Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 16.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: глупостинови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано15.02.06 18:01



Разликата я видях там, че повечето хора, които са избивани от нацистите не са били врагове на нацисткия режим. Не малка част от украинците посрещат немците ако не с радост то поне с безразличие. Какво прави Хитлер? Заповядва цялото население да бъде уморено от глад. Цялото!!! Не че и по времето на Сталин не са умирали от глад в Украйна, но тука говориме за преднамерено избиване на десетки милиони хора. Якобинците да са го правили? Не! Парламентаристите в Англия? Не! Даже и Сталин не стига до там.
В случая с френската аристокрация по времето на революцията и буржоазията по времето на социализма е хубаво да се отбележи, че по голямата част от репресиите са се изчерпвали с отнемане на имущество и пращане на заточение в по-редки случай. Планове за преднамерено избиване на десетки милиони хора като част от идеологията няма!!! Репресиите на Сталин в голямата си част не са идеологически, а са параноически.



Тема Re: глупостинови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано15.02.06 18:08



извинявай, ама с коя от трите глави мислиш, май с най долната.
кога Хитлер е заповядал да избият цялото населения на украйна?
И колко всъщност украинци са загинали от немски "геноцид"?

Доколкото ми е известно Сталин е искал да изсели украинците в сибир след войната защото сътрудничели на немците, но генералите му напомнили, че украинците са много и таз задача е трудна, та се отказал от този план.

айде да не говориме наизуст и то глупости



Тема Re: ето ти отговорченови [re: FileO99]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано15.02.06 19:11



Браво бе! Цяла седмица ли ти отне да го напишеш това? Вече бях забравил за тебе, но ти май цяла седмица не си спал от яд, че не можеш да ми отговориш. Сигурно си спрял да си пишеш домашните работи за училище за да изнамериш някакви книжки от библиотеката.

Ето ти противоречие: Първо пишеш, че “Сталин изслушва генералите си и обгърнат сред кълбета дим избира най-правилното и прагматично решение”, а после, че “В същата глава Жуков изрично подчертава, че по принцип Сталин не взема решенията”. И сега какво? Взема ли Сталин решения или не? Първо казваш, че взема, а после, че не взема. Преписвал си от книги без да се замисляш, че пишат противоречиви неща.

“Правилната е била реакцията за внезапно контранастъпление през 1941ва, стига да има кой да я изпълни” - Като няма ефективен контрол върху армиите, защо дава заповед за контранастъпление? Не е ли задача на компетентния пълководец да взема решения съобразно уменията на неговите войници? Защо Наполеон хвърля своята Гранд Арме в щурмове “на нож” вместо да обстрелва противника от разстояние? Защото френските войници са били слаби стрелци! Умния генерал познава недостатъците на своите войници. А Сталин? От това което казваш излиза, че издава заповеди, които не са съобразени с реалната обстановка. Много умно!! Нема що! Кой генерал ще заповяда контранастъпление ако знае, че резултата ще е трагичен? Ти по какъв критерии реши, че е правилното решение? Критерият е успех. Успех е нямало. Точка.

Следва продължение.....

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 15.02.06 20:43.



Тема Re: ето ти отговорченови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано15.02.06 19:22



“Също не трябва да забравяме, че Сталин през 1941ва определено е бил обграден от некомпетентни самохвалковци и има много сериозни основания за своята крайна недоверчивост” – Кой ги е назначил? Аз или Сталин? Нали каза, че бил изтрепал некомпетентните след войната във Финландия?

“15 годишни деца от СС-Хитлерюгенд и старци от Фолкщурм успяват да нанесат такива огромни поражения на съветските армии атакуващи Берлин(800 000 убити?) поради по-високият си интелект.” – Това за по-високия интелект го пише единствено в идеологическата пропаганда на Третия райх. Славяните са монголоидна нисша раса. Нямат много интелект. Нали така? Я сега ми представи научните доказателства?? Някакви изследвания, които да доказват по-високо интелектуално ниво?

