Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Франциянови  
Авторplm (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 11:56



Здравейте,

иска ми се някой аргументирано да ми каже някаква дата или период или събитие, което да може да се счита като начало на френската държава.

Всички, които ще споменат Карл Велики ще попитам "защо не Кловис?"

Благодаря на всички за отговорите.

И наистина е добре да се пише на кирилица. Аз самият пиша от Unix станция и се справям.

Ами това е.
Поздрави



Тема Re: Франциянови [re: plm]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано22.08.03 17:06



ще ти каза кловис и 481 и сте ти дам като обяснение факта 4е кловис е първия, които носи титлата крал на вси4ки франки, а не само на 4аст от франкските племена като баста му Шилдерик или дядо му мерове, които ще даде името на династиата на меровингите.
ако искаШ пове4е детаили, ще ти кажа 4е парвия крал на франция е philippe auguste, zastoto vsi4ki predi nego sa krale ne na franzia, a na royaume des francs.
toest, predi 1180, vsi4ki krale se nari4at roi des francs, dokato filip e roi de france.
no 4estno kazano tova sa detaili i mojesh da priemesh parvata data.
pozdravi

melisa

cupitor impossibilium


Тема Re: Франциянови [re: plm]  
Автор Stanley (Noble)
Публикувано23.08.03 17:10



Да, но сегашна Франция е самостоятелна държава, чак след д-ра от Вердюн през 843 година, когато синовете на Людовик Благочестиви разделят Франкската империя и Шарл Плешиви получава Западнофранкското кралство. То през 987 се преименува на Франция, тъй като Юго Капет- граф на Ил дьо Франс, става крал на Западнофранкското кралство и държавата постепенно започва да се нарича Франция.

Nobless oblige



Тема Re: Франциянови [re: Stanley]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано23.08.03 17:18



опитаи се да кажеШ на един французин подобно несто и сте видиШ какво сте ти се слу4и. не 4е не е вярно, просто никои от тази даржава ниама да приеме 4е франция састествува самостоятелно едва от 843. а ина4е noblesse се пиШе sas e nakraia.

melisa

cupitor impossibilium


Тема Re: Франциянови [re: mellisa]  
Автор Stanley (Noble)
Публикувано23.08.03 17:27



Така ми казаха, че се пише.

А иначе много добре ми е ясно, че мегаломанията на французите не допуска подобен факт. Тях ако ги питаш- света е започнал да съществува от момента на създаването на Франкската империя. Те са толкова наследници на Карл Велики, КЛовис и др. , колкото са и германците и Северна Италия.

Nobless oblige



Тема Re: Франциянови [re: Stanley]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано23.08.03 17:30



absoliutno si prav(a?)
ina4e povairvai mi noblesse, ako izpisvash frenskata duma, se pishe sas e nakraia.
taka de blagorodstvoto zadaljava da sme to4ni

melisa

cupitor impossibilium


Тема Re: Франциянови [re: mellisa]  
Автор Stanley (Noble)
Публикувано23.08.03 23:25



Да но на мен ми казаха, че го пиша на латински. Ти да не учиш във Франция?

Nobless oblige



Тема Re: Франциянови [re: Stanley]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано24.08.03 16:26



незнам кои ти го е казал, но определено греШи, тъи като на латински noblesse
е nobilitas, поне аз ли4но ще използвам тази дума. латинската дума има още много зна4ения, които ти прилагам по надолу, тъи като определено не ми вярваШ. незнам какъв език говориШ. затова ти давам и англииския и френския вариант, ли4но аз нямам достъп до българо-латински ре4ник.
и не, неу4а във франция.

поздрави, мелиса

nobilitas, atis, f. : - 1 - notoriété, renommée, réputation. - 2 - célébrité, mérite, excellence. - 3 - noblesse d'extraction, noble origine, naissance illustre. - 4 - noblesse d'âme. - 5 - orgueil, fierté. - 6 - la noblesse, les nobles.

nōbilitās ātis, f [nobilis] , celebrity, fame, renown: nobilitatem despicere: repentini, L.: eum nobilitate praecurrere, N.--High birth, noble origin, nobility: sua: nobilitate sui municipi facile primus.--The nobility, nobles, aristocracy: nobilitatis fautor: omnis noster nobilitas interiit, Cs.: nobilitas rem p. deseruerat, L.: superbia commune, nobilitatis malum, S.--Nobleness, excellence, superiority: florere nobilitate discipulorum: eloquio tantum nobilitatis inest, O.: nobilitas sola est virtus, Iu.: nobilitate ingenitā, Ta.

cupitor impossibilium


Тема off-topicнови [re: mellisa]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано24.08.03 17:37



Мелиса, какви речници по класическите езици са ти на разположение там, където работиш?

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man


Тема Re: off-topicнови [re: the_bomb]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано24.08.03 17:43



latin, grec, sanscrit, copte, eroglifen za egipet, cuneiforme za vavilonia, perse, sigurno i drugi ima no ne gi znam. a da ima i celtski, no i poniatie si niamam kakvo sadarja.
na teb kakav ti triabva

melisa

cupitor impossibilium



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.