец)
Публикувано20.03.05 22:25



Може да се каже, че сме славяни по език и с това славянството ни се изчерпва. Ако някога се развиваха теории за славянски морета, за това си имаше политически причини. По същите причини, но с обратна тяга, след 1989 се излюпиха една камара прабългаристи, които отричат славянския принос в изграждането на държавата и говорят за иранци, които основали българо-тракийска държава на Балканите.

В отговор на:

Е аз незнам,какво е това представително изследване,което ни изкарва 80% мургавели...Те ще са изследвали предимно братята,ми се струва,огледай се...къде са тия 80 или даже 60%...




Мисля, че имаш погрешни представи за средиземноморския тип. Ето един колаж, за да визуализирам с картинки изследването на Карлтън Кун.


В отговор на:

А м'у другото колко средиземноморски тип са били траките е много съмнително.Аз например съм чел,че са светъл народ със всетли очи предимно.



И аз съм чел гръцките брътвежи, но ВЕРВАМ на изображенията, оставени от самите ни предци.

Нито един от персонажите в казанлъшката гробница не отговаря на описанията на гърчолята, нито пък техните рисунки на тракийци предполагат "светъл тип".

В отговор на:

Да не споменавам османците,и те са се записали за ОГРОМНО СЪЖЯЛЕНИЕ :((((



Пет века робство - пет процента тип Туранид. Имай предвид, че те са много повече побългарени етнически, 20%, отколкото ние потурчени с нашите скромни 5% туранид.

[А][Б][О][Р][И][Г][Е][Н]

Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: Nimbus-TF]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано21.03.05 03:20



Все повече смятам,че сме прекалено омесени.Всъщност все повече го смятам именно заради снимките.Прекалено характерни белези вменяват тези снимки.Не е реално просто,като се огледам около мен...
Антропологията залага на външните белези.Ако имаше начин да се докаже с помощта на генетиката..но няма.
Отделно,ще трябва да се поправя за етиопците,сетих се ,че Херодот ги описва кто високи,снажни,тъмни хора.

Няма нищо по-прекрасно от това кръвта във вените ти да се мята бясно!

Редактирано от OpenMind на 21.03.05 04:05.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: OpenMind]  
Автор Agneucarrol ()
Публикувано21.03.05 06:38



Не разбирам какво се опитваш да кажеш с постинга си. И що за обобщения правиш, просто нелепо.

All that is gold does not glitter; not all those that wander are lost.


Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus-TF (мизиец)
Публикувано21.03.05 14:56



Естествено, че снимките представят характерни белези. Освен с ТВ-водещите бих могъл да направя колаж с безброй снимки, които съм правил докато съм се оглеждал на улицата. Сред българите се откроява един специфичен тип и тия за голямото смесване са наизустени и преповтаряни по инерция щуротии. Не отричам, че го има, но не е и "прекалено". Хубаво е да се посмеват гените, за да не се налага като скандинавците да си внасяме негри, за да си оправяме генотипа.

В отговор на:

Не е реално просто,като се огледам около мен...




И преди съм го казвал - жалко е, че се налага мозъкът да обработва получената през очите информация. Освободи мозъка си от постулатите и заучените схеми на мислене и ще почнеш да виждаш очевидното.

В отговор на:

Ако имаше начин да се докаже с помощта на генетиката..но няма.



Напротив, има, и генетиката също доказва интересни работи - че властващите исторически течения могат да вървят на *** си.

[А][Б][О][Р][И][Г][Е][Н]

Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: Nimbus-TF]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано21.03.05 17:18



Nimbus-TF,по-рано ме изкара,че не познавам средз. тип,но гърците са такъв тип,и ако си запознат гърците се считат за основоположници на Рим - другите медитерани.И аз вече виждам как накрая ще ни изкарат и нас гърци.И най-лошото е,че може и да са прави,ако се погледне второто изследване:
Macedonians 2.60
Greeks 3.17
Romanians 7.58

Освободи мозъка си от постулатите и заучените схеми на мислене и ще почнеш да виждаш очевидното.

Много несправедливо,в никакви постулати не вярвам първосигнално,още по малко във византийски,но такива изречения нищо не значят...

Генетиката е хубава наука да,и що-годе минава за точна.Ама нали за да каже,ето този мъж е носител на тракийски ген,трябва да разполага с оригинални такива,което силно ме съмнява,както казах.
Macedonians 2.60
Greeks 3.17
Romanians 7.58
То какво да коментирам,сефте научавам,че сме кръвни братя с румънци и гърци.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus-TF (мизиец)
Публикувано21.03.05 18:04



Веднага ти отговарям, че гърците са само около 40% средиземноморски тип и без да го твърдя съвсем категорично, смятам, че са го придобили след идването си на Балканите и смесването си с нас. Сред българите средиземн. тип е с 20% по-висок. Не защото сме повече гърци, а защото сме си българи, потомци на автохтонното население на полуострова - пеласгите/траките, доказани представители на средиз. раса.
Гърците и до днес продължават да са с по-тъмен тен от нас и според Куун са с по-широка долна челюст от които и да е средиземноморци. Затова те "изкарвам", че не познаваш средиземноморския тип. Той варира - от Португалия, през Испания, Франция, Италия, до България. Проблемът ти е, че взимаш за еталон на тази раса една нация на гърците, в която средиземноморският тип е по-слабо представен отколкото при българите.
Затова неверието ти, че не сме средиземноморци, защото гърците били по-мургави, лежи на фалшива основа. Правилната логика е - гърците не са чак такива средиземноморци, защото не са се смесили ЧАК толкова с нас, автохтоните.

