Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Ziezi]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано08.05.03 17:28



Не само, че доказателствата ти са афиф (базирани на случайни звукосъответствия), а и логиката ти я няма никъде.
По твоята логика:
В Бостон се говори английски и в Сан Франциско също се говори английски.
Понеже е гигурно, че посоката на разпространение на английския е в посока Бостън-Сан Франциско, следва че ХОРата в Сан Франциско са англичани.
Съгласен съм , че "посоката на разпространие"е изток-запад, само че къде почва изтока? Гърците са по на юг, ( а са били и по на изток) от нас и могат да намерят същите съответстващи думи.
Не че се заяждам, ама нали сме "инжинери" , да не се излагаме...

Life is a mountain, not a beach.


Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Craig]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 18:07



Според староирландските саги народът Болг избягал от гръцкото подтисничество. Гърците ги карали да насипват с плодородна пръст чукарите на южната част на Балканския полуостров, които гърците с много труд завоювали от местните Болг хора. На Болгарите им писнало, завлядяли гръцки кораби и направили свои, та отишли и заселили Ирландия.

Може да сме инженери, ама точно това ни е хубавото, щото обичаме точните неща, а историческата "наука" обича да си смуче палците и да си фантазира за ханове, конски опашки, балдуинови кули и царе свинари.



Тема съгласен съм,нови [re: Ziezi]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано08.05.03 18:36



Несъмнено историческата ни наука е калпава работа. Въпросът е -даже и да докажеш (в случая) че 1 000 000 човека от Балканите, които са наричали себе си Болг, са се изсипали в Ирландия примерно през 430 г. пр. Хр. какво ще се промени? Ирландците така или иначе нямат нищо общо с нас, няма да имат даже и ако им покажеш снимка на слизащите от платноходките Болгарийци с табелки "Булгар" на гърдите.
Ние също ще си останем същите- балканско-средиземноморски народец с византийско-турски манталитет.
Това е положението, Минке.

Life is a mountain, not a beach.


Тема Re: Литва-Вилнюс-Тракайнови [re: дядo Mиню]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 19:07



Във фундаменталния труд на академик Владимир Георгиев - "Траките и техният език" се набива на очи факта, че лингвистични успоредици на "тракийския" език се откриват най-често в :

ЛИТОВСКИ И СТАРОБЪЛГАРСКИ !



Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Ziezi]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано08.05.03 19:59



за разсеяността си адски прав , не ми е лесно да пиша едновременно на C++, PHP и SQL и да се разсейвам в форум 'история'. Признавам грешката си, но това не променя същината на въпроса.

Така или иначе, примерите, които всички дадохме само доказват, че езикът на всички народи е бил един. Нищо не доказва обаче, че общия пра-език (ако мога да го нарека така) е бил езикът на българите. Или поне аз мисля, че ако се придържаме към въпросният начин на доказване, (който се прилага, когато се доказва това за българите,) то всеки един език би могъл да претендира да е пра-езикът. Ти хубаво изтъкваш каква е посоката на преселението (оттук та към англичаните ). Но по тази логика, всички, които са на изток от нас, могат да имат по-големи претенции.

Както и да е.. навлизаме в блатото на неразбирателството. Аз не отричам част от твоите теории, на твоя сайт има много интересни неща, с които съм съгласен. Но според мен просто отиваме прекалено далеч, претендирайки всички народи да произхождат от нас българите.

Поздрав...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: headhunter]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 10:18



Не се разсейвай, ами прегледай какво е писано:

Аз не говоря за всички и всеки.
Аз говоря конкретно за българи на Британските острови.

Аз твърдя, че връзката английски-български език е в посока от български към английски, защото за това има не само лексикални доказателства, но и историографски - за преселение на народа на Болг ог Балканите на Британските острови. А "тракийският" език е пълен с "английски" думи.

И още - английският кралски герб копира 100% стария български герб.

Тези факти може да нямат тежест ако са самостоятелни и откъснати, но когато се съберат достатъчно подобни връзки, аргументацията относно тезата, която обсъждаме, добива сила.



Тема Re: "Езиковедът...нови [re: the_bomb]  
Автор roxy (hippie)
Публикувано09.05.03 10:53



...е човек, който чрез размествания може да получи една от друга които и да е две думи в света."(Ъруин Шоу)

*Природата е законът*

Редактирано от roxy на 09.05.03 10:54.



Тема Re: съгласен съм,нови [re: Craig]  
АвторDM2OOO (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 22:36



Аз просто искам да знам историята на народа си.
Откога имаме герб с лъв.Извинявам се ако е тъп въпроса но не съм историк(та даже и аматъор).



Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Ziezi]  
АвторRenaissance Man (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 08:37



"английският кралски герб копира 100% стария български герб"

Ei, mnogo interesno! Zalepi neshto da vidime i nie, che ni murzi da tursime po neta.



Тема Re: Литва-Вилнюс-Тракайнови [re: Ziezi]  
АвторHaчинaeщ (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 22:56



Каде може да се открие "Траките и техният език" от проф. Вл. Георгиев?
Малко извадки от книгата може ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.