Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прав си Файле  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 21:03



И изобщо не им се връзвай. Те винаги заключват темите, щом не могат спорят с аргументи. Нищо ново.
Напълно излишно е да се съобразяваш с техните "критерии", защото е видно, че почиват на странна логика. Ако темата не е историческа, каква е - да не е математическа. Това което става днес, винаги е свързано с историята и с това, което е ставало вчера. Едва ли някой ще каже, че историята е свършила през еди коя си година и оттогава е минала в книгите.

За всеки е очевидно, че това което става в момента е геноцид според всякакви критерии. Както някои публицисти ясно посочиха, геноцид е не само въоръжено насилие. А също и когато един народ бъде доведен до такива условия, че да не е в състояние нормално да отглежда поколение и се стига до демографски спад, както е в момента. Изобщо не ми трябва да чета никакви международни харти, достатъчно ми е да се огледам наоколо. Ако според претенциозното им право, това не е геноцид, значи правото им е станало на криво.



Тема Позорен момент от българската историянови [re: Ивaйлo]  
Автор FileO99 (оперативная)
Публикувано12.06.04 19:25



Двете репликации към Комар и Fritz са почти готови, но все пак не мога да си позволя да отделям от безценното си време, за да се хвърлям в някакви виртуални спорове, което смятам е разбираемо. Разбира се оценявам, че виртуалните ми опоненти държат известно ниво показвайки конкретни знания и въздържайки се от обиди като това особено важи за Fritz, които може би държи най-високо ниво от потребителите. Колкото до критериите, които се излагат по повод умишленият геноцид, който се провежда от шепа масони дижиращи от години налагането на новият световен ред, в резултат на който умират от глади болести милиони хора по света включително хиляди в България е повече от ясно, че цензурата ще бъде налагана включително и в интернет, за да не може гражданското общество тласкано към пропастта да се събуди от дълбокият сън. Така например убийството на масонът Илия Павлов беше чиста проба инсценировка и сега той жив и здрав командва целият парад в България, а жена му и баща му едва въздържат смехът си пред камерите. Нали хората се радват, че масонът Илия Павлов е мъртъв, но в същото време той жив и здрав в отлично настроение продължава да ги язди обирайки и последните им стотинки. Но на всяко действие има равно по сила противодействие и рано или късно справедливостта ще възтържествува и някои хора, групировки и даже държави ще платят огромна цена за умишлените си престъпления. Показателен е един принцип в природата, на базата на който казуалността се развива по възможно най-краткият и икономичен път. Така например мълнията достига земната повърхност по най-краткият път, светлинният лъч минава през призмата също по най-краткият път и ако се замислиш както в живота, така и в историята събитията се развиват по най-краткият и икономичен път т.е. от две злини по-малката. Точно и това е причината Германия да загуби Втората световна война, защото в противен случай злините, които щяха да бъдат причинени на света щяха да надхвърлят тези на комунистите. Точно и поради тази причина в името благоденствието на човешката цивилизация принципът на икономичността в казуалността на събитията няма да позволи на шепа империалисти да поробят останалата част от света. И както винаги България отново заложи на губещата карта, Америка беше символ на доброто по време на Студената война, сега обаче тя представлява много сериозна заплаха за света и смятам, че европейските народи вече го осъзнаха.

