Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос към г-да историците.нови  
Автор мakeдoнчe (ВМОРО)
Публикувано04.11.03 18:09



През XVII-XVIII век имало течение сред българските монаси да се жертват като застават на централния площад на всеки по-голям град и там да "хулят"мюсулманската вяра - разбира се тези монаси не са оставали живи за дълго.Целта е била да се събуди духа на християните.

Някой да знае нещо повече?

Ако ли пък никой не знае - да не се изцепва неподготвен.



Тема Re: Въпрос към г-да историците. [re: мakeдoнчe]  
Автор мakeдoнчe (ВМОРО)
Публикувано05.11.03 19:19



Ангеле,

...остави го момчето да си дращи - на мен не ми пречи!

Хлъзгам го да му видя акъла - а то е откровенно злобно

Верно че той беше от "свестните хора"!

Истри ми въпроса - обаче аз и така разбрах че тук никой нищо незнае!
Срамното е че българи хулят паметта на българи които са си дали живота те сега да не се казват Абдуллах/син на Аллах/ - и като си помислиш не си заслужава за такава паплач!

жив и здрав и прави както си знаеш



Тема Re: Въпрос към г-да историците.нови [re: мakeдoнчe]  
Автордa,oбaчe (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 21:34



Ти пък откъде си сигурен,че българи хулят българи?Ами ако не са българи?Има го и тоя вариант тука.
Ина4е си прав.



Тема Изповед на Убиецанови [re: мakeдoнчe]  
АвторKaин (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 01:22



Не знам къф точно въпрос ти изтри Ангела, но ти си в грешка момченце...
Къде прочете тва за теченията? Или някой ти го разказа на маса аа?
Тия простотии не правят чест на един българин, а аз не обиждам никого.
Обиждаш ги ти-щото не си склонен да уважаваш дедите си, освен ако не са направили някоя световна глупост, която на теб ти се вижда достатъчно героична.
Изобщо не можете да ме засегнете с разни псевдомакедоци и други драскачи.
Колкото и странно да Ви се вижда аз обичам България много повече от вас, защото я обичам такава каквато е и е била, а не такава каквато ми се иска да е или била..И не искам да си измислям истории за да ми е по-удобна за обич, просто я обичам като своя. Тва е. И колкото и приятно да звучи всяка "героична"дивотия написана за Родината от ръцете на слабаци и комплексари и ченгета, тя ми бърка в душата. Защото е неистина...
А ти македонче си помисли, ще ли е приятно ли на тия, с името на чиято организация тка лекомислено се кичиш да четат твойте патриотарски и папагалски пустословия.
Желая Ви весело поумняване.



Тема Re: Въпрос към г-да историците.нови [re: дa,oбaчe]  
Автор мakeдoнчe (ВМОРО)
Публикувано06.11.03 02:25



Верно е има го и тоя вариант.



Тема Re: Въпрос към г-да историците.нови [re: мakeдoнчe]  
Автор мakeдoнчe (ВМОРО)
Публикувано06.11.03 02:54





Редактирано от мakeдoнчe на 06.11.03 02:58.



Тема Ала-баланови [re: Kaин]  
Автор мakeдoнчe (ВМОРО)
Публикувано06.11.03 03:20



Abel, in Hebrew Hebel (i.e., breath, vapor, transitoriness), the second son of Adam, murdered by his brother Cain (Genesis 4:1-16). Jehovah showed respect for Abel's offering, but not for that of Cain, because, according to the Epistle to the Hebrews (Genesis11:4), Abel "by faith offered a more excellent sacrifice that Cain." Our Lord spoke of Abel as the first martyr (Matthew 23:35); so did the early Church subsequently.

АМИН


Та значи - първият престъпник тръгнал да говори за морал!
O времена о нрави!


Редактирано от мakeдoнчe на 06.11.03 04:55.



Тема Re: Ала-баланови [re: мakeдoнчe]  
АвторKaин (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 11:18



Можем да пишем и на английски, брава!! Или просто да преписваме справочният апарат на некое изданийце на Б.? А да покажем на уважаваната публика безценият исторически източник позволяващ ни да си пишем глупости- не можем... Да не би да е на български а?
Нямам желание да коментирам морала ти, нямам такъв адет, а и си ми напълно безинтересен персонаж..Повярвай...



Тема Re: Въпрос към г-да историците.нови [re: мakeдoнчe]  
АвторKaин (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 12:46



Тва тук, не води натам. Нещо по конретно нямаш ли?? И ако не ти стигат силиците, хич не се и напъвай...



Тема Тебе не са те учили да четеш !нови [re: Kaин]  
Автор мakeдoнчe (ВМОРО)
Публикувано06.11.03 16:50



Спор няма!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.