Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 10.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Славянски езикнови [re: Nimbus-TF]  
Автор fujara (непознат )
Публикувано04.04.05 02:57



Прочети по-горе Автори които да четеш защото за мен е безпредметно да мохабетствам с хора, които смятат че славяни значи роби от аглийското slaves.
И Орфей е бил негър както излезе от нашумял филм, от което ще излезе че българите са негри



Тема Re: Славянски езикнови [re: fujara]  
Автор Nimbus-TF (Мизо Тракерен)
Публикувано04.04.05 03:11



Преди да ме пращаш да чета се научи първо ти да четеш. НАВСЯКЪДЕ съм писал, че славяни, словени и склавини са три различни неща, като само славяни и словени имат допирни точки, но не са синоними. Днешните славяни са словени, но словени са и някои неславяни.

Иначе това, дето ме пращаш да го чета, е било на старобългарски. Всъщност ти де прочете писания на Светите братя? Оригинали? Преписи? Или нищичко? Какво се опитваш да докажеш с тях?

За авторитетните учени, които си ми изброила - Ами ако други учени смятат, че Кирил и Методий не са ходили в никаква чешка Моравия, не са братя, Кирил е живял векове по-рано и всъщност се е казвал Въльо? Шок и ужас за славянолюбците - опората на фантастите, които за един век успяха да намерят поне четири азиатски прабългарски племена и успешно да ги претопят в тъй удобните "славяни". Като в приказките... ама защо ли казвам "като"?

[А][Ф][Т][О][Ф][Т][О][Н]

Редактирано от Nimbus-TF на 04.04.05 03:21.



Тема Re: Славянски езикнови [re: kardamcho]  
Автор fujara (непознат )
Публикувано04.04.05 03:31



Нещо си се объркал в четнето, оплел си се с кавичките.
По въпроса аз и ти какви сме отговорът е прост. На всяко бебе при изписвне се прави гнетично изследвне, ако ги оповестяват ще е ясно кой е българин, славянин, циганин.

А да не забравя да те питам ако приличам на проф.Бакалов значи съм от български произход, обаче ако приличам на Лили Симеонова,тогава каква съм?
Освен това трябва да обявим Петър Стоянов за образец на българин, тъй като той максимално се доближава до образа на предците ни живели в днешните афганистански и т.н. земи. Обаче реконструкцията на черепа на Калоян тогава ще постави под съмнение българското ДНК на Калоян, щото той пък не прилича нито на Бакалов, нито на Стоянов. Българската външност зависи в наше време от това кой е на власт и държи деканските, ректорските и министерските кресла.Тъй като Симеон няма претнциета да е етнически българин днес няма учен професор който да е написал че всички аристократи в Европа са българи.



Тема Re: Славянски езикнови [re: fujara]  
Автор Nimbus-TF (Мизо Тракерен)
Публикувано04.04.05 03:40



В отговор на:

Българската външност зависи в наше време от това кой е на власт




Що така? Тия на власт имат ексклузивното право за възпроизводство ли? О, свещена... доверчивост в разни авторитети. Щом гледаш, но не виждаш, а чакаш да прочетеш от академично светило какво да виждаш, Бог да ти е помощ. На всинца ни. Амин!

[А][Ф][Т][О][Ф][Т][О][Н]

Редактирано от Nimbus-TF на 04.04.05 03:41.



Тема Re: Славянски езикнови [re: fujara]  
Автор kardamcho (непознат)
Публикувано04.04.05 19:18