Вън от съмнение разбирам на каква логика почиват доводите на модераторът Комар, който изповядва една подчертано антибългарска политика във форум История, но трябва ли да се чудим кой го е избрал за модератор?…Като се има на предвид, че 90% от депутатите в НС провеждат умишлена и целенасочена политика за ликвидирането на българският народ не трябва да се учудваме, че сме свидетели на такива ирационални парадокси, които са характерни и за най-ниските нива на обществото - да се избират хора с антибългарски начин на мислене за модератори! Все пак всичко е подчинено на една антидържавна и антинародна логика - министърка с лице на куче и интелект на микроорганизъм прокламира да се отглеждат кози във високоразвита в технологично отношения държава, каквото беше България, респективно модератор с потребителско име на вредно разпространяващо опасни епидемии насекомо оправдава държавните престъпления срещу собственият си народ! Но аз знам причината, поради която граждани като него разсъждават по този начин подчертано антибългарски начин - те в момента са далеч от социалният недостиг и придобиват известна власт върху себеподобните си в резултат на временното си материално преимущество върху тях. Първо не правят сметка колко време ще продължи материалното им благосъстояние и второ не разбират, че всичко ще им се конфискува в моментът, в който те се окажат неспособни да носят данъчните си тежести към държавата тоест към шепата масони, които дърпат конците и ги водят за носа. Навсякъде се плещят едни и същи глупости, че заплата в евросъюза щяла да бъда 800 EU - да, но за сметка на БВП, което задължително влече покачване на преките и косвените данъци и обратно отнемане на реализираният доход в държавният бюджет, чиято най-важна задача в крайна сметка е изплащане на натрупаният от комунистите външен дълг. Какъв е смисълът от заплата 800 EU при годишен данък 4000-5000 EU върху среден апартамент например? Преливане от пусто в празно - просто се създава илюзията, че стандартът се повишава като всъщност разорението на потъващото в заеми и финансови задължения население в още по-голяма степен се повишава. И инвестициите, за които се говори ще бъдат в пазарна а не производствена инфраструктура, което означава че българинът ще продължава да работи за жълти стотинки и ще купува евтини западни боклуци, а няма да работи като висококвалифициран специалист във високотехнологичен завод, защото най-малкото рецесията на западните икономики може да бъде смекчена с намаляване на свръхпроизводството и използване ресурсите на страни от третият свят като България, а именно западът и масоните като министър председателят Симеон Сакс Кобург Готски направиха България страна от третият свят. Позорен момент от българската история! България върви по един абсолютно погрешен път както във външната си, така и във вътрешната си политика, трагичните последици от което вече определено са налице. Главните виновници за това са - масоните Симеон Сакс Кобург Готски, Соломон Паси, Шулева. Също Пламен Панайтов, “академик” Благовест Сендов, почти целият висш съвет на БСП и още много други престъпници, които са отговорни за тежки престъпления срещу българският народ и които трябва да отговарят за престъпленията си пред международен съд. Както според нормите на международното право, така и на базата на българският наказателен закон конкретно в Глава 14 Престъпления против мира и човечеството чл.416(1) “Който с цел да унищожи изцяло или отчасти определена национална, етническа, расова или религиозна група:

б) постави групата в такива условия на живот, които водят към нейното пълно или частично физическо унищожение.

(изм. ДВ, бр.153 от 1998) се наказва за геноцид с лишаване от свобода от десет до двадесет години или с доживотен затвор без замяна.”

Политиката провеждана от НДСВ представлява престъпление и на тази база сегашните управляващи трябва да бъдат съдени най-строго. Прави тревожно впечатление, че навсякъде се говори именно за този геноцид но никой нищо не предприема. Политиците ви лъжат, че държавата не била длъжна да осигурява работа на хората след като в ратифицираните конвенции на ООН е закрепено именно противното - всяка държава е длъжна да осигурява справедлив и достоен труд на своите граждани и това май не е ясно само и единствено на българите. На какво основание аргумент от противното държавният апарат ще изисква плащане на данъци, след като хората нямат възможност да си осигурят доход за съществуване, камо ли да плащат данъци? Следователно по най-елементарната логика всеки, който разпространява противната теза “държавата не е длъжна да осигурява работа на трудоспособните” съзнателно ви лъже, а когато вече става дума за политик лъже с в името на чужди национални интереси, което вече е отделно престъпление срещу републиката. Лъже, защото му се плаща отвън да нанася вреди на националната икономика в интерес на чужди икономически интереси. Така например закриването на блоковете на АЕЦ стана със съдействието на принц Кирил, който работи за френското ядрено лоби, то не случайно някои хора в България съжаляват, че след 9ти септември с царската фамилия не се е случило това, което се е случило в Русия по време на революцията - според тях последиците от този пропуск дават своите вредоносни последици в днешно време. От изключителна първостепенна важност е никоя от досега управляващите партии да не влезе в следващият парламент, дясното пространство трябва да се консолидира около радикална националистическа партия, която да бъде избрана по законен път с мнозинство над 75%, за да може да се приеме нова коренно различна Конституция, която да позволи анулиране на приватизацията, забрана на партии като БСП и НДСВ, съд на политици, арести на десетки хиляди престъпници в т.ч. такива емигрирали на запад, смяна на цялата правораздавателна машина, изгонване на масоните извън България с конфискация на имуществото им, смазване на престъпността и прочее жизнено важни мерки.

Най-тревожното е, че специалните служби вместо да разработват политиците се занимават с разработване и преследване на хора, които разбират истината. На път е да се повтори трагичният пример в Русия, където специалните служби по-точно ФСБ работят срещу собственият си народ като покриват престъпленията на политиците. Всичко това са тежки последици от комунизмът, който продължава да властва в България до ден днешен. Впрочем той е много по-силен в България отколкото в Русия, защото некадърността и завистта на хората е много по-голяма.



