Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Има ли независми историци?нови  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано24.01.05 18:20



Всеизвестно е че повечето занимаващши се с тази наука в Бългaрия са повлияни не само от определени школи и преподаватели, а и от организации , щe ги нарека "окултни".
Повърхностно изглежда,че едните са официално признатите ,то другите с официално пренебрегнати от „заговорници”. Тези последните се различават от всички останали с фанатизма си с който обръщат историята на 180 градуса и са стъпили на "здрави" фундаменти-фетиши като:
Тангра
Дуло
Богомилите
Богоизбраност

Тва са досатъчни аргументи да бъдат обявени за сектанти!
Но кой стои зад тях?
Далече съм от мисълта за лични предпочитания и т.н. , а още по-малко за чисти "родолюбиви" чувства, кото постояно твърдят и едните и другите и третите.......
Забравили едни от много важните елементи на българската душевност а именно умеренотта и бдителноста заменяйки я с краен фанатизъм, който наричат най-нагло "родолюбие".......

Въпросът е ясен:
Има ли обективни историци, които не служат на определни идеологически и политически интереси и доктрини?

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Има ли независми историци?нови [re: Caбaзий]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.01.05 22:14



Има, ама кой ще им публикува нещата? Има ли у нас издателство, което да публикува сериозна научна истор. литература?!? Няма!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Издателствонови [re: Caбaзий]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано24.01.05 22:47



"Литера прима" - хахахахаха

Тан нак ра - още по-хахахахахахах

Но има и сериозни - ИК"Прозорец", Рива, Академично издателство - Марин Дринов,



Тема Re: Издателствонови [re: thorn]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.01.05 01:34



И те по колко наистина сериозни книги издават? По една на две години горе-долу...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Издателствонови [re: Black Wolf]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано25.01.05 03:00



А хич?



Тема Re: Има ли независми историци?нови [re: Caбaзий]  
Автор woland (messir)
Публикувано25.01.05 08:59



Предполагам си виждал сайта на БНС (www.bgns.net)? Ако не си - погледни го. Разгледай и внимателно снимките на сайта и може би ще намериш отговор на въпроса си. Можеш да погледнеш и една тема в клуб "България", посветена на тях.
В общи линии, тези хора правят така, че понятието "национализъм" да се изпълни единствено с отрицателен смисъл.



Тема Re: Има ли независми историци?нови [re: Caбaзий]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано25.01.05 09:31



>Тангра
>Дуло
>Богомилите
>Богоизбраност

(апостол)?



Тема Re: Има ли независми историци?нови [re: aryavarta]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано25.01.05 14:58



Предполагам,че не смяташ съвсем сериозно,че "апостол"м е сравнимо с гореупоменатите от мен имена. Едното съм аз и съм реален, а другото са документи, догадки , мистики и кой знае още какво?
Едното е изпълнено с чувство., а другото е наука. Хе ,не обвинявам Зиези,че се е нарекъл Зиези, а че размива понятието "българин".

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Има ли независми историци?нови [re: woland]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано25.01.05 15:09



"В общи линии, тези хора правят така, че понятието "национализъм" да се изпълни единствено с отрицателен смисъл."


Много за !! Е нещо такова ми се въртеше в главата.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Има ли независми историци?нови [re: Caбaзий]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано25.01.05 15:45



предполагам че не смяташ че вземам изобщо мненията ти насериозно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.