Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 21.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "А ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ ЖИВ ФАРАОН"нови  
Автор No_Excuses ()
Публикувано05.08.03 00:37



Ето стигнах и до този клуб. И тук ще намеря какво фундаментално да отрека. Например на въпроса "А ти виждал си си жив фараон" какъв е отговора. Не. Точно от там искам да тръгна. С уговорката ,че съм доста бос в науката история и все пак с някаква нескрита злоба към хора които са доказани специалисти. Темата за която искам да пиша е древната история.
Може ли някои който и да е той, колкото и време да се е врял по разни руини и да е превеждал всевазможни ироглифи да излезе пред мен и да ми каже как точно е живял Платон например.
Аз няма да му повярвам колкото и убедително да ми говори от каде и какво е прочел защото съм материалист. Това е няква много лоша болест ама съм завладян изцчло от нея. И по стъпките на уважаваният от мен историк проф.Димитров ще предложа на всеки които успее с някакви доказателства да ми каже каква е била на цвят косата на хан Аспарух и на колко години е бил тои когато е оснаовал България.
Аиде за косата мойе да не ми отговаряте
Само за годините
Наградата е 100 000 $
искам доказателства като ( Акт за раждане, паспорт на гореспоменатия, или в наи лошия случаи някакъв документ от близък на хана автор. Изклучваме византиските источници сщото в училище ми бяха казвали че много лъйат там лошите византици.

Ок това е от мен по тая тема
С една дума жсеки мойе да си говори каквото си поиска за древната история дори и да няма нищо под ръка като доказателства. Примерите не са един и два за голямо бръштолевене на глупости от именити професори по цял свят. Е дано им вярват повече хора поне.


... and justice for all



Тема Re: "А ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ ЖИВ ФАРАОН"нови [re: No_Excuses]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано05.08.03 10:05



ами има хора, които не само бръщолевят, а говорят и смислени работи. а как са разбрали, че нещо си или някой си е бил точно такъв и е направил това и това - можеш да прочетеш самите им съчинения и да проследиш логиката и доказателствата им.

PS като си тръгнал да се съмняваш във всички историци, хубаво, ама точно Божидар Димитров ли се намери да ти служи като критерий?!

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man


Тема Re: "А ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ ЖИВ ФАРАОН"нови [re: No_Excuses]  
АвторPepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 11:42



Добре дошъл! Разбрах, че идваш с основното намерение нещо"фундаментално" да отречеш. С уговорката,"че си/съм/доста бос в науката История и все пак с НЯКАКВА нескрита ЗЛОБА към хора, които са
доказани специалисти".
- Защо не можеш да употребяваш /й/, когато трябва?
- Защо употребяваш /ж/, вместо /в/, или изпускаш /ж/?
- В клуб Македония правописните ти грешки са още по забележителни!
За да си здрав и спокоен пийни си лексотанчето!!



Тема Re: "А ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ ЖИВ ФАРАОН"нови [re: Pepel ot tsigara]  
Автор No_Excuses ()
Публикувано05.08.03 12:35



защото се опитвам да пиша на кирилица лсед като 5 години съм писал на бг с лат. букви и за мен просто машинално е:
j=ж
v=в
c=ц
st=ш
ch=ч

Ето сега мойе да си превеждаш вече.
А аз исказвам мнение и не смятам че е уместно да ме критикува човек и да се хвашта за някакви букви а е умесно да си напише своето мнение и аз дда го прочета.



Тема Re: "А ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ ЖИВ ФАРАОН" [re: No_Excuses]  
АвторГpaмaтиk (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 13:06



Пишеш /ч/- вместо /я/, изпускаш /т/, употребяваш /шт/- вместо /щ/.



Тема Re: "А ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ ЖИВ ФАРАОН"нови [re: Гpaмaтиk]  
Автор No_Excuses ()
Публикувано05.08.03 13:13



"Nqma znacheni kakva bukva postavqsh stiga tova da ti nosi shtastie"

No'Excuses



Тема Re: "А ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ ЖИВ ФАРАОН"нови [re: No_Excuses]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 13:20



Така де- "без извинение".



Тема jiv pharaonнови [re: No_Excuses]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано05.08.03 13:31



samnenieto, i men sa me u4ili 4e e hubavo nesto, no tvoeto opira do skeptizizam.
ami da, moga da ti kaja kak to4no e jivial platon ( e moje i da ne znam kakvo to4no e pravil v 10h30 na 24 mai, no jivota mu e sravnitelno dobre poznat). 4ast ot svedeniata idvat ot samia platon, druga 4вst ot pisaniata na negovite u4enizi ili drugi biografi ot anti4nosta.

razbira se 4e vseki moje da si govori kakvoto si poiska za drevnata istoria, samo 4e v pove4eto slu4ai ste izliazat kup gluposti, zastoto tova ne e rabota za nespezialisti. az ne se opitvam da u4a lekaria kak da si gleda rabotata, zasto toi ste me u4i kak da si varsha moiata.
a ti, kato ne si spezialist, kak mojesh da prezenish 4e znamenitite profesori govoriat gluposti. i vaobste, predi da obobstish 4e primerite sa ne edin i dva, ne e li po dobre da dadesh pone edin ot tiah kato dokazatelsvo.

P.S. i kakvo to4no te pritesniava v tova 4e moje da se opredeli zveta na kosata na edna mumia? za ramsesII li ste mi namekvash?

cupitor impossibilium


Тема Re: jiv pharaonнови [re: mellisa]  
Автор No_Excuses ()
Публикувано05.08.03 13:36



Vij sega da ti kaja.
Az si kazah mnenieto. Vlez procheti go i si izlez ako ne i haresva hubavo .
Kade sym se zaql lichno s tebe che trqbva da se zaqjdash lichno s mene.
Tova ne go razbrah v twoito mnenie.
A q kaji vse pak ti ot kade znaesh tolkova za faraonite?. Lubopitstvoto shte me izqde:)))
Da ne si go vijdala. AAAAAA ili nqkade si prochela neshtichko. A ako az stana profesor v Bulgariq lesno se stava profesor. Ta da kajem che sym profesor po istoriq shte pochnesh li i na moite pisaniq da vqrvash . Pitam samo.



Тема Re: jiv pharaon [re: No_Excuses]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано05.08.03 13:49



poviarvai mi ne se zaiazdam s teb,
ako ne mi viarvash mojesh da pro4etesh moite mnenia v kluba za da visish kakvo e zaiajdane...
ti hubavo si si kazal mnenieto, az vliazoh, pro4etoh go, ne se saglasih, no si kazah, 4e sled kato si go napisal, to ne e samo da krasi foruma, no da bade osporvano i komentireno....ako ne e taka, kaji, neznaeh 4e isjkash vsi4ki da sa saglasni s teb.

a za faraonite znam tolkova, zastoto sam u4ila egiptologia, a pak i ieroglifite im moga da 4eta, da ne govorim za stotizite 4asove, koito sam prekarala da preglejdam nadpisite namereni dosega ( ne 4e sam gi vidiala vsi4kite, no pone sam vidiala edna 4ast).
a za pharaona, vidiah go razdira se, a ti?
ti stani parvo profesor, pak togava ste diskutirame dali ste ti viarvam. no ako prodaljavash v sastia ton ( ne me razbirai pogreshno, ne ti osporvam pravoto na svodno izraziavane ) ne mislia .

cupitor impossibilium



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.