Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 24.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ~нови [re: Mistral]  
Автор ivx (~)
Публикувано27.05.03 10:38



Доколкото съм забелязал тези, които са в БГ пишат на латиница при това неграмотно, на "македонски", че "не знам" се пише като една дума се пише, ама не и на български.

Както и да е, аз исках да попитам какво лощо има в разбродаването на предприятията? А то пък и едни предприятия...

Редактирано от ivx на 27.05.03 10:40.



Тема Re: ~нови [re: ivx]  
АвторMistral (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 11:17



Приватизацията не е лошо решение. Но да поставяме знак за равенство между приватизация и разпродаване не е възможно.
Пишеш "...то пък и едни предприятия...", вярно но с тези разполагаме в момента и на първо време с тези ще се оправяме.
Ще ти предложа само един пример, ако греша, моля те да ме поправиш. Предприятието "Агрия" за каква сума беше продадено на Ники Нейчев? Кои бяха другите желаещи които проявиха интерес към Агрия? Какво предлагаха те? Как работи днес Агрия? Особено последното. Един съвсем обикновен пример за "редовната" работа на Агрия днес. В нея днес почти само се компонират и разфасоват препарати на ишлеме. Ти си внасяш активното в-во от чужбина (иначе е просто невъзможно) и в Агрия ти го "обработват". Познай какъв е резултатът. Няма спазване на никаква технология. Посочената концентрация на активното в-во е абсолютно различна от тази която трябва да бъде. Тебе те обират, защото получаваш това количество препарат за което сте се договорили но и друг някой намазва от тази работа (ако си е платил разбира се). След това имаш неприятности с клиентите защото пък препарата не е ефективен. Сигурно ще възразиш "ами втори път не се отнасяй до тях", така е но ти говоря за наистина големи количества а не за пикливи 20-30 т. препарат. Да не говорим че вече губиш клиенти след като си ги прекарал (но съвсем неволно). Това са трудновъзстановими загуби, специално второто. Хората са платили пари (и не малко) и искат срещу това резултат. Те очакват реализация. А от получените селскосторански продукти се ползват и други хора. Не става въпрос, че си платил за едно кафе и видиш ли понеже то не ти харесва, в резултат на това си искаш стотинките обратно. Става въпрос за наистина сериозни неща.



Тема ~нови [re: Mistral]  
Автор ivx (~)
Публикувано27.05.03 15:03



нищо освен това, което ти ми каза не знам за "Агрия", просто като си ги държахме държавни в продължение на много години - вместо да ги приватизираме - сега ни остана или да ги превърнем в купчини боклук или да ги продадем НЕЗАБАВНО.

разбира се, че има предприятия, които са били печеливши и са ги продали за жълти стотинки и сега тези предприятия са полуживи, но какво да се прави, такъв ни се оказа преходът. има и добри примери, но лошото, е че са малко.



Тема Re: ~нови [re: ivx]  
АвторNewNick (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 19:19



E ti pyk se hvana za tova kak sym pishel. Ami na latinica pisha poneze sym na rabota i tuk nikoj ne instalira kirilica... Vjarno e che ne sym v Bylgarija. Tova pravi li me po-malko bylgarin?
Dobre e da ne obrystash prekaleno vnimanie na greshkite - gramatichni ili phonetichni , na mesta kato forumi i chat-ove (koeto pyk na bylgarski bi bilo nesto kato govorilnja). Obiknovenno chovek pishe byrzajki i byrza pishejki (ili pone az pravja taka), ta ne obrysta vnimanie na drebni greshki. Vyv vseki sluchaj si vzemam belezka.
Prochie postinga si beshe provokacija ot moja strana. Chest na Mistral , che mi pokaza che ima i drugi , koito misljat kato men...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.