Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 27.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: За Мелиса, Бомбата и Пепел от цигаранови [re: balgarian man]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано15.08.03 17:33



neznam koi si, no nisto ne ti dava pravo parvo da me obijdash, a posle i da me

zastitavash.

nito pak da pishesh za moia jivot, bez da sam pozvolila podobno nesto. ako imah

jelanie da pisha kakvoto i da e za men, ne mislish li 4e stih da go napravia. no

iavno ti tova nego vladeesh, misleneto de.

tova e klub istoria, a ne koi koi e, i moiata persona ne onteresuva auditoriata, taka

4e iskam da te pomolia da prekratish tova vednaga.!!!

melisa

cupitor impossibilium


Тема Re: За пепел от цигаранови [re: Pepel ot tsigara]  
АвторЯД (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 18:00



Сард ? Не е лоша тема за проучване.

Познавам едно лекарско семейство в нашия град Сърдъмови, което може да бъде изречено и САРДъмови.
На изглед и двамата са чернооки, леко матови, единия дори с мустаци - готови издънки на царския род на тази древна страна.
Могат да потърсят някакви имоти по този край. А може и САРДиния да е тяхна забравена на другия край бащиния...

Като знам какви са майтапчии, поне два три месеца ще ме питат дали нямам нужда от тяхна помощ или от климатик за горния ми етаж, но има и един момент, който предизвиква в човека интерес (дори със сбъркана теза в началото) към собствените си народностни или родствени корени...

Ще използвам идеята Ви.

Между другото ...
Да "познаваш" сайт със санкритски речник?

.....

Вярвам, че няма да отречеш, че е имало "движение" на човешки маси от "по-слабите" към по-силните държави (в стопански и духовен смисъл). (Погребани траки са намирани почти във всички по-големи центрове на римската империя). Нормално е в такива случаи да се оформя и съответната езикова или етническа диаспора.
"Донасяйки" със себе си своите умения, съчетани с едно благоприятно "пазарно" развитие на техните стопански "начинания", времето да доведе до едно езиково "изкривяване" в тази област на стопанския живот, на езика "домакин", без да се говори за значително демографско и етносно влияние на местната "популация".

2-ри пример:
Ако две съседни "териториални единици" са със силно развита държавна и духовна власт, съжителството им може да доведе до противопоставяне на двете култури в "идеен" и стопански смисъл и добрите богове на едната култура да станат лоши богове в другата.

3-ти пример:
Нали поставихте въпроса за индийците, че ме подсетихте за големия имиграционен поток през 17 век на нашата ера от Индия към останалия свят.

Според един мой известен земляк - Михаил Топалов, през тридесетте години на миналия век в България е гостувал Рабиндрат Тагор с дъщеря си. На една платена сказка в столицата той е разказал за голямата миграция на сектата на париите (днешните роми или вчерашните цигани) от неговата родина към Европа и Азия , предизвикана от продължилия много години суша и глад в тяхната страна...
При едно затихващо демографско развитие на българския етнос резултата след време може да доведе до доминиращо "присъствие" на "слабия етнос" в момента. (Това е субективен извод от обективни факти).
...След 500 години те (ромите) няма ли да претендират за държавническо начало от южната им прародина?

По повод .....сизмите...

(Не проповядвам расизъм)

МРАЗЯ ВСЯКАКВИ АНТИ...(етнос, религия, социално положение).

Никога не подминавам с мълчание "богоизбраността" на която и да е раса, вяра или народ.



Тема Re: За Мелисанови [re: mellisa]  
АвторAмa roлям ЯД (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 19:17



Здравей Мелиса,
Колко много съществена информация госпожо във Вашето писмо.
Вие и след него сте мой фаворит за медиатор без ни най-малка ирония.

Ако използвам езика на моите познати "парапсихолозите" предизвиквайки енергиен дисонанс в клубното пространство научих НЕЩО за Вас.

Клубът вече има един специалист по значителен и обективен, от археологическа гледна точка, метод на изследване.
Моите най-искрени поздрави!!!

