Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Я да спамна и аз...  
Автор easy (wanderer)
Публикувано30.06.04 12:18



Докато се ровичках из атласи и карти, попаднах на един чуден остров, затънтен нейде из Пасифика. Съвсем дребно нещо - около 7 км в диаметър, част от архипелага Бисмарк. За онези, които проявяват повече интерес - координати 5 гр. 25'S, 148 гр. 05'Е според Encarta Reference Library 2003. Името му е... Сакар.

Това в никакъв случай не може да е случайно съвпадение! Особено като се има предвид, че все още не е установено как, от кого и кога е станало колонизирането на Пасифика. Нещо повече - голяма част от местното население на намиращия се в същия район и доста по-голям остров Нова Ирландия е червенокосо (на какво мислите, че се дължи името му???).

Според мен има две възможности:

1. Пасификът е колонизиран най-напред от Българи. Спуснали са се от Тибет през прохода Шипка, основали са империята Рама в Индия, писнало им е да стоят само на суша и са тръгнали към необятните океански простори. Някъде по пътя са изгубили схемите на виманите си, но пък за сметка на това са станали страхотни мореплаватели. По-късно някакви прародители на ирландците са плъзнали из Тихия океан и са ни изместили от изконно нашите територии. Те пък на свой ред били бастисани от разни пришълци от Африка, Азия и дявол знае откъде.

2. Пасификът никога не е бил колонизиран. Просто прародината на българите е там. След потъването на Лемурия те са се преселили в Тибет (пак през прохода Шипка и пътьом основавайки империята Рама) и днес единственото, което е останало като спомен за нашия велик континент, е това мъничко и невзрачно меланезийско островче...


Други идеи?

Не вървете след никого, вървете само след себе си.


Тема Re: Я да спамна и аз...нови [re: easy]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано30.06.04 12:42



Мисля, че тезите ти са добре издържани!

И все пак възможна и трета хипотеза: Ясно е, че прародината на българите е там. Те са я населявали още преди разделянето на Лавразия и Гондвана. След разделянето на Гондвана една част от българите остават в Австралия и Азия, а друга в Южна Америка. Естествен е поривът им за съединяване на двете части от татковината.
Със задачата се заемат нашите древни инженери (които и до днес са най-добрите) и започва пресушаването на Пасифика. Така че няма какво да се гордеят холандците, че са измислили полдерите! Това е българска дума пол- (от поле) и -дер (от дере). Смятали са да кръщават полдерите с хубави българки имена. Така и първият - получва името Сакар (вероятно от самосъставяща се карта, каквито българите са имали стотици).
Но се случва нещо неочаквано - българите от Азия решават, че няма симсъл да се прави толкова трудоемко начинание и откривайки плодородни земи на запад се разселват натам. Една част, които страдат по разделената родина остават край бреговете на Пасифика. И понеже дълго са гледали разделянето на Гондвана очите им се издължават. Те слагат началото на българокитайците. Друга част поема на запад, основава Египет, Вавилон, Шумер и Акад. А една част стига до днешна България и кръщава една планина с хубавото име на първия български полдер!

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Я да спамна и аз... [re: Koмap]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано30.06.04 12:50



Абсолютно вярно!

Сега се сещам още един довод за тезата ти: в Австралия са открити пирамиди и артефакти, които силно наподобяват египетски и финикийски! Ето къде е коренът на онези цивилизации - ние сме ги създали! Затова египетската цивилизация възниква сякаш от нищото, напълно оформена!
Ами чурингите, които аборигените така много тачат и предават от поколения? Знаците по тях са същите като откритите по нашите земи още от неолита (ако изобщо може да се говори за такъв)!

Относно пресушаването на Пасифика - мислиш ли, че са разполагали с такива висока технологии? Може би нашите прародители са причинили последната ледникова епоха - за да се понижи нивото на Световния океан и да се улесни работата им?

Не вървете след никого, вървете само след себе си.


Тема Re: Я да спамна и аз... [re: easy]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано30.06.04 13:02



Е, как да не са разполагали? Ти не намираш ли логическа връзка с това, че първият компютър е изобретен от българин? Всъщност истината е, че при разделянето на континентите е изчезнала и нашата силиконова долина, но плановете за изработката на компютри се запазват и се предават от поколение на поколение!
Въобще не бива да се съмняваш в способностите ни! Но и българите в Южна Америка не спят! Те запазват българския си род и самосъзнание, но малко видоизменят говора си. Понеже ги предвождала дъщерята на канасюбигия, кято се казвала Инка, другите ги нарекли инки. А Мачу-Пикчу се е появил случайно, след като войводата Мачо търсил къде да се изпикае в планината по време на лов.

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Я да спамна и аз... [re: easy]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано30.06.04 13:04



Ами защо не - понижили са нивото на океана, за да могат да минат (ледникова епоха), а после са го пока4или (край на ледниковата епоха). Нали българинът Мойсей трябва да го е нау4ил от някъде номера с 4ервено море.
Ама защо забравяш и останалите българи по целия свят - от Америките до Африка, това последното от А-В(ф)-Рекъ.

Cupitor impossibilium

Редактирано от mellisa на 30.06.04 13:05.



Тема Re: Я да спамна и аз... [re: mellisa]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано30.06.04 13:10



Мелиса, тъкмо щях да те поканя с компетентно мнение и ти се появяваш начаса!

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Я да спамна и аз...нови [re: Koмap]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано30.06.04 13:13




Телепатия?

Cupitor impossibilium


Тема Re: Я да спамна и аз... [re: Koмap]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано30.06.04 13:17



Хм, не ми се вярва чак толкова примитивно - силиконова долина, бла-бла... По-скоро в разцвета си са разполагали с някакви нанотехнологии, а впоследствие са изгубили плановете с изключение на някои от най-старите и оттам е тръгнал прототипът на съвременните - естествено, че от българин, кой друг...

А Българи в Андите има и досега! Просто са се оттеглили в тунелите, свързващи старата ни тогавашна столица Тиахуанако с Куско, тоалетната на войводата и Кито...

Не вървете след никого, вървете само след себе си.


Тема Re: Я да спамна и аз... [re: mellisa]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано30.06.04 13:17



Да! Нали сме българи - владеем и това изкуство за връзка между територии и континенти!

Как мислиш - кога най-сетне ще излезе на яве, на света има само българи и че сме изобретили всичко?

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Я да спамна и аз...нови [re: easy]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано30.06.04 13:23



Дааа, наистина си прав за технологиите!

А колкото до българите в Андите - ето още едно хубаво нещо: българите са измислили и тунелите. Подозирам, че имената Богота и Буенос Айрес са производни от Бог и айрян! А за имена като Педро Ибанес никой не спори и до днес, че са български!

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.