Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 24.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: В смисъла, в който питашнови [re: komita]  
Автор Arient ()
Публикувано04.02.05 14:11



ще отговоря да, с уточнението, че в един доста дълъг период от време не само в Трансилвания но и в цяла Румъния са се говорели славянски диалекти главно от същата група, които са се говорили по същото време в България(групирането е доста условно). Освен сума други доказателства по въпроса, които няма да привеждам, мога да опитам да те убедя в това, което казвам по следния начин - преди да се засели България със славяни, първо трябва да бъде заселена Трансилвания и Румъния на юг от Карпатите. Преселването на големи групи хора не става ей така - събрали се по Висла и горен Днепър тарикати и казали - от днес напускаме тук терена и отиваме на топло в Пелопонес или някъде наоколо, по каталога дето ни го раздадоха от готската туристическа агенция, миналата седмица. Нови територии от преселението се усвояват следващото поколение, за което е нужна нова земя. Това е начинът на разселване на скитските племена до централна Азия и иранските(арийските) до Инд. Това е начинът на разселване на земеделските народи. Има и изключения (нямам предвид азиатското велико преселение, то наистина е преселение, а не разселване дължащо се на увеличение на броя на хората) като преселението на Хелветите към Атлантика, но те просто потвърждават правилото.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: В смисъла, в който питашнови [re: Arient]  
Автор oros (новак)
Публикувано05.02.05 02:03



Думата "славянин" на първия български език е означавала, а и все още е:
СЛАВИ ЯН И ИН - хора, които славят, или вярват в хармонията между духовните светове (ЯН) и материалния живот тук на Земята (ИН). Такава е била и религията на Орфей, Хорос и Христос, преди да се измени от разните му там църкви, гърци и латинци. Константин Костенечки е написал как е бил съставен Църковно-славянския език с цел да се разпространява Словото Божие сред народите на славяните. Този език е изкуствен и е служил само на "християнската" църква (православието). По този начин са създадени и латинският език, да обслужва католическата църква, арабският - за исляма, санскрита - за кришнизма и будизма.
Тракийският конник, едно все още непроучено божество от нашите земи е показвало точно тази хармония, или обединение между Дух (Човек) и Материя (Кон). И Българин, и Славянин в древността е означавало едно и също - принадлежност към определена религия, която се е зародила на територията на провинциите Тракия и Мизия. Преди да приемат християнството много народи са изповядвали тази религия. Тя е била религия на силните, а е била заменена от религията на слабите - днешното християнство.



Тема Re: В смисъла, в който питашнови [re: oros]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано05.02.05 11:07



+ Оросъ, откога къснорускиятъ стана меродавенъ за тебе? До измисленото презъ 17-ти векъ - слАвЯни, има само слОвИни, слОвЕни! Отде такава мисълъ у мужиците съзря, та ИНъ и ЯНъ. Не виждашъ ли, че става прекалено натруфено?



Тема Re: В смисъла, в който питашнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор oros (минаващ)
Публикувано05.02.05 16:24



Името на император Юстиниян означава: Този, който стои на земята (Ин) и небето (Ян), докато Юстин е бил Цар само на земята. Тези неща не съм ги чел някъде, а са си лично мои изследвания. Константин е име с подобно значение. Първият български език е бил изцяло от едносрични думи. Ще дам един пример - думите "езотера" и "екзотера" означават следното:
е+зо+те+ра=ето+живота+(на) твърдата+светлина (земята);
ек+зо+те+ра=отразен+живот+(на) земята.
В речниците пише нещо от рода на УКРИТО и ОТКРИТО, а за знаещите е друго. Езотериците виждат истинските неща на земята, а екзотериците - само отразените. Ето така е и с вашето знание, знаете само отразените неща. За другото знание се иска и друг вид учение и друг вид сетива.



Тема Re: В смисъла, в който питашнови [re: oros]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано05.02.05 18:55



+ Това за СРИЧКУВАНЕТО не ми го ОТКРИВАШЪ ТИ.
+ По какво съдишъ, "КАКВО Е НАШЕТО ЗНАНИЕ"? Твоето мнение за него явно не е добро?!

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 05.02.05 19:41.



Тема Re: В смисъла, в който питашнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор oros (минаващ)
Публикувано06.02.05 04:50



СРИЧКУВАНЕТО наистина не съм го открил аз, на този език са писали и говорили жреците в древността. Но след като го знае човек много лесно може само с един поглед в клуба да разбере с какви точно човеци си има работа. Едно обикновено име може да ти даде пълна информация за човека, който се крие зад него. Ето например ти си си измислил това име ХОРЪ+БАТЪ. За много от участниците тук това е само един НИК (мисля, че така се казва), но аз например виждам чрез него нивото ти на знание, интересите ти в историята и дори переспективите ти в тези насоки. ХОР е една титла, към която ти подсъзнателно се стремиш и да даде Бог да я достигнеш. Но такива, като тебе са малко в целия форум. Ще ти покажа защо имам "лошо" мнение за знанието на много от участващите тук. Те обикновено задават един въпрос и след това цитират този, или онзи. Това се нарича ИМИТИРАНЕ, или ОРИГИНАЛНИЧЕНЕ. При колко човека се вижда т. н. ТВОРЧЕСКИ ПРОЦЕС? Аз имам добра библиотека и знам какво пише в книгите за всички неща, които се дискутират тук. Но моята цел, а надявам се и на много от пишещите тук е, какво ще четат тези след нас. Цялото знание, включително и историята, е вкарано в едни рамки, или матрица, с цел да обслужва нечии интереси. Ролята ни в историята не е тази, която по принуда изпълняваме в момента. Били сме велик народ, а днес сме само жалка пародия на това величие. Задаваш ли си въпроса ЗАЩО? Аз много често си го задавам и вече имам много отговори. Опитвам се да ги споделям с вас и се радвам когато се получава диалог и ми е тъжно, когато ме изхвърлят по три дни предупредително за инакомислие.
В момента притежавам знания за историята и религията на България, каито не ги пише в нито една книга. Тези знания противоречат на сега същестуващите.
В живота има установени едни правила и според тях всички човеци трябва да живеят в една кошара. Тази кошара си има овчари, кучета-пазачи, доене, стригане, клане и какви ли не още животински неволи. Има едни друг вид човеци, превърнали се в ХОР+РА и те летят като орли, ястреби и соколи високо над кошарата. Как ли гледат тези волни птици на науката и знанията, установени в "кошарата"? Ще ти отговоря и на втория въпрос. Желанието ми да участвам в този клуб е да ви направя всички, (които желаят, разбира се), като орли, за да видите колко е по-добре да си високо над кошарата, отколкото в нея. Знанието държи овцете затворени, но то дава и крила на желаещите да полетят. Нека всеки сам да се самоопредели за какво използва това знание. Или трябва да си примерна овца, или непокорен орел!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.