А това, за какви се имат гърците, няма какво да го коментирам нашироко. Само ще кажа, че нито са основателите на Рим, нито от тях тръгва средиземноморската раса.

В отговор на:

И най-лошото е,че може и да са прави,ако се погледне второто изследване:
Macedonians 2.60
Greeks 3.17
Romanians 7.58




Какво му е лошото на това изследване? То е ПОРЕДНОТО, което доказва, че българите, днешните македонци, румънците и гърците имаме нещо много общо от антични времена и всичките приказки за славянизирани турци и памиро-ферганци са чисто и просто глупости.

В отговор на:

То какво да коментирам,сефте научавам,че сме кръвни братя с румънци и гърци.




Чудно ми е, че това може да те учудва.
Да продължа просветлението ти тогава. Кръвни братя сме и със сърбите, и с хърватите, и с босненците, а в по-малка степен и с днешните турци и унгарци.

В отговор на:

Ама нали за да каже,ето този мъж е носител на тракийски ген,трябва да разполага с оригинални такива,което силно ме съмнява,както казах.




Явно трябва да повторя. Щом сме средиземноморски тип, трябва или да сме траки, или римляни, или гърци, защото това са народите от този тип, които са се навъртали по нашите земи. Не говорим нито латински, нито гръцки, а славянски език, който потресаващо прилича на тракийския. Ето ти изходната позиция за размишления. Добави и че българите са се борили срещу романи и ромеи и свеждаме възможностите до една - чистата истина... блъгарите сме т.нар. в истор. книжки траки.

[А][Б][О][Р][И][Г][Е][Н]

Тема Тракиец и славяниннови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Sysiphus (новак)
Публикувано21.03.05 18:14



Според симеонивия сборник ТРАКИЕЦ означвало “усърдно изпъляващ обряда”, т.е. “Славещ Бога”.

Словенин означва точно това – Славещ, чрез Словото. Оставам с впечатлението, че със Словенин се самонаричат в християнско време тия дето по-рано гърците са ги означавали като усърдно изпъляващи обряда.

Малко коментари по въпроса. Това корелира добре с генетичните изследвания, които действително показват, че българите са раса от средиземноморски тип.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: Nimbus-TF]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано21.03.05 21:23



Ха,ми тези теории,са просто поредните,и ти в случая ги защитаваш така разпалено :)
Значи от едната старна са официалните постулати,от друга ей тези,които искаш да наложиш.И аз съм по средата.
Много добре знам кой се считат за представители на средиземноморския тип раса,която обаче изобщо не трябва да се обобщава така.
Гърците на изобщо не трябва да имат толкова обща кръв с траките
Гърците- ниски ,черни,кривокраки,с къдреви коси.
Траките-високи,стройни.
Аз си имам становище,макар че всичко е много объркано.
Тези които се наричат траки,според мен са бледко копие на Прототраките,който според мен са дошли от Етиопия.
Ам тези наричали се елини? дали гърците са елини или елините са били друг народ,именно част от тези прототраки а гърците по късно са си присвоили и това име.
Щото за мен е ясно,че гърците са приели чужда история,чужда култура и култове.И как пък точно един такъв народ,ще има писменост,а траките не.
Не,че искамд а приемам генетиката,ама това е изманипулирано според мен.
Това е пълна глупост македонците да са толкова различни от нас,колкото ние от гърците,т.е. николко.
Омешани са народите и това е.
И къде точно заминават прабългарите сред тия изследвания?
Значи от една шепа народ,щото наистина малко са били траките,извднъж след 20 века са 80% ген.Чак пък толкова силен ген...
Повече какво да кажя,тотално объркана история,липса на всякаква идентичност,сега ако ме карат да се идентифицирам със Зорба гъркът,ми не искам.
Я вземи снимката на швабата,представи си го 20 год по-млад,без мустак, леко му обърни главата и ми кажи дали не ти заприличва на медитерана?
То от толкова теории:)
Даже трак=славянин,всеки както иска борави с понятията.



Тема Необходимо пояснение :)нови [re: OpenMind]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано21.03.05 21:45



Май тръгнах по крива пътека с обясненията,та искам да съм по-ясен.
Аз няколко пъти казвам,че за мен е проблем по кой е най-точният критерий за идентификация.
Казвам-траките са били ВИСОКИ,СТРОЙНИ хора,това е оригинала според мен-откриха точно такива слекети по нашите земи-на високи,стойни хора.
Гърците-не елините,са ниски,кривокраки.



Тема Re: Необходимо пояснение :)нови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus-TF (мизиец)
Публикувано21.03.05 22:10



Повтаряй си колкото искаш пропагандни клишета за стройните и високите и ниските и кривокраките. Вече не съм сигурен, че изобщо те разбирам.

[А][Б][О][Р][И][Г][Е][Н]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.