“Жуков в спомените си пише, че в Берлин на места немският огън е бил толкова толкова плътен, че се е налагало танковите колони да си прокарват път през сградите!” – Плътността на огъня е въпрос на много картечници, оръдия и патрони. Нищо общо с тактически умения и интелект.

“И целият ти тезис, че Сталин се намесвал след като от 42ра слуша генералитетът си(изключение август 43та) и това било причината за големите жертви на СА рухва на парчета(усмихвам се)” – Не ми показа никакви доказателства, че контранастъпленията са били правилни. Никакви! Ето ти извадки от дневника на Халдер:
“What matters most is to prevent the enemy from falling back....The Russians must be beaten this side of Dneper” - И какво прави Сталин? Точно това, което очакват от него Халдер и Браухич. Много правилно решение на Сталин!! Сам да напъха армията в чувала. Некави коментари?

“Просто общата ми култура прехвърля твоите “професионални” военно исторически знания” – Недей да правиш такива недоказуеми твърдения.

В крайна сметка не разбрах какво ми доказа. Вижда се, че си се постарал през изминалата седмица, но нито разбрах защо смяташ, че Сталин е компетентен, нито ми представи някакви научни изследвания, които да доказват, че немската раса е по-висша интелектуално от други раси.



Тема Re: глупостинови [re: VPopov]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано15.02.06 20:26



Писмо на Борман до Розенберг, в което той излага възгледите на фюрера за Украйна:

“The slavs are to work for us. In so far as we don’t need them, they may die.....The fertility of the slavs is undesirable......As for food they won’t get any more than is absolutely necessery.”

Разговор между Хитлер, Гьоринг, Кайтел и Розенберг проведен на 16 юли 1941. Хитлер излага своите възгледи за окупираните съветски територии:
“....Nobody must be able to recongize that it initiates a final settlement. This need not prevent our taking all necessary measures-shooting, resettling, etc.-and we shall take them.” Под “final settlement” се разбира заселването на Украйна от германски колонисти. Целият параграф е доста дълаг.

По време на същия този разговор Химлер твърди, че СС е изготвил планове за депортация на 30 милиона души от Европейската част на СССР.
Пак от стенограма на същия разговор става ясно, че Гьоринг има по-радикални идеии: Планирано уморяване от глад на 30 милиона души. Същото нещо е вече било предложено няколко месеца по рано от Аграрната група към Министерството на Икономиката.” Намери си стенограмите от разговора и чети ако знаеш да четеш.

За 15 минути намерих толкова. Има и доста по-пикантни цитати за плановете да се умъртви от глад почти цялото население на Украйна най-вече чрез конфискация на храна, но сега не ми се търси. Когато почнеш да четеш, ще си ги намериш сам.

“И колко всъщност украинци са загинали от немски "геноцид"?” – Общият брой загинали съветски граждани е между 20 и 30 милиона. Не си спомням колко от тях са украинци, а смятам, че можеш сам да намериш точния брой. Не съм ти секретарка. Като се има предвид, че Украйна е най-гъсто населената част на СССР можеш да предположиш колко са били избитите.

“Доколкото ми е известно Сталин е искал да изсели украинците в сибир след войната защото сътрудничели на немците,” – А извори?

Питай ме пак с коя от трите глави мисля. Първо вземи да се научиш да четеш, после почни да четеш!



Тема Re: глупостинови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.02.06 21:04



Всеки втори беларусин и всеки трети украинец....

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: ето ти отговорченови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано15.02.06 21:15



Свърши ли да четеш предишните ми мнения? Ето ти и още:

“Некомпетентната” намеса на Сталин – несъстоятелна буржуазна теория развивана след войната най-вече във ФРГ и Англия - води до перфектна кадрова сработка в Ставката, което спомага за крайният резултат от войната” – Буржоазна теория??? ФРГ??? Ти какви книги четеш бе? Това за ‘буржоазната теория’ може да си го прочел единствено и само в руска книга от времето на Съветския съюз. Това ли можа да намериш за цяла седмица? Руска книга от 1970-те години в някоя библиотека?

