Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Reply:нови [re: Лил]  
Автор firefox (dreamer)
Публикувано28.12.04 18:26



1. Да има ли клубът модератор? - Да. Личният ми форумен опит е изградил, оправдал и препотвърдил убеждението ми, че модератор винеги е нужен.

2. Ако отговорът е - да, то колко модератора да има: един или двама? - за по-оживен и "невъзпитан" форум правилно според мен е да са двама, важното в конкретния случай, обаче е модераторите да са на сходни мнения и да имат близки възгледи, за да не си пречат един на друг, което е често явление при недобре сработени модератори;

3. Кандидатури за модератор - пас по тази точка

4. Промени в правилника на клуба - пас и по тази :) Като цяло така изброените правила ми се виждат излишна бумащина, но принципно не съм против да ги има иначе всеки си тълкува "здравият разум" според както му изнася на момента

5. Виждания за това как трябва да се модерира клуба - обиди, нецензурни изрази, оффтопици и потенциални такива, според мен е редно да се модерират/санкционират. Модераторът трябва да има за себе си изградена ясна визия за това какво представлява едно нормално обсъждане и да се опита да "фризира" обичайното рошаво дърлене според тази си визия.

Шесто, което всъщност е първо: Пука ли ви за този клуб? - Да, много.

Редактирано от firefox на 28.12.04 18:29.



Тема Re: Още една анкетанови [re: Лил]  
Автор Bloody Sword (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 22:22



Ето моите отговори на анкетата на Лил :

1.Да има ли клубът модератор?
-нуждата от модератор е очевидна.задължително е нужен човек който да има права да организира клуба.
2. Ако отговорът е - да, то колко модератора да има: един или двама?
-Един модератор според мен може да се справи стига да има желание ,време и нерви.Разбира се ако бъдещия модератор желае може да предложи някой за свой помощник.
3. Кандидатури за модератор
-Готов съм да подкрепя всеки който споделя вижданията ми как да се модерира този клуб посочени в точка 5. Преди време ( май беше вчера) предложих себе си за модератор но поради факта че професията ми е свързана с пътуване е възможно след време да нямам никакво свободно време да изпълнявам задълженията на модератор.
4.Промени в правилника на клуба
-Смятам че на модератора трябва да се дадат повече права.И също изискванията към мненията които са вписвани леко да се завишят
5. Виждания за това как трябва да се модерира клуба
-Модератор трябва да е човек с добри познания по История и научно отношение към въпросите свързани с тази наука
-Модераторът трябва да е човек с висока култура и толерантно отношение към различните мнения.
-Трябва да се разшири понятието -Спам. Под спам трябва да се разбира не само откровените псувни и простотии но и мнения тотално разминаващи се с темата на клуба "История" а именно -науката История.Мнения нямащи никаква фактическа основа но нахално повтарящи се и затлачващи клуба трябва да се трият. Това на някои може да прозвучи недемократично но според мен е единствения начин да се повиши нивото на клуба и той да се превърне в истинска трибуна за сериозни спорове и дискусии а не място където някой си драска.
Шесто, което всъщност е първо: Пука ли ви за този клуб?
-Пука ми за този клуб и ми е болно че този форум не е такъв какъвто трябва да бъде.



Тема Предлагам се за модератор [re: Bloody Sword]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано29.12.04 00:37



Имам 2 предимства -
- не разбирам много от история;
- разбирам от простотия и простаци.


Програмата ми е проста: Ако някоя тема ми се види сериозна, слагам етикет - сериозна тема, не цапай - и почвам да чистя всички обсъждания кой какъв е. Щом видя- "Ти" - шкарт на цялото изречение . По темите може, за участниците - не! Културно ще премествам простотиите в тема - боклучарник, с датата и името - да има мостра какъв ми е критерия.

А иначе простотията, несериозността и майтапите ще си виреят, ама не и когато нещата са сериозни.

Мостра: Това отива на бунището изцяло:

В отговор на:


ема Re: Лил - о [re: Лил]
Автор Cвeтeц (уравновесен)
Публикувано 28.12.04 19:10



Ти синове имала ли си, Вероятно не!
Мисля че затова дрънкаш нелепости, а ако имаш и ги къдриш такива, значи си за лечение.
Не желая да обиждам когото и да е, но ти си способена да вбесиш всеки нормален родител.
Какво означава, нелюбим син от нелюбима жена?