Тема Re: Позорен момент от българската историянови [re: FileO99]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано12.06.04 20:37



В отговор на:

Но аз знам причината, поради която граждани като него разсъждават по този начин подчертано антибългарски начин - те в момента са далеч от социалният недостиг и придобиват известна власт върху себеподобните си в резултат на временното си материално преимущество върху тях. Първо не правят сметка колко време ще продължи материалното им благосъстояние и второ не разбират, че всичко ще им се конфискува в моментът, в който те се окажат неспособни да носят данъчните си тежести към държавата тоест към шепата масони, които дърпат конците и ги водят за носа. Навсякъде се плещят едни и същи глупости, че заплата в евросъюза щяла да бъда 800 EU - да, но за сметка на БВП, което задължително влече покачване на преките и косвените данъци и обратно отнемане на реализираният доход в държавният бюджет, чиято най-важна задача в крайна сметка е изплащане на натрупаният от комунистите външен дълг. Какъв е смисълът от заплата 800 EU при годишен данък 4000-5000 EU върху среден апартамент например? Преливане от пусто в празно - просто се създава илюзията, че стандартът се повишава като всъщност разорението на потъващото в заеми и финансови задължения население в още по-голяма степен се повишава.




Да приемем, че Комар е "кулак", "гаден масон" и "капиталист"... макар че аз знам донякъде материалното му състояние и много добре мога да преценя колко е "богат", значи оставам аз. Ако те интересува данъчната ми декларация, обади се, ще ти я покажа - и ако после ме наречеш "богат", значи разбираш от икономика колкото и баба ми... Не се наемам да коментирам икономическите ти доводи - оставям тази чест на ИвоДим, той мисля има какво да ти каже по въпроса.

В отговор на:

От изключителна първостепенна важност е никоя от досега управляващите партии да не влезе в следващият парламент, дясното пространство трябва да се консолидира около радикална националистическа партия, която да бъде избрана по законен път с мнозинство над 75%, за да може да се приеме нова коренно различна Конституция, която да позволи анулиране на приватизацията, забрана на партии като БСП и НДСВ, съд на политици, арести на десетки хиляди престъпници в т.ч. такива емигрирали на запад, смяна на цялата правораздавателна машина, изгонване на масоните извън България с конфискация на имуществото им, смазване на престъпността и прочее жизнено важни мерки.




Това ми е любимата част :)) Ще бъда съгласен ако те видя теб измежду "обработените" и "разстреляните"....



Тема Re: Позорен момент от българската историянови [re: Fallen_Angel]  
Автор FileO99 (оперативная)
Публикувано18.06.04 12:50



Комар просто е поредната жертва на дезинформацията, само това обяснява защо той така упорито защитава собственият си враг, който го принизява както разбирам до нивото на ниско платен работник. Богати ще сте ако най-малкото сте притежатели на недвижима собственост с данъчна оценка 250 000 EU, която при това трябва да е в гражданският оборот и да носи около 1% от данъчната си оценка месечно примерно 2500 EU месечен наем от различни обекти в София. А вече след като той или ти работите в държава като България, където богатите хора по принцип не работят и не дават работа на бедните е ясно, че едва свързвате двата края и сте принудени да си изкарвате хлябът робувайки за по 300-400 ЛВ месечно на някоя нисша капиталистическа отрепка с дебела физиономия, очила голям диоптър и десетгодишен прогнил опел, при това със самочувствие на пробил и успял в живота човек(!!!). Вече ако изхождате от някакви други натрапени ви критерии от когото и да било проблемът и последиците са си само за ваша сметка - аз познавам хора, които живеят в разпадащи се бараки, но понеже са собственици на скъпи според тях коли(автопаркът на Германия от първата половина на 90те) се изживяват като богаташи. Сульо и пульо в България кара мерцедес и BMW, понеже на средностастическият простак от провинцията заселил се в София това е била фиксидеята на животът и разбирането относно материалното благосъстояние - дванайсет годишна 190ка, анцуг, обувки, златен пръстен, очила за 15 ЛВ и вечно изключен мобилен апарат. Няма какво да ми казва на мен г-н ИвоДим - за вас единствената правилна алтернатива е не да попълвате данъчните си декларации и да храните една престъпна система, а като данъчни субекти всячески да избягвате данъчните тежести, които “държавата” ви налага, за да храните пенсионерският зоопарк и да плащате сметките на комунистите. В противен случай ще се возите като овце в градският транспорт, ще се чудите как да си платите консумативите и животът просто ще си минава около вас без нищо хубаво да усетите от него.




“Това ми е любимата част :)) Ще бъда съгласен ако те видя теб
измежду "обработените" и "разстреляните"...”



