Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: Kain]  
Автор komita ()
Публикувано17.09.04 13:49



Това не ми е философията.Нищо не си разбрал.Възможно е да не съм се изразявал правилно. Ще се постарая да се поправя.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: mellisa]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано17.09.04 14:19



В отговор на:

поне от половината, които °гласуваха° за теб, всъщност гласуваха против мен !



Как достигаш до подобни изводи? Спокойно, никой не гласува "против" теб.
Заявявам отговорно - аз гласувах за Тулса и не съм гласувал против теб.

В отговор на:

теми, които без да са история са си 4иста политика...



За кои теми говориш? Засега няма топик, който да обсъжда чиста, или въобще политика.

Редактирано от »№*ы{}lЏ3©®™ на 17.09.04 14:26.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: komita]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано17.09.04 14:25



Комита, аз се убедих, че доста хора в този клуб предпочитат да вярват, че са мръсен и нечист народ, че "българин" идва от "буламач" и означава "мелез", само и само да не ги набедят за патриоти. Или може би ако се поинтересуваме от историята си няма да ни "приемат" в Европа...



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: komita]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано17.09.04 15:19



Извинявай, ще ти обясня по-полека...

Може да не е било много ясно, но то е защото си мислех за пеперудата. Разбираш ли, размахала тя крилца някъде над Индия, а в Атланти4еския океан се зародил Иван Грозни, който сега вилнее над Флорида. Знаела ли е тя какво прави, когато се е решила да излезе от пашкула си и наистина ли си е заслужавало ? И после, ако в4ера по някакъв на4ин ни бе дадено да разберем, какво ще при4ини тя днес, би ли трябвало да премахнем при4инителя, за да не му дадем възможност да стане такъв ? Но тогава няма ли да премахнем и всяка възможност за изява на тази пеперуда ?
Една пеперуда е много красиво нещо, но един ураган е прекалено висока цена за насладата, която тя ни носи...?
И саматя тя, трябва ли, знаейки какво ще при4ини, да се откаже от желанието си да пърха с криле ? Не е ли нейно изконно право това, независимо от резултата, който ще последва ?

Казват, 4е онези, които споделят едни идеи стават приятели. Ако е така, то ти би трябвало да се разбираш пове4е от добре с Робърт Фългъм, който заявява "вярвам, 4е въображението е по-могъщо от знанието, 4е митът е по-могъщ от историята, 4е ме4тите са по-силни от фактите. " Ли4но аз съм го 4ела, но не ми допада особено, предпо4итам в клуб История и в историята като цяло въображението да е под4инено на знанието, историята да не се пише с митове, а фактите да са доминиращи над ме4тите. Защото ина4е не се пише история, а нау4на фантастика с елементи на истори4ески романтизъм, докозващ се до моментен полити4ески екзистенциализъм.
Но ина4е, ако срещнеш Робърт, поздрави го от мен !

Но не ме разбирай погрешно, нямам намерение да се заяждам на истори4еската тема за Македония, но имаме сериозни разминавания, а понеже още помня, 4е последния път, когато се °сдърпахме° бе решил да ми показваш кон боб яде ли, и понеже се предполага, 4е съм в ролята на коня, а боб ям само, ако е в паеля, те питам да не си сложил скариди. Защото съм алерги4на. Така да се каже, подготвям се предварително...Ина4е току виж съм се натровила и тогава иди пак обяснявай, 4е не би си позволил да ме атакуваш ли4но.

А Зиези никога не съм го нари4ала °Зизко°, нито съм го оплювала, дори когато е говорил открити безсмислици. Струва ми се, 4е дори само тази седмица открито съм казвала поне 2 пъти, 4е ако Зиези ми докаже онова, което твърди, първа ще заявя °Кралят е мъртъв, да живее Кралят°.
Но не би, Зизу само говори без да доказва, използвайки стария добре познат метод на това да обвие съперника с красиви думи за да не му даде време да проникне в тяхната същност ! А после само елегантно се оттегля, без да благоволи да отговори, когато насреща му има доказателства ! Напомня ми на неговия адаш, който след като 10 години се опитва да носи френския нац. отбор, в крайна сметка абдикира...Та, ей-това правя и аз - стоя си, 4ета го, оборвам го и 4акам търпеливо момента, в който Зизу ще се откаже от футбола, пардон, историята. Щото Зидан поне разбираше това, което правеше. Нашият, колкото и да се изживява като вода4 и месия, и с това не може да се похвали...

