Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: джинrиби]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано05.03.05 22:22



+ Доколко представителни са изследванията, въз основа на които са тези акварели?



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: джинrиби]  
Автор джинrиби (непознат )
Публикувано06.03.05 18:26



За тези, които ги мързи да четат и лежат на стари учебникарски и нови неучубникарски лаРВи мога да кажа, че генетиката вече е на светлинни години пред историята.
ЩЕ ВИ ДАМ ИДИН ПРИМЕР:
Установено е, че бялата раса е резултат на генна мутация в група от около 15 индивида и то две трети от тях са били мъже.



Тема На баба ти.нови [re: джинrиби]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано06.03.05 18:32



фърчилото..
Аз не съм средиземноморски тип и не ме интересуват подобни глупости, доказващи родството на българите с гърци, турци , испанци и мамуни поради причина ,че са неинтелигентни и тъпоглави патриотарчета,

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: На баба ти.нови [re: Caбaзий]  
Автор джинrиби (непознат )
Публикувано06.03.05 21:58



Това, че ти не си средиземноморец е нормално-просто попадаш в 20%-тната групата на пришълците.
Това, че не признаваш генетиката за сериозна наука говори за консервативност, но не е лошо.
Някои хора по принцип по- бавно схващат, други по- бавно се променят.
Всичко, което генетиката потвърждава не се различава от археологичните находки, но просто у нас те се тълкуват както дявол евангелието.

Genetic trends in Europe





Тема Re: На баба ти.нови [re: джинrиби]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано07.03.05 02:44



Това, че ти не си средиземноморец е нормално-просто попадаш в 20%-тната групата на пришълците. "

Знаех си аз ,че съм от малцинствата.
Ми начи тъй ще си заминавам. БРАВО. Е тва е идеята и на ЕС и на всички "богоизбрани" -тук да останат най-приспособимите -естествено тва са именно мургавите "средиземноморци".

Не видях някъде да се казва възможнността да се придобиват генетични мутации вследствие на смесването, а не само на унаследяването. Доколкото знам съществуа една интересна склонност на хората от бялата раса да изрусяват вследствие на затворени гени.тоест при липса на обмяна с други типове. Това обяснява много работи. Но генетиката е същата мошеническа наука като археологията Въпросът ми е: ти и Зиези и всички какво целите с това да докажете на всяка цена ,че сме/сте/ автохтони.

Редактирано от Caбaзий на 07.03.05 03:07.



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: джинrиби]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано07.03.05 03:12



Само да те питам : България средиземноморска страна ли е?

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: the_bomb]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано07.03.05 03:15



Знаех си аз ,че си произлязъл от маймуна.

VITA BREVIS ARS LONGA

Редактирано от Caбaзий на 07.03.05 03:18.



Тема Re: На баба ти.нови [re: Caбaзий]  
Автор dilmar (...)
Публикувано07.03.05 04:33



в петък бяхме със синчето и мама му в София ленд и за пореден път се убедих в следното - повечето българи като деца имат външен вид на да ги наречем славянчета, а като поодъртеят на балканчета а за цитираните често генетически изследвания основният проблем е че едва ли отговарят на изискванията за представителни извадки също и доколкото едва ли някой може да си проследи родословието повече от 3-4 поколения та да се идентифицира еднозначно в една или друга група и доколкото ми е известно е по-добре да бъдем генетически разнообразни



Тема Re: EДНА ТЕЗА-ИСТИНСКАТА.нови [re: Caбaзий]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано07.03.05 07:49



а тебе да не би дедо Господ да те е направил от кал?

логично ми звучи, като те чета

ишма много пропуски и неясноти в еволюционната теория, но алтернативата й също не ми харесва.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: На баба ти.нови [re: dilmar]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано07.03.05 07:54



доколкото ми е известно е по-добре да бъдем генетически разнообразни

проблемът е, че някои хора явно имат комплекс на тема "руса коса и сини очи".

иначе данните, които изнася джингиби, много ме кефят, защото потвърждават научно това, което се вижда от пръв поглед при сравнението на средиземноморските европейски народи с тези от Севера.

само че това не може да отговори изчерпателно на въпроса КОИ СМЕ НИЕ? тук има и много други, по-важни неща като култура, религия, обичаи, език, манталитет, историческо минало и съзнанието за него, и т.н.
затова реагирах така остро в началото.

my soul swims gently in her pool



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.