Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: Лил]  
Автор Reborn_Archdevil (Fallen_Angel)
Публикувано18.09.04 14:15



Така е, глупаво е... Явно наистина не можем да приемем позициите на другите и да си замълчим... Слагам и себе си в тази графа с пълното съзнание, че някои хора тук отново ще се опитат да ми скочат на веждите...

do NOT click



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: komita]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано18.09.04 14:52



Жалко, исках да ти разкажа едно две неща, но след като тези приказки не са за теб...нищо. Ето нещо, което би трябвало да разбереш.
Моята концепция винаги е била и ще бъде обективността ! Както и правото на съществуване на концепциите на другите, стига те да не се опитват да ни ги налагат, нито да отри4ат правото на съществуване на концепциите на останалите.
Българската история се нуждае от нов про4ит, съгласна съм.
Че има глупави, надменни и користолюбиви историци, също.
Но когато някой е тръгнал да прави нов про4ит на историята, да го прави с доказателства, факти, аргументи. И да приема резултата от полу4еното, дори и да не му харесва.
Питам те, Комита, ако утре повдигнеш един въпрос, но полу4ените отговори не те задоволяват, какво ще направиш ? Ще си заровиш главата в пясъка или ще приемеш онова, което се е полу4ило, независимо от това дали споделяш идеята ?
Аз пък ще се боря с всеки, който изкривява историята, независимо дали го прави от патриотизъм или антибългарщина.

Cupitor impossibilium


Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: mellisa]  
Автор komita ()
Публикувано18.09.04 18:08



Тук нещата опират и до начин на възприятие. За мен аргументите на Зиези да речем, щото той е най-оспорваната личност във форума, са добри.За теб обаче не стават. Ето затова става въпрос. Става въпрос и че когато някой извади нов прочит на нещо, му се отговаря с - ти луд ли си бе, това не е истина, можеш да си изкарваш колкото искаш доказателства, но ние не ти вярваме. Всичко това в преносен смисъл разбира се.Това е фундамента на спора между двата основни лагера във форума, а не дали се заключват теми, трият постинги и т.н.Това са подробности. И тъй като очевидно разбирателство не ще се получи, най-добре темата Алтернативна История, да се превърне в отделен клуб, за което в понеделник ще направя предложение.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: komita]  
Автор tulsanew (bivsh tulsa)
Публикувано18.09.04 23:59



И тъй като очевидно разбирателство не ще се получи, най-добре темата Алтернативна История, да се превърне в отделен клуб, за което в понеделник ще направя предложение.
....................
Ти ме изпревари с това предложение.
Чаках да свършат тези избори, за да не излезе ,
че се предавам преди края...и съответно
"избирателите" си, но това наистина е рационално
предложение.
Даже виждам, кой би могъл да стане
модератор на новия клуб..
Не съм аз
Основния принцип би могъл
да бъде..тертулиановското
"Вярвам, защото е абсурдно!"
или "Немам доказ , али твърдам.".
Надявах се, че Мелиса ще бъде
по-толерантна към
инакомислещите, но нещо виждам,
че апелира към
"обективността" .
Има и някои други моменти, но наистина не е редно да се
задълбочавам в това преди време.
Каин добре го е казал .. в стихотворна форма.




Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: tulsanew]  
Автор Reborn_Archdevil (Fallen_Angel)
Публикувано19.09.04 00:16



В отговор на:

Надявах се, че Мелиса ще бъде
по-толерантна към
инакомислещите, но нещо виждам,
че апелира към
"обективността" .




Олелеее, какъв голям, ужасен грях! Да бъдеш обективен!... Мелиса, посипи си главата с пепел на секундата!... Срамота!

Вие превръщате историята от наука във религия - като всяка религия, да не е подвластна на съмнения, търсения, и най-важното, доказателства, а на вяра... Ако съм българин, трябва да вярвам, че всичко е българско, ако ли не, съм гнусен еретик, продажен антебългарин, и прочие епитети, така ли?

Кажи го, Тулса, кажи го, айде, моето момче, ти това го знаеш, тебе жокер ти не требе, ю кен ду ит!