Ти си очевадно търсиш корелация между любовта към жената и обичта към децата!

Това според мен е разсъждение на момиченце, без твърди предстваи за това къде е горе и къде долу.

Игнортрай горното отговори само ти имаш ли синове или вообще деца?

И запомни за децата си ти винаги си оставаш родител и си готов за тях на всички жертви, това е така поне според мен.

Жени много и мъже много, но ти за децата си си оставаш винаги родител.

кавито бяха комунистите, такива са днес антикомунистите

Редактирано от Cвeтeц на 28.12.04 19:23.



Може само сигнатурата да остане.




.

Редактирано от Caмия Инжинep на 29.12.04 00:43.



Тема Re: Предлагам се за модератор [re: Caмия Инжинep]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано29.12.04 00:50



Е това е най-пагубното в целата работа, хората са изпаднали в дълбоката заблуда, че требе модераторът да е "експерт" по темета на клуба.

Модераторът на клуб Политика политик ли требе да е?! Ами този на Българи в Америккка той какъв да е?

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Re: Предлагам се за модератор [re: Caмия Инжинep]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано29.12.04 01:00



Приемам предложението ти, Инжинере. Предимствата, които посочваш, са точно това, от което се нуждае клубът и според мен. Не е задължително модераторът да разбира много от история, даже напротив. По-добре е да има усет за добрия тон и да може да си казва тежката дума - но само когато е абсолютно наложително!
Аз лично го подкрепям с две ръце (стига кандидатурата му да е сериозна), макар че Инжинерът е известен като доста серт в други клубове. Надявам се да не е толкова краен тук.



Тема Re: Предлагам се за модератор [re: easy]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано29.12.04 01:27



Иди и прочети колко внимателно съставям изречения със "Ти". На критиката на тези съм мощен но ако се вгледате - не пиша почти нищо със "ти", и с гаранция нищо обидно. Ако някой се счита женен за тезите си и се обижда лично...


А предложението ми е сериозно - искам да проверя как ще течат дискусиите, ако не се позволява те да се отравят, понякога умишлено.


При липса на начин да запушиш устата някому, за да не глаголи неприятни тези, то може да го удавиш в порой глупости и най вече да го накараш да обяснява, че няма сестра. Това си е отработена система.

Просто няма да дам СЕРИОЗНА тема да се удави. Това ми е програмата.
=====================================================



А където темата е пусната ей-така - да си пишат в свободен стил, тука не е детска градина.



Тема Re: Предлагам се за модератор [re: Caмия Инжинep]  
Автор Чepнopизeц Xpaбъp ()
Публикувано29.12.04 12:18



Не съм сигурен, че имам право на пълноценно мнение, но твоите тези и кандидатура най-много ми пасват.

Макар и принципен противник на модерирането (ако нещо не може да се саморегулира, то какъв е смисълът да съществува), "програмата" ти е достатъчно либерална и за моя светоглед. Особено за словесните блудства, наричани тук с ефемизма "простотии".

Искрено ти желая успех!

Qvasqvam tandem abvtere patientia nostra


Тема Re: Предлагам се за модератор [re: Caмия Инжинep]  
Автор Чepнopизeц Xpaбъp ()
Публикувано29.12.04 12:21



Щях да забравя... Би могъл да обърнеш внимание и на правописа на някои от участниците, включително и на тези, които не правят разлика между "еровете", примерно след съгласната "р"...

Qvasqvam tandem abvtere patientia nostra


Тема Re: Предлагам се за модератор [re: Caмия Инжинep]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано29.12.04 12:34



Спомени, споменииии...



