Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 05.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Българският календар, има ли нещо вярно в тованови  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано22.06.04 10:37





Най-продължителният от тях се равнява на 6328 древнобългарски години.
Отбелязан е във фрагментарния надпис на кан Омуртаг и се отнася към 823-та година от новата ера. Той представлява 14 реда текст, навярно заключителна част от договор, сключен между Дунавска България и Византия. Надписът е издълбан с хубави букви върху мрамор и по всяка вероятност произхожда от столицата Плиска*. Ето какво е записано в него:

“[…на владетеля] името е [Омуртаг кан ювиги]. Годината от появата на истинския бог бе 6328. Принесоха жертва и се заклеха за вписаните в книгите [взаимни договори]…”




Питам, защото в страницата си Зиези твърди, че е качил всички намерени надписи от Омуртаг, а този надпис го няма.

Редактирано от »№*ы{|}lЏ3©®™ на 22.06.04 10:56.



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в тованови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано22.06.04 21:45



Става дума за поредната волна интерпретация на Златарски, Бешевлеив и компания. От Тангра пък са повторили измислиците като папагали.

Това е люспа от колона, на която са се запазили едва по една-две думи на ред от надписа.

Тук не става дума за никакъв Омуртаг. Това е поредната измислица на Бешевлиев.

Що се отнася до изречението "Годината от появата на истинския бог бе 6328", всъщност имаме само ".......време.....истински т......6328......"

Чудно е как Бешевлиев не се е сетил да измисли изречението така "Годината от появата на истинския Тангра бе 6328". След като от неговия БОГ имаме само една буква тита и то изсмукана от пръстите.







Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в това [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано22.06.04 21:53



Всъщност не съм сигурен дали става въпрос за тази година 6328. Бешевлиев чете годината СТКИ /четвърти ред от долу нагоре/.

Според Златарски тази година отговаря на 823 г. не знам по кое летоброене.

Въобще този надпис е публикуман от Бешевлиев по характерния за него отвратителен начин - с множество измислени вложки.



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в това [re: Ziezi]  
Автор komitaO3 ()
Публикувано23.06.04 10:19



Зиези, спри да се правиш на разбирач и да отричаш всички български историци. Дори да има нищо вярно в теориите ти, ти ги налагаш по такъв брутален начин, че отблъскваш дори малкото подръжници които имаш.



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в това [re: komitaO3]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано23.06.04 10:33



Нямам за цел да налагам нищо на никого, камо ли "брутално"!

Смешника Бешевлиев е създал толкова измислици в българската история, че направо би трябвало да го затворят навремето.

Всеки греши, аз най-много , но не съм седнал да се правя на академично светило. Написаното от мен е нищо, и въобще не може да наложи някакъв погрешен мироглед върху когото и да било. Докато "светила" като Златарски и Бешевлиев направо може да се каже че са създали хиляди духовни еничери с откровено измислените си брътвежи.

Нямам за цел нито да правя партия, нито да ставам народен трибун, и затова не ме интересува кого ще отблъсна , като казвам Истината.

Въобще не ме интересува!

Истината е, ча на въпросния камък има черно на бяло пет - шест думи, и въобще нищо не става ясно от него. Бешевлиев е измислил над 50% от думите, както е сторил със всички публикувани от него български паметници.



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в тованови [re: Ziezi]  
Автор komitaO3 ()
Публикувано23.06.04 10:40



Извинявам се за думата брутално. Имам предвид по-скоро научно-фантастично.Това е както някои се захванаха да доказват че писанията на Толкин, имат исторически корени. Супер абсурдно е всички да са се организирали срещу нас и да ни затриват историческите извори, за да скрият да речем, че траките=българи или безпристрастен народ като индийците да забравят че са произлезли от българите. Твоите твърдения, страшно много ми харесват, защото звучат гордо и възвисяващо, но не мога да намеря никакви исторически аргументи в подкрепата им. Съжалявам.



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в тованови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано23.06.04 10:47



Всички историци , които пренебрегвайки огромното количество артефакти в подкрепа на автохтонната теза, са твърдяли, твърдят, и продължават да твърдят, че България е късно придобита от българите земя, ТРЯБВА ДА ГНИЯТ В ЗАТВОРА, а не да се разхождат и да пишат книги пълни с антибългарска пропаганда !

България е Свещена Бащина земя за българите !

Българи има и в Алтай, Монголия, Китай, Занзибар, но те са се преселили там от Прародината си - Балкана и Анатолия/Мала Азия/ ! Балканите и Анатолия са изконно български земи, които все още се тъпчат от поробители - гърци , турци и други навлеци. И ние гостоприемно бихме ги търпели, ако тая сбирщина не ставаше все по-нагла и агресивна - То не им стигат многовековните робства, ами не бяха паметници, то не бяха турски телевизии, то не бяха турски партии, то не бяха гръцки бизнесмени изкупуващи български археологически находки, то не бяха гръцки асимилатори в Тракия и Македония, то не беше чудо !



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в тованови [re: Ziezi]  
Автор komitaO3 ()
Публикувано23.06.04 10:55



Съгласен съм с теб, но не върви да се изкарваме създатели на индийската и китайската цивилизация.



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в това [re: komitaO3]  
АвторXOPЪ+БATЪ (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 12:10



+ Забрави да споменешъ и ЯПОНИЯ, оти тамошните ШО+ГУНИ са праили на ЧО+ГУНИ/демекъ твърди като чугунъ/!



Тема Re: Българският календар, има ли нещо вярно в това [re: XOPЪ+БATЪ]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано23.06.04 12:53



И 4е прабългарската руна за град е по4ти иденти4на с китайския йероглиф - квадрат, пресе4ен с кръст и съдържащ още два вписани в него квадрати. По4ти вси4ко, градено от прабългарските майстори, от Плиска до Мадара, съдържа този знак. Съвпадение ?

Cupitor impossibilium



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.