Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 15.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся писмата и мемоарите на Ервин Ромел  
АвторSorrow (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 19:17



Някой може ли да помогне с линкове или нещо друго ?

P.S. Извинявай, много ме дразнеше правописната грешка и я поправих...

Редактирано от Fallen_Angel на 23.11.03 23:57.



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: Sorrow]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано23.11.03 23:10



sorry, Sorrow, ама тук май повечето хора са заети със собственото си величие или са потънали в дебрите на безумието си...

Виж най-добре

, дано ти помогне. Само 8 резултата даде.



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: easy]  
АвторSorrow (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 23:27



Благодаря, че си си направил труда. Ако ставаше лесно нямаше да питам във форума... А що се отнася до величието и безумието - блажени са обзетите от тях....



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: Sorrow]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано23.11.03 23:30




Знам, че едва ли щях да ти помогна с този линк, но поне исках малко да пораздвижа и останалите.
Извинявай и успех в търсенето.



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: easy]  
АвторSorrow (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 23:47



Ако трябва да съм честен, не съм разчитал на голяма реална помощ. Ромел не е нито особено популярен, нито скандален... Лично аз колкото повече научавам за него, толкова повече започвам да го уважавам... Но някак самотно е без съмишленици. Благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: Sorrow]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано24.11.03 00:05



Знаеш ли, един познат ми каза, че във един от адресите в темата за линковете, милитера.лу, били качени тези мемоари, но са на руски... Пробвай там, може и да е вярно, този сайт е бъкан с текстове...



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: Sorrow]  
Автор woland (messir)
Публикувано24.11.03 00:16



Ромел да е непопулярен? :) Точно той и точно след бляскавата му кариера ...
Както и да е, но не съм сигурен дали има мемоари (не съм търсил, но ще питам хора, които се интересуват от него), но предвид начина по който е загинал - надали има такива. Виж книгата на Мелентин "Бронирания юмрук на Вермахта" - автора е служил известно време под командването на Ромел в Африка.
Освен това има една книжка, май се казваше "Фелдмаршалите на Хитлер", там има това-онова за Ромел.



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: Fallen_Angel]  
АвторSorrow (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 20:28



Благодаря, самият аз дадох линка с руските книги, но там ми изкара само два резултата на английски и то от книга за Хитлер... Все пак се ровя редовно там и може да попадне още нещо - просто интересното е толкова много, че забравяш за какво конкретно си влязал.....



Тема Re: Търся писмата и мемуарите на Ервин Ромелнови [re: woland]  
АвторSorrow (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 20:48



Несъмнено кариерата му е забележителна, тактиката му - още повече, човечността му също... Казах непопулярен, защото на англоезичен форум го нарекоха " nazi", а руснаците, които иначе са експерти по периода на ВСВ не се интересуват много от него. Ние тук май сме слабо заинтересовани от този период ( с малки изключения, разбира се), макар да могат да се кажат куп интересни неща по участието ни в този световен конфликт ( и то от двете страни)... Но темата е обширна, а аз едва сега разпускам след работа и не ми се дълбае. А за насоките - благодаря. Непременно ще се заинтересувам от материалите...



Тема Re: Търся писмата и мемоарите на Ервин Ромелнови [re: Sorrow]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 21:02



Здравей Sorrow.
Честно - много се старах защото исках да ти помогна но не успях.
Посочените ти линкове са всъщност банален книжарски каталог - нищо от тях не те ползва. Открих в нет-а пълни мемоари на Е.Р. на унгарски !?! и испански ?!? както и аудио на английски. Всички те имат за основа преводът и обработката направени от Б. Х. Лидъл-Харт, издадени за първи път 53 и преиздадени за последно през 84. Руснаците нямат интерес към тях (нали не се е сражавал на Източния фронт) а немците имат доста ниско мнение за неговите способности (и с основание). Пуснах във фелдграу-то на един змей задачата - да търси но той влиза сравнително рядко така че ще ти се наложи да почакаш.
За Ромел има немалко писано но тъй като ти настояваш за собствените му мемоари, ще трябва да се позапасиш с малко търпение приятелю.
Всичко добро.
П.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.