ФУКАНЕТО
Да посочите своите плодове на труда не е фукане, а едно стъпване в информационното пространство - на показ, като езиково най-точно е термина за театралната сцена, мисля си от сръбски - ПОЗОРИЩЕ.

Ако сте добър учен, ще е страшен зор да отбиете атаките на знаещите и незнаещите завистници.
Ако сте объркали конците - с какво удоволствие ще Ви "транжират". Напълно в духа на орфическите традиции на разчленяване...

ЗА ЕЗИКА (на който пиша в момента)
Определено смятам, че не го познаваме добре.
Когато поставих въпроса за архаичните следи на човешкия праезик в българския, близките до мен филолози отговориха с тишина.

Колко време ми отне на мен дълбокия провинциалист да намеря достъпна литература по този въпрос.
И добре е, че не се купува... та да си взема нещо.

Може ли да ми кажете какво носи отчасти в себе си звука "К" .
След като се досетите потърсите аналог на значението му
в гръцкия, в латинския...
А може да опитате и с гласната "О". Вземате правописния речник и дерзайте...

ПП. За съжаление не можем да "събудим" от мъртвите Йордан Вълчев и проф. Увалиев.
Сигурен съм, че доста можеха да ни кажат по въпроса за езиковите "гимнастики"...

Това не е мнението ми за ПРИАМ или ПРЯМ, но като се сетя за Арлекино и Буратино, за ученическите или още по-страшно за детските съвремени версии на древногръцката митология ... имам чувстовото, че безпроблемно и еднопосочно ще добия цвят на американския Орфей...

За дипломната Ви работа
След това писмо едва ли ще имате желание да ми я предоставите, но вярвам ще намерите начин да достигнете до сайта на Соня Илиева и да публикувате свои изследвания за тракийската керамика в него. А може би и за по-далечни времена, нали вече търсят керамични находки на "прашумерите и праевреите" на балканите...

Цезар и римското право... Някои Ваши италиански колеги заинтересуваха ли се от него?
Всъщност защо не покажете еволюцията в "правните езически нрави" на тази империя в нашя клуб ? Тук освен модератора други "администратори" няма, но всички в клуба сме любопитни хора.
Защо ми е да чета Суворов? Има или няма истина при него, главните геополитически играчи на 20 век отново ще си опекат питката и през 21-вия.

Вие поне няма на кого и за какво да "слугувате" в изследванията си.
"Донесете" нещо в клуба.
Ние клубните канибали обещаваме да не ЯДем, а да се нахраним с усилията Ви в проучването на тази тема.



Тема Re: За Българския мъжнови [re: balgarian man]  
АвторЯД (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 19:27



Моите поздрави!.
Пожелавам на Мелиса моята хула да я достигне някога във Франция или в България и наистина да стане академик.

Приятни празници момичета и момчета от клуба.

Чао дами и господа.



Тема Re: Цар Прям и синовете му...нови [re: Ziezi]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 10:31



Просто цитирах добре известната история за цар Прям и синовете му.

Не знам какво имате против цар Прям ?!

И не ме карайте моля ви се да наричам баба си "мпампа" само защото вие сте обикновени гъркомани /мелиса, пепелта и бомбата/.

Доказано е, че ФИЛИП е гръцка транскрибция на истинското име БУЛБО /справка академик Владимир Георгиев/. Кое е ИСТИНСКОТО име !? ФИЛИП или БУЛБО ?!? СТИГА ГЪРКОМАНЩИНА !!! ИСТИНСКОТО ИМЕ Е БУЛБО !

Ако повярваме на гръцката транскрибция , трябва да наричаме например българския владетел Боян - Мпоианос. А ние не го наричаме така Слава Богу...
Щом не го наричаме, защо трябва да робуваме на гръцката транскрибция , когато става дума за други НЕГРЪЦКИ ГЕРОИ В ЗАПИСАНИ ОТ ГЪРЦИТЕ МИТОВЕ И ЛЕГЕНДИ ?!?!?!