ЩО ЗА ПРОСТОТИИ БЕ ЧОВЕК
1." На всяко бебе при изписвне се прави гнетично изследвне, ако ги оповестяват ще е ясно кой е българин, славянин, циганин. "
От къде?По твойта логика тогава ще се докаже ......какво??????....не те разбирам КАКВО..................КАЖИ МИ от къде се взима тази база за сравнение защото аз не разбирам нищо от генетиката???????????
2."Обаче реконструкцията на черепа на Калоян тогава ще постави под съмнение българското ДНК на Калоян, щото той пък не прилича нито на Бакалов, нито на Стоянов."
-ДАЛИ КАЛОЯН Е БИЛ С КУМАНСКО КИТАЙСКО ИЛИ МАРСИАНСКО ПОТЕКЛО НЕ Е ВАЖНО/отново питам от къде е базата за сравнение на твойте генетични анализи/ ТОЙ Е БИЛ ЕДИН ОТ ВЕЛИКИТЕ БЪЛГАРСКИ ЦАРЕ.ТОЙ Е ГРАДИЛ,БРАНИЛ БЪЛГАРИЯ ТОЙ Е БИЛ ЦАР НА БЪЛГАРИТЕ.ТОЙ Е ЖИВЯЛ И УМРЯЛ КАТО БЪЛГАРСКИ ВЛАДЕТЕЛ
3."Българската външност зависи в наше време от това кой е на власт и държи деканските, ректорските и министерските кресла"
-значи ли че щом Камен Влахов е пияница и е депутат -целукупния БГ.народ трябва да са акохоли с червени носове,и не са българи ако не приличат на него
-значи ли че щом Мозер е вампир и е на ръководно кресло-всички БГ.жени трябва да са грозни като нея,а ако не са не са българки
4"......... днес няма учен професор който да е написал че всички аристократи в Европа са българи"-това АПОГЕЯ НА МИСЪЛТА ЛИ ТИ Е.........



Тема Малко за генетиката...нови [re: kardamcho]  
Автор лaл (непознат)
Публикувано05.04.05 08:54



Чували ли сте за това, какво става с "облика" "на добре приетите" - по-точно ОБИЧАНИТЕ осиновени деца... след известно време започват да приличат на един от приемните си родители...
А знаете ли, че в някои "дълги" бракове съпрузите започват също да "уеднаквяват" лицата си...
А знаете ли, че жителите на отделни населени места, географски райони, държави също имат свои спесифични черти на характера, които не са свързани само с климатичните особености на ареала на местоживеене...

За "доказателство" - каква е "съдбата" и поведението на "компактната, но малобройна маса" от българските евреи в Израел, а на "преселилите се" в Турция български ?турци? ?
Засега прекъсвам
Следват бележки по вълнова генетика...



Тема Re: Малко за генетиката...нови [re: лaл]  
Автор kardamcho (атеист)
Публикувано05.04.05 09:17



Ти пак не отговаряш на въпроса ми!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Малко за генетиката...нови [re: лaл]  
Автор Nimbus-TF (Мизо Тракерен)
Публикувано05.04.05 09:29



Негрите в Америка не стават бели, а белите там толкова години вече не са станали "червенокожи". Може би им липсва "добро приемане" и ОБИЧ?
---
С тези любопитни твърдения можеш да веселиш домакините от любимите им страници до кръстословицата в седмичника, но не ги разправяй сериозно, моля те.
Кажи, че се шегуваш!

Редакцията не носи отговорност за нанесени щети
върху чувствата и психиката на читателите.


Тема По добре без генетика...(ЗА МОДЕРАТОРА)нови [re: kardamcho]  
Автор лaл (непознат)
Публикувано05.04.05 17:16



Съжалявам.
Видях текст свързан с генетика и започнах да обяснявам...
Моля за извинение...

Г-н Модератор,
Моля Ви ДА изтриете последните ми две мнения

Редактирано от лaл на 05.04.05 17:19.



Тема Re:Моля да ми простите незнанието но...?нови [re: Ziezi]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано19.04.06 04:18



Уважаеми Ziezi моля да ми простиш невежеството но ще попитам:
За този Илия ли става дума този, във който oros препознава
Свети Йоан Рилски?!!!( може пък нещо да не съм прочел както трябва )

...........................................................................................................