А ина4е много правилно си се сетил, 4е Българя е освен Македония и Мизия и Тракия ! Ама да си го припомняхте малко по-4есто, защото прекалено втора4ени да гледате на запад, не виждате това, което остава извън зрителното ви поле !
Да, Комита, България е била рязана, разделяна, ощетявана...А аз да не знам, 4е за вси4ко това е виновно моето западноевропейско ориентирано мислене ! И какъв избор само ми предлагаш ! България или историята, обективността или патриотизмът ! Но не е бил прав Стайнбек да твърди, 4е °Животът не е поредица от и...и...и..., а от или...или...или...° Не искам, а и не мога да правя компромиси с едното за сметка на другото, просто защото не виждам в какво толкова се изразява противоре4ието...
Може би е крайно време да приемем, 4е Македония е ве4е самостоятелна държава, 4е Беломорска Тракия е в Гърция, а центъра на първата ни държава е в Румъния...Знам, 4е не е лесно, и преди да ско4иш за да ме обвиняваш в предателство, ме 4уй ! Аз не ти говоря за забравяне или отказване от нашата история, а за това, 4е понякога ме4тите за бъдещето са по-ценни от историите за миналото, просто защото първото още зависи от нас !

И за да приклю4а с тези малко рошави мисли, ще ти цитирам един 4овек, който се осмели да бъде пеперуда, въпреки 4е знаеше какво торнадо ще завихри с пърхането на крилете си ! Но пое риска и си плати цената за това...
"Проблемите на света не могат да бъдат решени от от скептици или циници, 4иито хоризонти са ограни4ени от о4евидни реалности. Нуждаем се от хора, способни да ме4таят за неща, които никой не е виждал. "
Позволяваш ли да го перефразирам ? Проблемите на България не могат да бъдат решени от ме4татели или останали в спомените за миналото хора, 4иито поглед и мислене е замрял още в края на 19ти век! Тя се нуждае от хора, които без да забравят, са способни да градят върху миналото за едно общо, по-добро бъдеще. Защото няма нищо по-мъртво от в4ерашната история...

Cupitor impossibilium


Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: komita]  
Автор Kain (детеубиец)
Публикувано17.09.04 15:20



ОК. Аз например уважавам себе си и моят народ. Истината не би трябвало да ни обижда! Силният човек може да си позволи, да бъде искрен. И няма нужда от лъжи! Нека не се водим по буламача, който е около нас! Ако ние самите не се обичаме такива, каквито сме в действителност и най-красиво измислената история няма да ни спаси!

Щом и двете - познанието, както и живота - са все добро, кое е зло тогава?



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: »№*ы{}lЏ3©®™]  
Автор Reborn_Archdevil (Fallen_Angel)
Публикувано17.09.04 15:41



Ако ти си единица мярка за патриот, значи разбирам защо ивх каза онази прословута фраза, дето ви убоде по г***те...

do NOT click



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: tulsanew]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано17.09.04 15:55



Тулса, във всеки майтап има и доза истина. Освен това като гледам какви майтапчии сте се събрали в клуб "Македония" все си мисля, че на майтап ги говорите тези неща.
Сигурно комита имаше на майтап редвид, че съм тъп и още дузина помии. Ако е така при следващия му майтап и аз ще го банна на майтап пък нека видим кой е по-майтапчия от двама ни.
А може би тук Тортурачът се майтапи като обижда?
Не знаех...
При всеки случай ако за отговора на този ми постинг пак решиш да си извадиш нещо за пригледност отгоре, моля извади си следния ред:
Предупреждението ми от снощи е съвсем сериозно и който не го е разбрал ще го разбере.

А що се касае до определения интерес на темите ти - по-скромно, драги Тулса, по-скромно... Хората сами имат очи...



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: Koмap]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано17.09.04 16:07



В отговор на:

А може би тук Тортурачът се майтапи като обижда?



Айде сега покажи кого съм обидил?
Вчера ми приписа едни думи, които никога не съм казвал, днеска пак. Имай малко мярка.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: Reborn_Archdevil]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано17.09.04 16:09



Теб те разбрахме че си фен на ivx.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: mellisa]  
Автор komita ()
Публикувано17.09.04 16:17



Тъй тъй. Само че тези приказки не са за мен. Аз доста често се гледам в огледалото и съвсем не се оприличавам на реваншист, романтик, фантазьор или нещо от сорта. Доста трезво стоя на земята.Никога не съм и отварял уста за териториални промени или за изтриване на страници от историята ни , които не ни изнасяли или за фалшифициране на историята ни за да ни възвеличава. Не не и не .Аз искам истината.Аз обвинявам цялата българска историческа каста-продукт на съветите-в невежество, късогледство, самолюбие. Това ми е концепцията. И съвсем не смятам че Зиези бяга от проблемите и дискусиите. Напротив мъкне от 9 кладенеца вода и пак никой не му вярва. И аз не му споделям изцяло теорията-обаче той поне се опитва да направи нещо, да излезе от стереотипа. Затова го уважавам, а не щото му споделям теорията. Българската история се нуждае от изцяло нов прочит. И аз ще се боря с всеки който не желае това и го възпрепятства.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.