Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Позорен момент от нашата историянови  
Автор пaтpиoт бr (върховист)
Публикувано29.03.04 18:45



Какво ще кажете за войната обявена от България на Германия на 2 септември 1944. Доста подла постъпка, която не ни прави чест според мен. Да удариш приятелите си в гръб, точно когато те имат най-голяма нужда от теб.И какво печелим от това - нищо. Какво губим - много.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Позорен момент от нашата историянови [re: пaтpиoт бr]  
Автор Xилмap Kaбac (Татаро-Монгол)
Публикувано29.03.04 21:15



Щехме да иЗгубиме още повече.



Тема Re: Позорен момент от нашата историянови [re: пaтpиoт бr]  
Авторwaffen (Byйчo Baньo) (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 00:47



Така е, но вземи предвид, че отвън насила са ни вкарали тези действия - пак не е било по българска инициатива.
Днес не се казва, но по онова време повечето българи наистина са се отнасяли добре към съюзна Германия - още повече, че Хитлер е взел присърце каузата за възстановяване на справедливостта спрямо България и връщането на териториите, отнети ни в предишните войни и най-вече от Ньойския договор.
Така че, вината не е толкова наша.

Има и още един особено позорен момент. Нашите войски са се биели срещу "Хитлерюгенд" - т.е. срещу деца! Това не е било геройство за никой войник в никоя война.



Тема Re: Позорен момент от нашата историянови [re: waffen (Byйчo Baньo)]  
Авторwaffen (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 00:53



Между другото и самият Хитлер е разбирал тази причина и не е обвинявал българите за това развитие на обстоятелствата. Единствените му по-остри думи са в нотата срещу регентите, в която им напомня, че ги е предупреждавал, че пасивното им поведение ще доведе до съветска окупация на България.



Тема Re: Позорен момент от нашата историянови [re: waffen]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано30.03.04 01:00



Гадното в тази война е, че се е случило като в поговорката когато атовете се ритат, магаретата теглят. Не сме имали кой знае какъв избор нито през 1941, нито през 1944.

Иначе през 1944-1945 срещу Германия са се сражавали и армиите на Финландия, Словакия и Румъния, както и италиански части. Както виждаш другите съюзници не са били по-верни.



Тема Re: Позорен момент от нашата историянови [re: thorn]  
Автор Fritz (Panzer General)
Публикувано30.03.04 03:37



войната срещу престъпния хитлеров режим е всичко друго но не и позорна.

- Българският военноисторически портал.

Тема Re: Позорен момент от нашата историянови [re: пaтpиoт бr]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 08:50



Абе тропанчо ,преди време ме обвиняваше в антисемитизъм на клуб Македония,сега баламосваш форумците,колко несправедливо било да воюваме с идиота Хитлер.
Като че ли от посрьовци като нас българите зависи с кой ще водим съюз и с кого война...



Тема Re: Позорен момент от нашата история [re: Бyprac]  
Автор пaтpиoт бr (върховист)
Публикувано30.03.04 18:58



Аз за първи път те виждам, а в клуб Македония не съм писал от бая време, още по-малко пък симпатизирам на евреите.
Хитлеровия режим е престъпен , не отричам, но сравнен със съветския е направо цвете. А и ръцете на останалите съюзници също са изцапани с кръв, много кръв при това. Победителите просто не ги съдят.
И въобще деленето на добри и лоши през втората световна война не е правилно, а вземем ли да делим, доста може да се поспори чии престъпления са по-големи.
на мен все ми се струва, че съюзниците в това отношение ще спечелят.
А войната е позорна, защото удряме приятелски народ в гръб, и въобще не е въпросът че хитлер управлява. За мен той е един недалновиден политик и жесток човек, без той сам да го рабира.
А българският войник се покрива със слава и в тази война в битките в които участва

Сакар планина - перлата на Тракия

Редактирано от Fallen_Angel на 30.03.04 22:18.



Тема Re: Позорен момент от нашата история [re: пaтpиoт бr]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано31.03.04 08:18



Аха,patriot.bg= Fallen Angel .
Извинявам се обаче на клуб Македония има един форумец,който се подвизава под ника Патриот.бг.
Съвпадение на никове...




Тема Re: Позорен момент от нашата история [re: пaтpиoт бr]  
Автор Fritz (Panzer General)
Публикувано31.03.04 08:32



А войната е позорна, защото удряме приятелски народ в гръб, и въобще не е въпросът че хитлер управлява. За мен той е един недалновиден политик и жесток човек, без той сам да го рабира.

Втората Световна Война е на първо място война на идеологии. За "приятелски народ" може да се говори за Първата. Във Втората Хитлер е първостепенния и определящ фактор във Германия. ТОВА е въпросът.


А българският войник се покрива със слава и в тази война в битките в които участва

българският войник е хвърлян безогледно в боя от некадърни комунистически военни и предвид обстоятелствата се представя отлично, но чак със слава да се покрива...

- Българският военноисторически портал.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.