Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Весела Коледанови  
Автор Лил ()
Публикувано25.12.04 13:33



Честито Рождество Христово! Пожелавам на всички нас, пишещите и четящите в клуб История, на всички нас, интересуващите се от това кои сме, откъде идваме и защо сме такива, а по-точно на:

Аватаркс
АйВиЕкс/ivx
Александер
Ал пачино
Ариент
Блъди Суорд
Бомбата
Васил
ерата
ИвоДим
изи/easy
Историк
Зиези
Каин
Комар
Комита
Крейг
Лал
Лошия
Мелиса
дядо Миню
Мист
Неук
Обикновен Лаик
Питекантроп
пишман-лингвистъ
Светец
Старинар
Тореро
Торн
Тортурач
Тулса
Файърфокс
Фогелфрай
Фолън Ейнджъл
Хедхънтър
Хилмар Кабас
Хорбат
Черния вълк
Черноризец Храбър
Шенкли

а също така на всички, които може би пропускам сега (старост, склероза ) много светли мигове за вас и за любимите им хора! Нека с Христовото Рождество да се родят в живота ви само хубави неща. Поздрави на всички ви и ви обичам ВСИЧКИТЕ.


Весели празници!

Редактирано от Лил на 25.12.04 14:27.



Тема Re: Весела Коледа [re: Лил]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано25.12.04 19:03



благодаря за поздравите!

и аз се присъединявам към тях.

...и наздраве!

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема ?нови [re: the_bomb]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.12.04 19:11



Благодаря!

п.с. Само ми се искам да попитам, ако може, коя е тая Коледа, и защо е весела ?



Тема Re: Весела Коледанови [re: Лил]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.12.04 19:13



Вече писах попогрешка на бомбата, но въпросът ми е към теб - отговори ми моля те - коя е тази Коледа, и защо е весела ?



Тема Братя Българи,нови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.12.04 19:16



спрете да празнувате Коледа, докато не разберете какво празнувате всъщност !!!



Тема Re: Весела Коледанови [re: Лил]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано25.12.04 19:21



+ Явно Дедо Коледа не е пропусналЪ да посети хубаво МОМИЧЕ, като тебЪ и прошката и любовта къмЪ ХОР+АТА, взематЪ връхЪ вЪ Сърцето ти!
+ ПожелавамЪ ти здраве и много ЛюбовЪ да ДадешЪ и да ПолучишЪ!



Тема Re: Весела Коледанови [re: Лил]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано25.12.04 19:50



Весела Коледа!

На всички в клуба желая щастие, здраве и много успехи!

P.S. А Зиези очаквам(bitte! please! моля! prosim!) да разкрие загадката около Коледа, понеже аз съм много зле с етнографията

Avatarx


Тема Re: Весела Коледанови [re: avatarx]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.12.04 19:56



Просто питам коя е Коледа, и защо е весела?

Редактирано от Ziezi на 25.12.04 19:56.



Тема Re: Весела Коледанови [re: Ziezi]  
Автор Лил ()
Публикувано26.12.04 00:10



Зи, опитах се съвсем простичко и чистосърдечно да поздравя хората, с които сме общували тази година. Направих го по същия начин и със същите думи, с които се поздравяват тези дни в хиляди български къщи и хиляди български семейства както в България така и по света. Не съм имала никакви задни мисли, нито провокативни, нито пропагандни намерения. Чела съм идеите ти за дядо Коледа, но нито споря, нито се съгласявам в случая с тебе - не става дума за това изобщо, беше чисто и просто едно общоприето пожелание.



Тема Re: Весела Коледанови [re: Лил]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.12.04 10:23



Не те упреквам ни най малко. Даже напротив, благодаря ти за благопожеланията. Аз също честитя празника на всички.

Но

Не е ли време да излезем от играта, която игра не е наша, а е игра на търгашите, които от един месец са отворили ненаситна паст, за да им купуваме боклуците, щото идвала някаквА Коледа. А пък някакъв старец от Финландия правел играчки, някакви джуджета му поправят камиона, с който кара Кока Кола и т.н. всевъзможни глупости. От друга страна по същото време се ражда и Младенеца. Нито виждам някаква връзка, нито ми става ясно, кой е Коледа и за какво се бори, а също не ми е ясно защо у нас започнаха да я наричат Коледа в женски род и т.н.

Нямам желание да пропагандирам мои идеи и мисли свързани с Коледа, просто исках да провокирам участниците тук, да помислят с главите си за какво става дума. Докога ще празнуваме измислени празници ?
Няма ли в края на краищата България да осъди Кока Кола и да и забрани да се гаври с образа на българския цар Коледа ?!

Хайде да помислим кой всъщност е Коледа.

Сериозните форумци тук могат да започнат например с Календите в Римската империя. Дайте обективни /от ваша гледна точка/ свидетелства за наличие на празници , посветени на Календите, преди да се е бил родил Свети Николай Мираклийски, и дори да се е бил родил Исус.

Дайте някакво предположение , коя е жената около Коледа, каква беше тази Снежанка по комунистическо време, която ходеше с Дядо Мраз и т.н. Накратко - има ли женски образ около Коледа, и не е ли това Майката на Младенеца. Ако да, тогава какво общо има Коледа с Младенеца и с Богородица.

Какви са тези подаръци дето си ги разменяме? Това подаръците на влъхвите за Младенеца ли са. Защо тогава в България групата на влъхвите се нарича коледари, и тя не дава подаръци, а събира от хората ?! Какво пеят тези коледари - СТАНИ НИНЕ ГОСПОДИНЕ . Кой е Нине и защо трябва да става ?

Дайте да си изясним тези митологични образи, защото иначе сме смешни - празнуваме нещо ,само и само да напълним търбусите на търгашите. От тяхна глАдна точка това е прекрасно, и те никога няма да седнат да мислят за какво става дума. Ще произвеждат все повече и повече измислени неистини, нови митове, нови легенди , които са откровени глупости, заблуди и лъжи, целящи трупане на печалба, а не ЗАЧИТАНЕ НА БОГА !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.