Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Още една анкетанови  
Автор Лил ()
Публикувано27.12.04 16:22



Тъй като страстите около клуба се разгоряха, ще есе опитам малко да организирам в текст въпросите, които имаме да решаваме. За целта съм направила една анкета и ще ви помоля да вземето отношение към въпросите в нея, както и да добавите други неща, акои нещо съм пропуснала.

1. Да има ли клубът модератор?
Според мен модерирането е необходимо, иначе част от нас са способни да сведат определени дискусии само до псувни и обиди.

2. Ако отговорът е - да, то колко модератора да има: един или двама?
Не е тайна за никого, че в клуба има два сравително добре оформени лагера, които по гласувания, а и по отделни теми заемат различни позиции. Вариантите тус са няколко. Или да има един модератор, или да има двама модератори-съмишленици, или да има модератори, посочени от двете групи. Последното ме изкушава много като предпоставка за известен ред в клуба, но пък как ли ще намерят общ език тези модератори. Другият приемлив вариант за мен е модераторът да бъде само един.

3. Кандидатури за модератор

4. Промени в правилника на клуба

5. Виждания за това как трябва да се модерира клуба
Например, качването на теми как да бъде санкционирано, обидите и псувните само да бъдат трити или след прекаляване да следва бан и т.н.

Шесто, което всъщност е първо: Пука ли ви за този клуб?
Ако не ви пука, изобщо не се хабете за отговаряте на предишните въпроси. Този последен въпрос е свързан с анкетата на Комита: ако целта е да се заяждате, да си изразходвате натрупаната агресия точно тук ... кво да кажа, неам думи... Ходете на мач по-добре, по публични домове или знам ли къде още, но не в клуб История на дир.бг.



Тема Re: Още една анкетанови [re: Лил]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано27.12.04 16:28



1. Да има ли клубът модератор?

Да

2. Ако отговорът е - да, то колко модератора да има: един или двама?

един

3. Кандидатури за модератор

komita

4. Промени в правилника на клуба

Трябва да се опрости значително

5. Виждания за това как трябва да се модерира клуба

Преди всичко без лични пристрастия

Шесто, което всъщност е първо: Пука ли ви за този клуб?

Да

do NOT click

Редактирано от Fallen_Angel на 27.12.04 17:02.



Тема Re: Още една анкета [re: Лил]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано27.12.04 16:43



Щом пиша, значи отговорът ми на шестия въпрос, който всъщност е първи, е положителен.

1. Да има ли клубът модератор?
Задължително. Бих добавил - и клубът да си остане затворен за нерегистрирани.

2. Ако отговорът е - да, то колко модератора да има: един или двама?
Само един. Двама са прекалено много.

3. Кандидатури за модератор
Засега не мога да предложа.

4. Промени в правилника на клуба
Ангелът е прав. Правилникът трябва да е максимално кратък и опростен, а не да прилича на комсомолски устав или правилник за работата на някое бюрократично учреждение.
Лично аз бих се задоволил със следното:
Моля, спазвайте добрия тон. Хората, които четат писанията ви, по нищо не ви отстъпват. Лични нападки и теми, нямащи отношение към спецификата на клуба, не се толерират. Ако искате да обменяте подобна информация помежду си - за целта има и други, далеч по-удобни начини - други клубаве, лични бележки, e-mail и т.н.

5. Виждания за това как трябва да се модерира клуба
Мисля, че в идеалния случай модераторът трябва да е буквално невидим и да се намесва само ако стане крайно необходимо. Естествено, за това основна отговорност имат пишещите тук.



Тема Re: Още една анкета [re: Лил]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано27.12.04 16:44



1. Трябва непременно да има модератор. Ако всички хора знаеха от само себе си какво бива да правят и какво не, нямаше да има нужда човечеството да създава държавата и прочие простотии.

2. Предвид на това, че работата е много за един човек - нека да са двама. Няма нужда да пресмятаме кой от кой лагер е - който се кандидатира и бъде избран, той ще е, независимо към коя "групичка" принадлежи.

3. Ами най-добре е който смята, че иска и може да върши това, сам да си каже.