РЕЛИГИЯ или НАУКА е за теб историята?



do NOT click [url=http://bg-history.cjb.net]HERE![/url

Редактирано от Reborn_Archdevil на 19.09.04 00:24.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: Reborn_Archdevil]  
Автор tulsanew (bivsh tulsa)
Публикувано19.09.04 00:50



Предлагам ти да се отбиеш на познатото "място" в клуб Македония и
да прочетеш постинга ми.
Опозиционната преса бе използвана , за да не ни баннат
с тебе..пардон да не ни "укротят", обективно и
главното, безапелационно.
Относно съотношението на "вяра" и "обективност" в историята, която
все пак е наука, бих могъл да кажа нещо с думите на
небезивестния Уилсън:

" От гледната точка на идолопоклонника, събитията
"действително са това",
такива, каквито на него му се виждат в неговия
любим тунел на реалността.
Всеки друг тунел на реалността ...
той счита за '"идиотски" или "лош",
резултат на самозаблуда или
съзнателно манипулиране'

Това е от книгата му
"Новата инквизиция"

Освен това, дори и в такива обективни науки ,
като физиката
и математиката , съвсем наскоро от гледна точка на историята
бяха извършени радикални смени на парадигмата, на господстващата .."аксиоматика".
Чувал си и за Лобачевски и за Айнщайн....
При цялото ми уважение към историята, смятам, че превърнатите в
аксиоми факти, не са нищо повече от една повлияна от принадлежността към една или друга научна школа или една или друга национална принадлежност
субективна интерпретация.
Прав е Зиези, като казва, че засилването на интердисциплинарността на историческите изследвания може да доведе до
съществени изменения
в историческите възгледи
Не толкова радикални и "българоцентрични",
но все пак доста различни
от съществуващите....
Да не бъда голословен, генетическите изследвания в последните десетина години доведоха до доста съществена смяна на
акцентите в спора
на "автохтонни" и "мигранти" .
Освен това се очертаха и положителните страни
на походите на чингизидите, които съдават своеобразен коридор за пренасяне на културни влияния от степите на Монголия до Багдад.
Нещо доста различно от традиционното тълкуване .
Има и други примери, които сигурно ще предизвикат възражения,
но не е сега момента да споря с подробности.

Редактирано от tulsanew на 19.09.04 00:56.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: tulsanew]  
Автор Reborn_Archdevil (Fallen_Angel)
Публикувано19.09.04 00:57



Давай в Мадедонията
do NOT click

Редактирано от Reborn_Archdevil на 19.09.04 01:03.



Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: tulsanew]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано19.09.04 12:44



Тулса, ти по4ти успя да ме разсмееш с глас !
Аз ти казвам, 4е имам за принцип обективността, а ти ми отговаряш, 4е това не било толерантно ! Кажи ми, моля те, какво тогава е толерантно ?!? Може би вие, които налагате вашите виждания ! Или Зиези, който о4аква да му вярваме без дори да се запитаме дали е прав или не ! Забележи, вяра, а не наука !
Ще ми посо4иш ли кога и къде аз съм попре4ила на някого да си излага теориите, спряла съм го и т.н. Ти знаеш ли, 4е както ти се оплакваш от моята нетолерантност, други ме обвиняват в то4но обратното ! А аз съм стиснала Аристотел за туниката и отказвам да не приема едно мнение само защото не го споделям ! И единственото, което о4аквам е така както аз не налагам моето на друг, другия да няма наглостта да ми налага неговото, ако не го искам и не го споделям ! А за да го споделя, нищо по-лесно ! Нека само да ми го докаже !

Та такива ми работи, драги ми Тулса ! Вие до толкова сте свикнали да мразите априори традиционната академи4на наука, 4е ако слу4айно един неин представител не се вписва в предствите ви, бързате по всякакъв на4ин да му припишете все пак цял куп лоши ка4ества, не дай си боже да си позволите да видите, 4е не вси4ки са лоши и еднакви ! Защото така е по-лесно, нали ? Ама ще те разо4аровам, не е ли време да прогледнете и да видите, 4е не вси4ко е само 4ерно и бяло ! Че и живота като историята е най-4есто в разли4ни оттенъци на сивото. Така 4е не ми говори за толерантност ! Вие сте нетолерантните в слу4ая...

Cupitor impossibilium


Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: komita]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано19.09.04 12:47



И за ще бъда първата, която ще ви подкрепи...

Cupitor impossibilium


Тема Re: До хленчещият кандидат модераторнови [re: mellisa]  
Автор Reborn_Archdevil (Fallen_Angel)
Публикувано19.09.04 12:55



Ха, Мелиса,

те с няколко часа...

do NOT click


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.