Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 07.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Няколко въпросанови  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 20:33



Зададох няколко въпроса в други клубове но никой не пожела сериозно да ми отговори.Питам и тук .
1. Как се казва християнския бог ? (името му)
2. Има ли някакви исторически (фактически) доказателства за съществуването на Христос ?
3. Защо нито Христос ,нито учениците му участват в Библията не с рождените си имена ?
4. Има ли някъде биография или автобиография на Христос ?От - до. От-до.......
От 12годишен какво е правил и къде е бил до 33-та си година ?

Благодаря предвариелно на всички приели въпросите ми сериозно.



Тема Re: Няколко въпросанови [re: питaщ]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано18.07.03 16:11



1. Йешуа
2. Гледай тази седмица по Discovery: надгробната плоча на брата на Йешуа - казват: едно от най-големите доказателства, че Иисус го е имало наистина.
3. Щото е на гръцки или на латински
4. Не знам. Май няма.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Няколко въпросанови [re: headhunter]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.07.03 10:53



Ха! Йешуа е синът божи.

Еврейският им бог-отец се казва Саваот.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Няколко въпросанови [re: headhunter]  
Автор dma (irq)
Публикувано19.07.03 20:39



Това за надгробната плоча не се ли оказа "леко" фалшификатче? Скоро говориха по новините нещо всързано с прословутото откритие.


There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Няколко въпросанови [re: питaщ]  
АвторMoшe (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 03:34



Мохамед си е Моше от Медина! После ще ти кажа и за Христос.



Тема Re: Няколко въпросанови [re: питaщ]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 09:11



Християнският Бог е Бог. Бог е един. На различните езици има различни думи за Бог. На Латински е Деус, на Гръцки е Тхео, на Немски е Готт, на Английски е Год, на Еврейски е Ель или Елохим. Иначе името което Бог дава за себе си в Танака (Старият Завет) е ЙЕОВА, което значи "Аз съм какъвто съм"

2)Да има исторически факти. Има архивни документи където се пише за Исус от Назарет.

3)Защото Новият Завет е писан на гръцки- и имента са във Гръцкият им вариянт. Например на Исус- истинското име е Йашуа, на Петър е Симон Кифас, на Йоан е Йона, на Матей е Матитая, Мария е Мариам и т.н.

4)Автобиография няма. Биография- това са Четероевангелието, 4-те първи книги от Новият Завет. (не пълни)

5) Незнам, но и няма голямо значение. Историята на един Цар започва когато той бъде коронясан се възцари на трона. Какво значение има какъв е бил Петър Велики преди да стане Цар? Същото е и с Исус Христос.



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Фaлaнre]  
АвторMOШE (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 09:34



МохаМед= на МОШЕ от Медина! Мохамед= Моше! Мохамед= Моше!



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Фaлaнre]  
АвторCD8 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 01:04



Задаването на самите въпроси е лишено от смисъл.Това са подробности,които нямат значение за вярващия.Защото вярата има ли степени? Според мен има еднозначен отговор:да или НЕ!



Тема Re: Няколко въпроса [re: dma]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано22.07.03 11:50



Е точно де... Рекламата по Discovery беше нещо от сорта : Дали е истина или ще се окаже най-хтро скроения фалшификат... блабла...
В интерес на истината много малко ме интересува имало ли Го е наистина или не. Важна, според мен, е идеята.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.