Това е изявление недопустимо за модератор на форум. Миналата година бившият модератор на форум Културизъм заплашваше с отвличане, побой, анален секс и сръбска музика на Витоша. Сега тандемът от модератори - Komar и Fallen Angel демонстрират не по-малко арогантно поведение към потребител при това примесено с недопустим за форум История ясно изразен антинационализъм. Майна, като дойда в дискотеката в Пловдив да не ме питаш кой съм и какъв съм, че ще имаме среднонощно политиковъзпитателно мероприятие под Альоша. Накрая може и на руска рулетка да си поиграем…



Тема Re: Позорен момент от българската историянови [re: FileO99]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано18.06.04 14:21



Файл, ако така вадиш от контекста смисъла, наистина дори няма смисъл да ти отговарям, а директно да те трия... А, извинявай, това също може да мине за "заплаха"...

Както се казва на едно място: "Върни се прочети постинга на човека"...

Ако чак толкова това ти се вижда много, да ти поясня:

това бяха твои думи, които коментирах, и с които ЩЕ СЕ СЪГЛАСЯ, ако ти застанеш измежду тези, за които ТИ предричаш обработка и разстрел... А, щях да забравя - какво някаква отрепка ти е пожелала, не е моя работа. Ако си мислиш, че със заплахи ще промениш гледната ми точка, няма да стане.



Тема Re: Позорен момент от българската историянови [re: FileO99]  
Автор lvoDim ()
Публикувано18.06.04 14:21



Здрасти FileO99,

"Богати ще сте ако най-малкото сте притежатели на недвижима собственост с данъчна оценка 250 000 EU, която при това трябва да е в гражданският оборот и да носи около 1% от данъчната си оценка месечно примерно 2500 EU месечен наем от различни обекти в София."

1.Обясни какво е граждански оборот и какво не е?
2. Винаги изискването за вървращемост се измерва на база пазарна цена, а не база на данъчната оценка.
3. Изиксването за 1% месечно е завишено и не отговаря на дейдстителността в момента.

За мерцедесите и бе ем ве-тата съм съгласен с теб!

"Сега тандемът от модератори - Komar и Fallen Angel демонстрират не по-малко арогантно поведение към потребител при това примесено с недопустим за форум История ясно изразен антинационализъм. Майна, като дойда в дискотеката в Пловдив да не ме питаш кой съм и какъв съм, че ще имаме среднонощно политиковъзпитателно мероприятие под Альоша. Накрая може и на руска рулетка да си поиграем…"
?????
Това пък какво беше? Самия ти не си българин доколкотознам и като такъв не ти е работа да коментираш кой кое, нали?
За заплахите да не говорим!

Успех!!!

Като цяло темата няма нищо общо с историята и смятам че мястото и не е в този форум.

И надявам се че все пак ще заделиш малко от мега-ултра-гига безценното ти време за прочетеш, осмислиш това което пишарт хората в този форум!



Тема Re: Позорен момент от българската историянови [re: FileO99]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано18.06.04 18:01



Драги, Файле,
Ние тука на врагове не си играем. Достатъчно време прахоса да ми разясняваш принципни положения за виртуалния свят, та нека и аз ти разясня едно:
Клуб "История" е открит за всички и само онова, което противоречи на Правилата отпада. Надявам се все пак преди да си постнал дългия си постинг да си им хвърлил най-накрая едно око!
И това не е молба, а препоръка!

Колкото до другите модератори сам разбираш, че всеки сам си носи отговорността, така че е безмислено да говорим за този или онзи. Ако имаш оплаквания иди в съответния клуб и го направи там или пред администраторите.

Последният ред ме насочи към нещо: защо след като твърдиш, че има престъпление по глава 14 от НК не напишеш изложение до съответната прокуратура. До преди 3 г. такива ги изхвърляха в коша, но сега са задължени да ги заведат с входящ номер и да ги приемат. Ако ти откажат правосъдие можеш да продължиш в Страсбург или Хага. Дано се увенчаеш с успех!

Поздрави: Комар /баш кулак/

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Позорен момент от българската историянови [re: FileO99]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 23:12



С тях няма смисъл да спориш. Те много добре знаят, че увъртат и продължават да го правят, защото така им изнася. Дезинформацията се възпроизвежда и те вече не са никаква нейна жертва. Това си е техен житейски избор - да станеш част от системата, с надежда да се впишеш в нея и да си намериш някаква ниша - и колкото и жалък да ни изглежда на нас, си е тяхно право на свободен избор. За друга причина човек да поддържа такива възгледи просто не се сещам и едва ли някой може да се сети.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.