А сега казваш: иди кажи на твоя господар: Илия е тук; той ще ме убие. Тогава Илия каза: жив Господ Саваот, пред Когото стоя! Днес ще му се явя!
Авдий отиде да посрещне Ахава и да му обади. И Ахав отиде да посрещне Илия. Щом Ахав видя Илия, рече му: ти ли си, който смущаваш Израиля?
Илия му отговори: не аз смущавам Израиля, а ти и бащиният ти дом, понеже презряхте Господните заповеди и вървите по Вааловци; сега прати и събери при мене цял Израил на планина Кармил, и четиристотинте и петдесетте Ваалови пророци и четиристотинте дъбравни пророци, които се хранят от трапезата на Иезавел.
И Ахав прати до всички Израилеви синове и събра всички пророци на планина Кармил.
Тогава Илия пристъпи към целия народ и каза: още ли ще куцате на две колена? Ако Господ е Бог, вървете след Него; ако ли Ваал – вървете след него. А народът му не отговори ни дума.

И рече Илия на народа: само аз останах пророк Господен, а Ваалови пророци има четиристотин и петдесет души (и четиристотин дъбравни пророци); нека ни дадат две телета и нека си изберат едно теле, и да го разсекат и положат върху дърва, но огън да не подклаждат; аз пък ще приготвя другото теле и ще го положа върху дърва, и огън няма да подклаждам; тогава призовете вие името на вашия бог, аз пък ще призова името на Господа, моя Бог. Оня Бог, Който отговори чрез огън, Той е Бог. И целият народ отговори и каза: добре! (нека бъде тъй.)
И рече Илия на Вааловите пророци: изберете си едно теле и го пригответе вие по-напред, понеже сте много; и призовете името на вашия бог, но огън не подклаждайте.
И те взеха телето, което им бе дадено, приготвиха го и призоваваха името на Ваала от утринта до пладне, думайки: Ваале, чуй ни! Ала нямаше ни глас, ни отговор.
И те скачаха пред жертвеника, който бяха направили. По пладне Илия начена да им се присмива и казваше: викайте по-високо, защото той е бог; може би се е замислил, или е зает с нещо, или е на път, а може би и спи, - тъй ще се събуди!
И те почнаха да викат високо и по обичая си да се бодят с ножове и копия, тъй че кръв течеше по тях.
Пладне мина, а те все още вилнееха тъкмо до вечерното жертвоприношение; ала не се чу ни глас, ни отговор, нито слух. (Тогава Илия Тесвитец рече на Вааловите пророци: сега се дръпнете вие, та и аз да извърша своето жертвоприношение. Те се дръпнаха и замълчаха.)
Тогава Илия рече на целия народ: приближете се до мене. И всичкият народ се приближи до него. Той въздигна пак срутения жертвеник Господен.
И взе Илия дванайсет камъка, тъкмо колко са колената на синовете на Иакова, комуто Господ бе казал тъй: Израил ще бъде твоето име.
И съгради от тия камъни жертвеник в името на Господа, и около жертвеника направи окоп, който побираше две сати зърна, и тури дърва (върху жертвеника), разсече телето, положи го върху дървата и каза: напълнете четири ведра вода и изливайте върху всеизгаряната жертва и дървата. (И направиха тъй.) После каза: повторете. И те повториха. И рече: направете същото трети път. И те потретиха.
И водата се разля около жертвеника, а окопът се напълни с вода. Когато принасяха вечерната жертва, пророк Илия се приближи (извика към небето) и каза: Господи, Боже Авраамов, Исааков и Израилев! (Чуй ме, Господи, чуй ме днес в огъня!) Нека познаят днес (тия човеци), че Ти един си Бог у Израиля, и че аз съм Твой раб и извърших всичко по Твое слово. Чуй ме, Господи, чуй ме! Нека познае тоя народ, че Ти, Господи, си Бог и Ти ще обърнеш сърцето им (към Себе Си).
И огън Господен падна и пояде всесъжение, дърва, камъни и пръст, и погълна водата, която беше в окопа. Като видя това, всичкият народ падна ничком и каза: Господ е Бог, Господ е Бог!

Тогава Илия им рече: хванете Вааловите пророци, та ни един от тях да се не скрие. Хванаха ги, а Илия ги отведе при потока Кисон и там ги изкла.

Ето и от къде съм го извадил:



Зависимите позиций на "Независимият печат".


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.