Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 24 Май. Ленин и Левски.нови  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано26.05.03 00:55



Най прекия начин да те накарат да не знаеш нещо интересно е да те задължат да го учиш. Справка- заглавието на темата.
Ленин е бил чифутско мекере, измислило концлагерите и умряло накрая от сифилис. Левски не е бил обесен. Просто присъдата му е била приведена в изпълнение (деиствието се развива преди Ленин, бесели са със съд). Тук имаше тема, просветих се.
Та: ние не пишем на азбуката на св.св. Кирил и Методий - глаголицата. Нито даже на подобрената и от св. Климент Охридски версия на тази писменост - кирилицата.

Това на което пишем, не е Кирилица, а ”Граждански шрифт” - направен в Русия с парите на Петър Велики
Просто трабва да се отвори енциклопедията и да се прочете. Да се видят и картинките, че няма прилика въобще с Глаголицата и Кирилицата.

Едрите факти правят вчепатление на некомпетентните странични наблюдатели като мен. Специалистите се ровите в подробностите и не виждате най-едрите неща.



Тема Re: 24 Май. Ленин и Левски.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано26.05.03 09:40



с това за Ленин съм съгласен (въпреки че определението "чифутско мекере" ми понамирисва на расизъм)

с това за Левски също.

обаче това за кирилицата си го писал като си гледал някъде на другата страна, май. извини ме, но да не правиш разлика между азбука и шрифт и да настояваш, че това, на което пишем сега, <не е Кирилица>, е глупаво. какъв шрифт използваме е отделен въпрос, но самата ни азбука очевадно си е същата кирилица, която е била в употреба още в Х в.

друг е въпросът, че тя не е оригинално изобретение, а видоизменение на византийския маюскул. още по-трети е въпросът, че изобщо не е дело на св. Константин-Кирил Философ, който е измислил глаголицата (една вече наистина оригинална българска азбука).

но, противно на популярното мнение, не смятам, че трябва да честваме двамата братя от Солун заради едната азбука. създаването на български книжовен език, преводът на Библията на един от говоримите езици на Европа (първият след късноантичния превод на Вулфила на готски и дълго време останал без прецедент, чак до Мартин Лутер) - това са големите постижения на Кирил и Методий. "нашето А-Б" е най-незначителното след тях.

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: 24 Май. Ленин и Левски.нови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано26.05.03 12:51



В отговор на:

с това за Ленин съм съгласен (въпреки че определението "чифутско мекере" ми понамирисва на расизъм)



Едно време когато казвах истината едно към едно им миришеше на западно влияние.
В отговор на:

... преводът на Библията на един от говоримите езици на Европа (първият след късноантичния превод на Вулфила на готски



Изпреварил си ме с темата за втория ми постинг - и превода им на Библията не е първи, май и триезична догма не е имало.
На какво ли са написани Арменските църковни книги? Сирийските, Египетските, Етиопските (барабар с Еритрея)?
Какви неочаквани изводи се получават, ако се замислим над това, което уж е известно даже и на децата!

А за шрифт и азбука не си прав. Това, което се нарича сега ”БДС клавиатурна подредба” е създадено през миналия или по-миналия век под името ”Мрежа”. Гледай същността, а не терминологията, която се е много изменила оттогава! П.В. е платил и учените са му създали азбука, наречена ”Граждански шрифт”.



Тема Re: 24 Май. Ленин и Левски.нови [re: Caмия Инжинep]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 14:45



Работата е там, че Курила и Вулфила /един корен на името - курт=вулф=вълк/ са едно и също лице - българин, родом от Малоазийска Кападокия. Съставил е кирилицата в IV век. В началото не е знаел дори къде живеят балканските му братя българи, та първо ги търсил в Кипър, после на о. Крит, и накрая в Солун - все земи на древните българи /пеласги/. Обаче се оказало, че тези земи се владеят от гърците вече, които дори заплашили Курила, че българите са човекоядци и ще го изядат. Накрая открил българите и се заселил при тях в Горна Мизия - написал кирилицата, превел им Библията. Затова триезичната догма е съществувала тогава, защото българите са станали християни преди арменци и т.н., сиреч след трите езика на църквата тогава, четвърти наистина е българския. По това време българите в Македония все още не са били освободени от ромейско робство, защото иначе Курила би отишъл при тях.









Що се отнася до Методи и Климент, те също са живяли в IV век. Онзи Методи е брат на Курила само по вероизповедание, защото сами разбирате, става дума за АРИАНСТВО !!! Българите са били хористиени арияни чак до Борис I, който съвсем по юдаистки, въвежда юдейохристияството чрез насаждане на страх, и чрез кланета.

Що се отнася до солунчани Константин Философ и неговия роден брат Методи, те наистина са живяли в IX век, написали са глаголицата, и са просветили моравците.

Та и ти си прав но донякъде. Степента ни на познание е определяща. Сигурно и аз съм прав само в някаква степен.

Що се отнася до празнуването, всички празници до един са измислени. Например Християнските са се инплантирали в предхристиянските български празници - примери бол - например Св.Георги е Геро /Хероса/ един стар български бог, денят на който е празнуман хилядолетия преди появата на християнския светец. Да не говорим за Коледа и т.н.





