Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 22.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 4estno li e?  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 21:50



Iskam da vi pitam normalno li e edin istorik-u4itel/ka po istoriq da izkazva politi4eskite si i partiini pristrastiq v 4as. 10x za otgovora:))



Тема Re: 4estno li e?нови [re: none]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано23.06.03 23:33



зависи как. ако се опитва да ви ги втълпява - не, ако оценяването на учениците се влияе най-вече от това дали споделят неговите виждания - също не е редно.

но по принцип според мен е невъзможно по който и да е исторически въпрос (а и не само) преподавателят да се опитва да бъде 100 % обективен и безпристрастен. все пак нали всички сме хора, личности със свой собствен светоглед и ако един учител не иска да е безличен и скучен, ако иска преподаването му да остави някаква следа в ума на учениците, да им направи поне малко впечатление, то неизбежно е да вложи в преподаването си и малко страст, а това значи и лично отношение.

в края на краищата, особено ако сте вече в гимназиалния курс, никой не може да ви налее нищо в главите насила, вие сами си решавате дали ви харесват неговите "пристрастия" или не ги приемате. но без "пристрастия" могат да бъдат само паметниците. я си представи такъв някой да ти преподава - също не е много добре...

PS не защитавам конкретно твоя преподавател, не го знам какъв е. ако е прекалено тенденциозен и авторитарен в мнението си, то горното не важи за него. говоря по принцип като човек, който е имал много добри преподаватели, научили го да мисли с главата си, и нито един от тях не е бил "безпристрастен".

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man


Тема Re: 4estno li e?нови [re: none]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 21:19



Благодаря ти the_bomb за отговора. Просто ми писна цял срок да ми налижат главата с пропаганди . А пик на всичко беше вчера когато ни вурна есетата на тема за европейският съюз и почти всички имахме 4 или 5 защото бяхме против ЕС. Естествено имаше и 2-ма които имаха отл 6 защото бяха ЗА ЕС :)) Не е ли смешно. А уж е свобода на словото и критиката ???? Както и да е. Мерси пак :)



Тема Re: 4estno li e?нови [re: none]  
Автор lSTORlK (новак)
Публикувано25.06.03 09:49



"Normalno li e edin istorik - u4itel/ka po istoriq da izkazva politi4eskite si i partiini pristrastiq v 4as?!"

E, az ne sum go pravil, makar da sa me pitali. Dori i s kolegite - uchiteli sum izbyagval tezi razgovori ili sum se izmukval kato hluzgava riba.

Ponyakoga, zaradi edno nepredpazlivo izkazvane, mojesh da si zagubish rabotnoto myasto, ako rabotodatelya ti razsujdava inache.

Kazval sum, che "imam sobstveno mnenie po vuprosa, koeto se otlichava ot tyahnoto (na uchenicite) ili ot izkazanoto v uchebnika, no ne sum OTORIZIRAN da go spodelyam v chas".

Razbira se, tryabva da si pametnik, za da nyamash sobstveno mnenie i da ne se interesuvash ot socialnite, ikonomicheskite i politicheskite problemi na nastoyashtiya (i budesht istoricheski) moment.

Razbira se, che, kogato v uchebnika pishe GLUPOSTI (sluchva se, makar da e pisan ot golemi imena v istoriografiyata!), vednaga sum skachal kato ujilen, da nabiya v glavata na uchenicite pravilnite znaniya, zashtoto edna glupost ili neistina, koyato sa zauchili, posle ostava za cyal jivot.

Nyakoi uchenici povdigaha nyakakvi sporove, iskaha az da sum arbitur (op, tuk moje gospodina da se iztarve da kaje neshto interesno), obache pak ne gi e ogryavalo.

Pone - dosega.

Da dobavya: Ne zabravyayte, che istoriyata e NAY - politiziranata nauka. Nay - blizo do socialnite problemi na obshtestvoto.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.

Редактирано от lSTORlK на 25.06.03 09:50.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.