Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сумерска азбука и цивилизация  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 10:04



Понеже повечето от постовете на форума имат йероглифна форма и значение е уместно да споменем и друга йероглифна цивилизация освен нашата тук на форума.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Възникнала внезапно преди 6000 години,Сумерската цивилизация държи рекорди от първи места в човешката култура,история и общество.
Колелото,лодката,корабите,тухли,високи сгради,училища,азбука,закони,съдилища,съдии,градски съвети,храмове,религия,математика,календар и астрономия са" постижения" на сумерската цивилизация.
Всичко това е концентрирано в прогреса на царство в древна Месопотамия,днешен Южен Ирак.
Сумерите твърдят,че Галактиката Млечен Път е съставена от Слънцето и 11 планети,включително и Луната.
Да,но планетите според сумерите - Земя,Луна,Юпитер,Марс,,Венера,Сатурн,Плуто,Нептун,Уран и Меркурий и Слънце са само 11,къде е 12-та планета?
Според сумерите,името й е Нибуру...тоест кръстостващата планета.
Имено от тази 12-та планета Нибуру на земята идват т.н Анунаки,тоест хората,които слязоха от небесата.
Същите Анунаки в Библията се споменават като ...Анакин.
В книга#6 на Дженесиз те са известни като ...Нефилим.
И така...излиза,че бащите на първата известна цивилизация на планетата - тази на СУМЕРИЯ са не сумерите,а тези древни космонавти от планетата НИБУРУ,която е в орбит около Земята един път на няколко десетки хиляди години.
Вероятно е тази планета да е в същтност комета или орбитата й да е вечно изгубена от нашата галактика.
Това обяснява и 'внезапната"поява на цивилизация на планетата,а и самите сумери на техните глинени плочки си признават,че всичките им знания и умения идват от...Космоса.






Тема Хакер на форума [re: Бyprac]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 10:27



Нови постинги отиват на втора страница,вместо начело на страница# 1.
Има ли модератор на смяна или технически персонал да поправи хаоса ,който е причинен от говното,което си играе със печатане на програмки за софтуера?



Тема Re: Сумерска азбука и цивилизациянови [re: Бyprac]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано30.06.04 15:28



Страницата е много интересна, но се 4удя кога е била обновявана за последно. Едва ли ще да е било след 14.10.2003, когато екип от у4ени под ръководството на Майк Браун откриха неизвестно до тогава тяло с константна директория и орбита зад Плутон. С официален код 2003ВБ12 и по-лири4но название Седна (това бе някаква инуитска богиня), въпросната 10та планета има слън4ев еклипс 10 500 години, разстоянието и от нашата звездата е 13 млр км когато е в периелия и около 10 пъти пове4е когато е в апелия. Цветът и е по-4ервен от този на Марс заради кристалинно-скалния състав приемсен с лед. Температурата е -240 ( не знам дали на сянка или на слънце ), а ако не се лъжа се посоката на нейната ротация бе противоположна на останалите 9 планети. Диаметърът и е към 1500 км.
Планетата се намира в намерения в на4алото на 90те Колан на Куипер, които представлява територията между края на орбитата на Нептун до 50 св.г.

Само не разбрах, защо след като вси4ки цивилизации имат своите °косми4ески виждания° в техните митологии, само шумерите да произлизат от подска4ащи от планета на планета извънземни.

Cupitor impossibilium


Тема Re: Сумерска азбука и цивилизациянови [re: mellisa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано30.06.04 15:42



Веднага си личи кой не е чел Зекария Сичин! А той трябва да се знае наизуст! Класик! Доайен!
А ти - разни астрономи. Я да тичат да си чистят лещите на телескопите! А-а-ма ха...

Не вървете след никого, вървете само след себе си.


Тема Re: Сумерска азбука и цивилизация [re: easy]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано30.06.04 15:49



Виновна съм, признавам си без бой
Сега кажи кой е Зекария Си4ин и защо е класик, който трябва да се знае наизуст ?

Cupitor impossibilium


Тема Re: Сумерска азбука и цивилизациянови [re: mellisa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано30.06.04 15:55



Е тук май ме хвана натясно
Велик спец по древна космонавтика, четящ шумерските таблички толкова леко, колкото и английския, на който пише. Автор на тезата за въпросната Нибуру или както там беше.
Мога да ти дам имейла на преводача му на български ако искаш, ама ще ме утрепе А и се съмнявам, че помни какво точно безумие е превеждал

Не вървете след никого, вървете само след себе си.


Тема Re: Хакер на форуманови [re: Бyprac]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано30.06.04 15:55



Да, има, градски! И двамата сме тук!

Само, дето няма защо да го правя. За днес въпросното говно ми е обещало нова "безсънна нощ"! Утре ще е пак същото!
Така, че нека си поства на втора страница и така до 14-та!
Там сигурно всички ще го четат!

А аз резервни варианти за нормално общуване на тема история имам, но нека видим какво мисли по-напред администраторът.

Извинявай за неудобството, но нямам права да правя повече, освен да се трием всеки ден и нощ. Друг вариант е едва ли не клубът да работи почасово... А ако все пак искате може и да махна тези неща, но днешната ти тема ще осъмне някъде между 3-та и 4-та страница сигурно. Ако я закова отпред ще ти я напълни с глупости като отговори...

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Сумерска азбука и цивилизациянови [re: easy]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано30.06.04 15:59



Няма нужда, ще си го про4ета на английски
Достътъ4но ще ми е да ми изпишеш името му, 4е с такова като неговото, ще има да се 4удя как е то4но в оригинал

Cupitor impossibilium


Тема Re: Сумерска азбука и цивилизациянови [re: mellisa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано30.06.04 16:04



Zecharia Sitchin
издателство Bear & Company

Ама после да не тръгнеш ти да ме утрепваш

Не вървете след никого, вървете само след себе си.


Тема Re: Сумерска азбука и цивилизациянови [re: easy]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано30.06.04 16:17



Няма
Поемам изцяло отговорността за онова, което избирам да про4ета. Но ми се струва, 4е за този у4ен съпругът ми ми беше говорел веднъж, недоумявайки как може един археолог, специалист в древните семитски езици, завършил докторат по икономи4еска история (ако не се лъжа), да се набутва там, където не му е мястото, т.е., в астрономията. Беше се опитал да ми обясни защо нау4но е невъзможно подобно виждане, но явно не съм го слушала много внимателно. Но бе свързано със силата на тежестта и гравитационното привли4ане, което се осъществава между две тела, едното от които е много по обемно от другото (според хипотезата на З.С., 12тата планета, която е непосредствено след Плутон, е много по-голяма от него, но физи4ески е невъзможно да се запази подобно взаимодействие без по-голямото тяло да привле4е по-малкото). Но нямам то4ен спомен за подробностите

Cupitor impossibilium



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.