Fallen_Angel
(Lucifer)
31.07.03 10:47
Re: Предложение [re: Koмap]



Izkluchitelno razumno predlojenie!
Az, kato skoroshen potrebital na foruma i lud fen na istoriata, dosta se zachudih dali da si sloja postingite, sled kato vidiah izcepki stil Klub "Makedonia". Chestno kazano, niamam pretencii kum gospodata Pepl ot fas i Straeishinata, no si mislia, che podobni neshta ne im praviat chest.
Moga da im pokaja forum, v koito se razmeniat mnenia i prehvurchat strasti mejdu bulgarin i urchin, no vsichko v ramkite na dobria ton... Mnogo mi e interesno, nashego brata bulgarina zashto ne moje da ponese fakta, che niakoi moje da e po-nacheten ot nego? I kato vidi takuv, pochvat se "maikata, bashtata" i prochie...
Az imam edno kontra-predlojenie. Ne e li po-dobre moderatora da e takuv kato men (ne che se samopredlagam), s drugi dumi, chovek, makar i novak vuv foruma, koito ne e bil poliat s mrasotia po edin ili drug povod, a naistina e nezavsim i bi precenil bezpristrastno koi kriv, koi prav v izpolzvaneto na "rodna rech omaina sladka"...

++ Santo Domini ++

---



Fallen_Angel
(Lucifer)
01.08.03 15:14
Re: Za moderatorstvaneto [re: pepel ot tsigara]



Mnogo e tunka granicita mejdu obsujdaneto na idei s rasistka nasochenost i direktna obida kum niakoi na baza negovia proizhod, bez znachenie etnicheski, rasov ili drug.
Moiata ideia e, che niakoi ne moje da spre ideite, i nikoi ne biva da bude osujdan zaradi ideite si ili vijdaniata si. No ako tazi ideia e otpravena argumentirano, bez izlishni lirichni otklonenia, a prosto kato talkuvane na faktite, e dobre.
Po otnoshenie na "profesionalnite" istorici, spored men tova e forum, kudeto da obmeniame mnenia i da tarsim informacia ot vseki i za vsichko. Edin diplomiran istorik edva li bi imal interes da e tuk, osven chisto ot lubopitstvo, i togava razni jluchni izkazvania po negov adres ili ne dai si Boje direktna obida za tova, koeto e kazal, samo biha go otblusnali.
Priemem po podrazbirane, che takuv diplomiran istorik bi doshul s dobri namerenia, a ne s ideiata da ni se nadsmiva, zashtoto togava shte bude "izriazan" na momenta.
Nikoi ne e vinoven za tova, che ne znae vsichko, nali? :)
Az vijdam neshtata taka:
1. Bez niakakvo ogranichenie na temite, obsujdani tuk. Nikakva cenzura po otnoshenie na vazgledi, tezi, antitezi i dokazatelstva. NO... vsichko v ramkite na dobria ton. Mislia, che vsichki se seshtat za kakvo govoria...
2. Ako niakoi se pochuvtsva zasegnat lichno ot niakoia tema, neka se svurji s moderatora, a ne da tursi "spravedlivost" chrez postingi. Ako moderatora preceni, che tova, koeto e prieto za obida ot niakogo, e cenno za kluba, togava se vzema reshenie ot chlenovete na kluba kakvo da se pravi s takava tema. Az lichno ne bih priel, ako sum moderator naprimer, niakoi da zagubi spor po niakoia tema i posle da kaje, che tazi tema go obijda i ne iska da bude obsujdana poveche ili postingite da budat iztriti.
3. Spored men sa kraino nepriemlivi epiteti ot edin chovek kum drug. Ako na men mi e kef da se narecha "prabalgarin", togava neka i drugite me narichat taka. No ako niakoi reshi na svoia glava da me kategorizira, znachi me e obidil. Zatova opredelenia kato "komunisti", "fashisti" i prochie spored men sa obidni...
4. Edin interesen vapros: dali da stane naistina Klub tozi forum? V smisal takav - "chlenovete", koito izpolzvat registrirani nickove, da mogat da vzemat edinodushno reshenia za tova, kakvo shte se obsujda i kak, a guest-ovete i drugite uchastnici vuv foruma da se saobraziavat?... Kak shte se izbirat tezi chlenove?... Na baza broi postingi? Ili na baza "kachestvo" na postingite?

++ Santo Domini ++

do NOT click

Редактирано от Fallen_Angel на 29.12.04 12:39.



Тема Re: Предлагам се за модератор [re: Fallen_Angel]  
Автор Чepнopизeц Xpaбъp ()
Публикувано29.12.04 12:55



`ма, хФалени Ангеле, много помниш ти! Как не ти прилошава от толкова мозък?

Чичо ти ЧХ

Qvasqvam tandem abvtere patientia nostra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.