“"После смерти И. В. Сталина появилась версия о том, что он единолично принимал военно-стратегические решения. Это не совсем так. Выше я уже говорил, что, если Верховному докладывали вопросы со знанием дела, он принимал их во внимание. И я знаю случаи, когда он отказывался от своего собственного мнения и ранее принятых решений. Так было, в частности, с началом сроков многих операций. И на этот раз с нашими соображениями Верховный Главнокомандующий согласился."’ – Това кога е било? Лятото на 1941?

Аре стига толко. Симпатичен си ми. Гледай колко много изписах заради тебе. Оцени вниманието което ти обръщам по достойнство.




Тема Re: ето ти отговорченови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.02.06 21:30





Ad majorem pharmacie gloriam!


Тема Мумче нема лошо да си германофил,нови [re: FileO99]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано16.02.06 10:47



донякъде аз също съм, но това не пречи да се правят трезви и необременени оценки и изводи, без влагане на емоции. Никой не отрича тактическото майсторство на полевите комнадири от Вермахта, през цялата война то е било на високо ниво. Никой не отрича уменията на на немския генерален щаб - случилото се през войната го доказва. Никой не отрича високата подготовка и себеотрецанието на немските войници като цяло. НО ТЕ ЗАГУИХА ВОЙНАТА.
ФАКТ! Загубиха я щото стратегията им и военна и политическа е била ПОГРЕШНА. Допуснали като е казал Сталин по друг повод "Главозамйване от успехите", и на тях както и на теб име е липсвала трезва преченка на собствените и чужди възможности. Руските войници, а след зимата на 1941 и военначалници не отстъпват на немските, същото може да се каже и за английските, а икономическата и военна мощ на САЩ е достатъчна да компенсира тактическите слабости и по-слабата подготовка на американската армия. Кото резултат - разгром, пълна и безусловна капитулация на Третия Райх - съсипана и опожарена Германия, милиони страдащи немци.
Не говори глупости за "интелект" и прочие, щото именно 16-та армия в състав 4 стрелкови/пехотни/ дивизии спира професионалния и високо интелектуален Вермахт пред Москва, спира го, а е съставена от казахи, киргизи и руснаци от средна азия/най изостаналата част на СССР . Спира го полу-русина, полу-татарина Панфилов, след като променя коренно тактиката на отбранителния бой, с подкрепата на Рокосвоски, понякога пренебрегвайки заповедите на Жуков, тогава притиснат Сталин дава свобода на фронтовите командващи, а
за да стигнат немските дивизии до москва заслугата е пак на Сталин - вместо да изгради отбрана край Вязма и да оттегли войските от Смоленск, той безмислено фвърля неорганизирано, некоординирано пет корпуса в настъпление, от пет различни направления - резултат те са бити един по един,
а Западния фронт пробит и обкръжен. По голяма стратегическа грешка е можеби отказа му да изтегли Южния франт зад Днепър, и да го остави на флангови удар от Гудериан както е предвидил Жуков и попадането на
600 000 съветски войници в плен. Такива случаи има много - по същия начин в некординирано безмислено нападение за деблокиране на Ленинград/пак по директива на Сталин/ пропада 10-та армия и се предава известния ген. Власов, изоставил армията си.



Тема Горе-долу т`ва имах пред вид.нови [re: VPopov]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано16.02.06 11:02



Не обаче за желязото, за желязо само за танкове и то в кратък период - 1938-1941. Щото съгла си се през това време тече идустриализацията на СССР, строяли са се мостове, произвиждали са се трактори, камиони, търговски кораби, машини, влакове па дори и друго оръжие - оръдия, боеприпаси, картечници. Ако ще си броим бронирираните машини от времето на Гражданская до Отечественая за танкове - неверижни бронирани коли без въртящи се куполи, въоръжени с картечница и танкове със статични - две три оръдия/такива се изпалзвали през Зимната война 1939, т`ва са глупости.
При 20 хиляди модерни за времето си или като твърди човека неотстъпващи на немските танка е било достатъчно само да ги наредят в редица на 23 юни зад тях артилерията и да дадат два-три залпа - тогава край с Барбароса.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.