Тема Re: 24 Май. Ленин и Левски. [re: Ziezi]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 16:21



"Сигурно и аз съм прав само в някаква степен."
Neee, ti si 100% prav!!! i nikoga ne greshish, ni-ko-ga



Тема Re: 24 Май. Ленин и Левски.нови [re: pepel ot tsigara]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 18:18



Тури му пепел...



Тема Константин Апамейскинови [re: Ziezi]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 20:20



И понеже май не бях достатъчно ясен, прилагам един добре известен извор, който ако беше прочетен от академичните учени, нямаше да пишат щуротии за орди, онгъли, ханове и намсикво...

ИЗ ПРОТОКОЛА НА 16-ТО ЗАСЕДАНИЕ ОТ ШЕСТИЯ ВСЕЛЕНСКИ СЪБОР В КОНСТАНТИНОПОЛ (09.08.681 г.)
Светият събор казва: „Нека преблагоговейният Константин, който е изправен тук, да съобщи сведения за себе си и за причината, поради която е дошъл." Преблагочестивият Константин каза: „Казвам се Константин. Презвитер съм на светата Божия църква, която се намира в Апамея, в провинция Втора Сирия . Ръкоположен съм от Аврамий, епископ на Аретуса . Дойдох при нашия свети събор, за да ви поуча, че ако бях изслушан, нямаше да претърпим онова, което претърпяхме тази година, сиреч каквото претърпяхме във войната с България. Защото аз поисках още от начало да дойда на събора и да помоля да стане мир, така щото да се извърши нещо, което да обедини двете страни, та нито едните, нито другите, да се измъчват, сиреч нито тия, които изповядват една воля, нито тия, които изповядват две воли. И аз отидох при стратега патриций Теодор и го помолих да говори на събора за мене, та да настане любов и мир, защото Бог от всичко най-много обича мира и любовта. И сега, ако заповядате, нека напиша, което Бог ми е внушил за вярата, по сирийски, и да се преведе на гръцки."
ГИБИ, Том III, 1960г.

Изводите са ОЧЕВАДНИ:

1. В 681 година България си съществува като държава, добре позната сред сирииците дори, сиреч държава с многовековна история. Константин Погонат воюва не с някакви монголски банди предвождани от ханове с редки мустаци и бради, а с Европейска ДЪРЖАВА.

2. Войната между България и Византия е на религиозна основа, каквито са всичките войни между българи и ромеи в периода IV-IX век. И при това спорът е между две християнски секти, а не между християни и монголски шамани.



Тема Re: Константин Апамейскинови [re: Ziezi]  
АвторXOPБAT (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 21:32



Чудесно! Само употребата на "секти", не е точна! Арианите са стари/изначални/хористиани, а т.н. христиани са новопокръстени гърци, юдеи и римляни. Как да понесат, че има други преди тях? Това значи да се поставят в подчинено положение! Какъв е изхода? Да обявят тия, които са им дали Първата Верска Доктрина за еретици/неразбирачи/, да обявят езика им за недостоен- натъка го знаете.



Тема Козма Индикоплевснови [re: XOPБAT]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 00:11



Все още не е ясно, поне за мен, каква е ролята на арианството... Възможно е българите да са били ариани, но ми се струва, че просто са си били българи. А Арий просто е един сектант, все пак живял е много късно - три четири века след Христос и ранните християни !!!

Едно е ясно - ранните християни не са били римляни, нито елини, нито юдеи !

"И наистина, когато бяха някога жестоко преследвани от елините и юдеите, християните привлякоха на своя страна гонителите си."
Козма Индикоплевс - V век

Очевидно е, че са били ПЕЛАСГИ /българи/, тъй като ПЕЛАСГИ има и в Палестина и в Мала Азия и на Балканите - местата , където се е разпространило християнството в своя зародиш.

И това не е случайно - обезсмъртяването е ПЕЛАСГИЙСКИ /"тракийски"/ "патент".

"Тракиецът" Залмоксис построява приживе гробница-храм, където извършва мистерии заедно с още ДУЗИНА МЪЖЕ, посветени в "тракийската" обрядност. Тракийската обрядност се свързва най-вече с ползване не ВИНО и ЖИТО или ХЛЯБ. Когато настъпва моментът, Залмоксис е хвърлен върху КОПИЯ, умира, и е погребан в гробницата. След време констатират, че тялото му го няма, сиреч ВЪЗКРЪСНАЛ е.

Подобно е и Орфеевото обезсмъртяване.



Тема Мисленето - Ах, този лукс!нови [re: Ziezi]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано27.05.03 01:10



Опитах се да ви образувам мисъл по много едра тема -
дали нещата, което ни набиват в главите в продължение на години са верни?

Когато дори несведущ човек като мен се замисли малко, се оказва, че общоизвестните твърдения са силно съмнителни. Вероятно затова ни ги повтарят до втръсване.

Но получих много по-важна поука - МИСЛЕНЕТО Е ЛУКС, С КОЙТО НЕ ВСЕКИ РАЗПОЛАГА!

Не предполагах, че така едро прицелена тема ще с е получат постинги в стил дрън-дрън бъра бъра.

Вероятно тези, които мислите, не се нуждаете от моите постинги.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.