Гъркоманщината, славянофилията и тюркофилията - основни душмани на българите!



Тема отговор на Зиези и на ЯДнови [re: Ziezi]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано17.08.03 23:00



Ziezi, съжалявам, че нямам време да ти обясня колко точно не си прав и къде ти е грешката. това, че някои хора са открили топлата вода преди теб, но ти по някакви причини не щеш да го признаеш, си е твой проблем. досадно ми е да почвам от А - Б и от птичките и пчеличките

нито пък дължа на някого обяснения кой съм и какъв съм, доказателства за своята компетентност и т.н. първо, не сме се събрали да обсъждаме кой колко знае и какъв голям разбирач е, а да чоплим интересни на всички ни теми от историята. второ, както Зиези може да си позволи да публикува първото нещо, което му хрумне, защо аз да не мога да си позволя да изразя мнение, че това е глупост? на него искам ли му копие от дипломата или библиография? май някой (например подписващият се като Яд) избива провинциални комплекси. аз не деля хората по това откъде идват и каква им е кръвта, приятелю. ако за теб има толкова голямо значение дали аз съм от столицата, а ти - не, и дали българите са най-великият народ, пък всички тука се гърчеем - ами много жалко за теб, такъв расистки начин на мислене е голямо мъчение за този, който го "изповядва".

впрочем дискусията тук отново започва да загрубява и аз не искам да допринасям за това

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от the_bomb на 17.08.03 23:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от the_bomb на 17.08.03 23:13.



Тема Re: Цар Прям и синовете му...нови [re: Ziezi]  
АвторXOP+БAT (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 12:41



+ ЗИЕЗИ, позволявам си да те поправя: "НЕГРЪЦКИ ГЕРОИ В ЗАПИСАНИ ОТ
ГЪРЦИТЕ МИТОВЕ И ЛЕГЕНДИ"- ПРЕписани от гърците митове и легенди, както
благоволи да открие напоследък "достоверната и непогрешима ЕВРОПЕЙСКА
/дали има такава?/ ист. наука.
- Цитати:""През 1950г. немският ученХ.Е.Щир създал дълъг списък на източнит
теми, възприети от гръцката култура и стигнал до заключението:"От гледна точка на това състояние на нещата няма да бъде нахално да попитаме КАКВО В ДРЕВНА гърция НЕ Е ВЗЕТО ОТ ИЗТОКА?" Атлантида- краят на един мит-----
Алан Алфорд, Готуранов и син 2003г. гл. Сравнителна митология от стр. 104
- Цитати: "През 1964г. немският учен Х.Петрикони предложи забележително
сравнение м/у Омировата Илиада и известният акадски текст "Епосът на Гил-
гамеш", че времената на крайно класическата ерудиция вече приключват."
- Цитати: "С напредването на втората половина на 20в. двама от най- изтък-
натите учени се оказаха най- отявлените защитници на каузата за влиянието на Близкия изток в/у гръцката религия: Мартин Л. Уест от Оксфордския университет в Англия и Буркерт от Цюрихския университет в Швейцария. пак там
- Цитати:"Става все по- очевидно с напредването на археоложките разкрития,
че гърците ПОЛУЧИЛИ много по- значителни културни влияния от ИЗТОК през
този период/18в. пр. Хр./Класическите учени все още не са му отдали дължи-
мото." - пак там
- Цитати:"В "Гръцка религия"1977г. Буркерт стига до заключението, че вследствие на преоткриването на близко източната литература олимпийските богове вече не са уникален феномен" - пак там
+ АРИЙ+СТО+КРАТ+



Тема Re: За пепел от цигаранови [re: ЯД]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 00:59



а аз си мислех,че циганите са чандала,а те били секта на париите?!?!?!
след време май ще са потомци на римляните?или на ромеите?



Тема Re: Цар Прям и синовете му...нови [re: Ziezi]  
Автор13 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 01:16



YES,хайл Хитлер и други работи.....



Тема Re: Цар Прям и синовете му...нови [re: 13]  
АвторИoвaн (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 11:22



Ие ова е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.