4. Защо да променяме Правилника? Нека поне за малко се опитаме да го спазваме, ама съвсем и наистина, и едва тогава ще видим действа ли, или не.

5. За вдигане на теми и обиди - предупреждение, при последвала простъпка - краткосрочен бан, при повтаряне на същото поведение и след махането на първия бан - налагане на втори, постоянен. На когото не му изнася - да обжалва пред Фукла.

6. Да, пука ми.

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема Re: Още една анкета [re: Лил]  
Автор komita ()
Публикувано27.12.04 17:06



1.Да
2.Двама, ама кои?
3.Лил.
4.Да, трябва да има промени.
5.Банването да е жълт картон- еднодневно и червен картон-едноседмичо.
6.Да.



Тема Re: Още една анкета [re: Лил]  
Автор дядo Mиню (непознат )
Публикувано27.12.04 19:52



2. Всеки "огбор" излъчва по един свой модератор, който да трие простотиите (ако изобщо има такива) на представителите на своя отбор. Така ще има и един показател за добросъвестност - кой отбор на колко от своите е показал жълт картон. Ако не се получи тогава .супер-модераторът да трие наред простотиите - ако има такива......



Тема Re: Още една анкета [re: Лил]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано27.12.04 19:55



1. НЕ
4. Да няма правилник, сегашният е подигравка.
6. Разбира се.



Тема Re: Още една анкета [re: Лил]  
Автор woland (messir)
Публикувано28.12.04 12:28



От 1-2 месеца не бях влизал да разгледам нещата тук и гледам, че всичко си е постарому. Нарушителите на правилата пак си искат нов модератор (на чиято преценка пак няма да вярват, независимо кой е той), а тези, които искат да движат клуба към по-сериозни дискусии са принудени да потъват в безсмислени спорове из множеството теми застъпващи гледища, които мога да означа само като алтернативна история.
Така, а сега по анкетата:
1. Да има ли клубът модератор?
Аз съм за. Обаче, има ли смисъл? Когато има хора, желаещи да е само тяхното и неинтересуващи се от темата на клуба, дали има смисъл някой да си губи времето с тях?

2. Ако отговорът е - да, то колко модератора да има: един или двама?
Ако все пак се стигне до там, то двама за неголям клуб като този трябва да са достатъчни. Но пак остават проблемите от т.1, което значи, че броя на модераторите никога няма да е достатъчен. Може би, ако част от "алтернативните" "историци" отидат в друг клуб и един модератор ще е достатъчен, но с двама нещата стават по-представителни.

3. Кандидатури за модератор
И досегашните си бяха добри. Но ако непременно се искат нови, или на предишните вече не им се занимава с делото, то Лил ми се струва добра кандидатура.

4. Промени в правилника на клуба
Тук се въздържам. Пак заради причините от т.1

5. Виждания за това как трябва да се модерира клуба
Като се спазват две прости условия:
1. Да се спазват приличния тон на дискусията. Всякакви нарушения на това да се санкционират веднага и без дълги дискусии около действията на модераторския екип. Достатъчно е и само едно кратко обясненение и позоваване на правилата. Всичко друго само вдига ненужно градуса на напрежението и емоциите и няма нищо общо с темите на клуба.
2. Да се спазва насочеността на клуба.



Тема Re: Още една анкета [re: komita]  
Автор Лил ()
Публикувано28.12.04 17:21



След така приятните преживявания, които ми бяха осигурени този следобед в клуба и след тъй милите думи, които чух по свой адрес (не знам на кого да благодаря за тях), не ми остава нищо друго, освен да оттгеля предложената моя кандидатурата за мод. Не че съм се обидила толкова, отдавна простотиите в нета не ме засягат, но в подобна обстановка на кой ли му се става модератор? А ролята на сестрата от "Полет над кукувиче гнездо" определено не ми допада.

Благодаря на Комита и на Воланд

Ще подкрепя кандидатурата на Комита за модератор, смятам че той е подходящ за тази длъжност.



Тема Re: Още една анкета [re: Лил]  
Автор woland (messir)
Публикувано28.12.04 18:06



Всъщност, Комитата има и моята подкрепа, ако разбира се му се занимава с това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.