Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Историята като паницанови  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 00:02



Докато има кой да седи на бюро и да лапа от нея, скоро няма да разберем какво ни е миналото. Още повече, докато издържаме с данъците си такива, за да ни будалкат и да го усукват.



Тема Re: Историята като паницанови [re: Ивaйлo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 14:25



Това, че хора с такъв тип мислене разглеждат историята като някаква своя частно-правна собственост се илюстрира доста добре и тук и пореден пример е нелепата версия на модератора, че историята не била лъжица за всяка уста
Щом някой се е родил, значи има произход. Щом има произход значи има предшественици, защото никой още не е паднал от облаците. Щом има предшественици, значи има своя народност и история.
Като взаимно си се назначавате за модератори на форум и го раздавате изтежко, това едва ли ще ви даде монопол върху историята. По скоро ставате смешни пред хората.
Та кой само трябва да има право да се занимава с история?
И кой трябва да издава разрешителните? Може би двамата модератори трябва да седнат сериозно и да определят това на модераторски съвет на високо равнище.




Тема Re: Историята като паницанови [re: Ивaйлo]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано07.05.04 15:53



Много обичам да гледам самонавиващи се пружини... Казва нещо, после се самоядосва на себе си, повтаря мнението, обогатено, после отговаря на себе си и така до припадък...

Преди неотдавна имаше тема за некъф заговор срещу българите... В тази тема от 15 мнения имаше 13 от едно и също АйПи... Едните хвалят, другите оспорват...

Светът е огледало, Ивайло, виждаш това, което му показваш... Ако ти имаш мераци да "манипулираш" историята и мисленето на хората, нормално и да виждаш и у другите такива мераци...

Редактирано от Fallen_Angel на 07.05.04 15:54.



Тема Re: Историята като паницанови [re: Fallen_Angel]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 16:13



Ставаш ли за нещо друго освен за ехо? А, и за модератор
?
То не че има какво друго да кажеш. Никой на твое място не може да го измисли, така че, не се притеснявай.



Тема Re: Историята като паницанови [re: Ивaйлo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 16:16



Предлагам сериозно да дадем по една паница на тези, чиито сериозни теми стоят сериозно заземени най-отгоре.
А лъжици, те ще си намерят.
Сериозно.




Тема Re: Историята като паницанови [re: Ивaйлo]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано07.05.04 16:29



Аз ти предлагам най-сериозно да се пресегнеш и да си изключиш компютъра. Сериозно.



Тема Re: Историята като паницанови [re: Ивaйлo]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано07.05.04 17:08



Между другото - когато за първи път влязох в този клуб, бях наистина непредубеден... Но след "атаките" на такива като теб, негативите ги отнесоха Зиези и Хор+бат... Да не говорим, че въпреки противоречията и двамата имаха доблестта, честността, достойнството, ако щеш - куража, да дойдат на срещата на клуба в София, докато такива като теб, Варта и Вафен надали ще видим някога... Иначе да пишете анонимно в Интернет сте "Намбър Уан" - то така най-лесно става...



Тема За Ивайлонови [re: Fallen_Angel]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано07.05.04 20:51



Тъпо ми е да изпадам в "махленщина" и да си пиша постинги, с които се защитавам или оправдавам. Позволявам си да го направя сега, защото темата касае пряко мен и щом някой е изригнал като вулкан от негодувание, значи много иска да си получи отговор на въпросите, колкото и заядливи да са те.
Накратко:
1. Ивайло, тук съм избран по точно определена процедура. Преди това си бях най-редови член и спях много спокойно, че нямам власт да модерирам и не нося отговорност. За справка: сега съм много далеч от PC-то си и ако съм влязъл в клуба, то е защото имам някои задължения към него. Колкото до модераторството ми - винаги е било безплатно и няма да загубя някакъв "голям кокал", както навярно мислиш! Като загубя доверието на членовете си тръгвам по определения за това ред.
2. Обезпокояващо е, че първият ти постинг е писан около полунощ, а вторият цели 14 часа по-късно! Казват, че човек като преспи му идват по-умни неща на главата, но явно не винаги е така...
3. Ако беше чел писъмцето ми до всички в клуба щеше да видиш, че темата ми е една инициатива, която се надявам да тръгне. Ако не тръгне съм първия, който ще я разкове, за да спиш спокойно! А за още по-спокоен сън преди 2-3 дни мислех да я разкова, но исках само да изчакам да минат празниците.
4. Съжалявам, че ще те наскърбя, но всеки ден в клуба влизат нови хора и всеки негодува от нещо (преди беше от правилата, сега от темите). Свикнал съм, така че само ме караш да се усмихвам, още повече, че аз имам това, което ти нямаш, а именно: възможността като Ангела да виждам IP-тата на потребителите и опитите им за спам.
5. (но не последно!) Имам една молба към теб: моля те да се съсредоточиш върху историята и да оставиш "махленщината". Това означава, че ако имаш забележки можеш да ми изпратиш бележка или да ми пишеш на кю (оставил съм го!). А ако искаш "твойте песни все да се четат" само кажи и ще ти "закова" една темка отгоре!

С поздрав: Комар


*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: За Ивайлонови [re: Koмap]  
Автор lvoDim ()
Публикувано07.05.04 21:57



Здрасти Комар, мисля че Ивайло е проявление на Варта. Поне стила е аналогичен или по-скоро дори индентичен.



Тема Re: За Ивайлонови [re: lvoDim]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 23:56



Айде, почна се с параноята




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.