Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: headhunter]  
АвторXOPБAT (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 15:27



Частично Египет. Изцяло Шумер.
Днес - Китай, Корея, Япония, Виетнам и др. източни езици.



Тема Re: До Главен ловецнови [re: XOPБAT]  
АвторXOPБAT (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 20:18



Добре, нали си Ловец! Една задачка: Защо верските войни на АРИАНИТЕ са обявени за "Варварски нашествия"? Какви варвари, след като техния най изявен водач- Атила, е знаел добре латински език!?



Тема Re: До Главен ловецнови [re: XOPБAT]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано05.05.03 11:46



Чакай сега.. аз не твърдя, че българите са били варвари. Не го и изключвам!!! В това няма нищо срамно - още повече като знам кой ни е наричал с това име, за мен си е жив комплимент да съм варварин.
Аз само въставам срещу използването на езикови сравнения за доказателства, защото мисля, че с тях можеш да докажеш каквото си поискаш, особено ако става въпрос за неща от преди 2000 или 5000 години. И искам да кажа, че твърдения подпрени с подобни доказателства предизвикват голяма доза скептицизъм у хората, които знаят поне още 3-4 езика.

Прочети например как пише Старинар - той не използва етимология и това, което пише звучи убедително.

Това е..

А на твоя въпрос ето ти и по-конкретен отговор:
Едно време думата за неудобните хора/племена/народи в била варвари. Сега е терористи. И терористите знаят английски език , но пак ги наричат терористи. Изводите си ги направи сам.

Поздрав.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: До Главен ловецнови [re: XOPБAT]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано05.05.03 11:49



... и между другото: headhunter го превеждам по-скоро като 'ловец на глави' (демек един вид рафиниран варварин). Но и 'главен ловец' ми харесва - звучи като шеф на рафинираните варвари.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: headhunter]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 17:34



Първо - няма славяни.

Второ - от първото следва, че няма славянски език.

Трето - съществуват множество източници , които доказват присъствие на българи в земите на днешна Полша.

Четвърто - няма доказателства за наличие на поляци в земите на днешна България.



Относно произхода на Климент Охридски и българите:
"Този велик наш отец и светилник на България бил по род от европейските мизи, които народът обикновено знае и като българи. Те били изселени в старо време от военната сила на Александър от разположения край Бруса Олимп към Северния океан и Мъртвото море, а след като минало много време, със страшна войска преминали Дунава и завзели всички съседни области: Панония и Далмация, Тракия и Илирик, а и голяма част от Македония и Тесалия."

Димитрий Хоматиан




Зопомнете добре няколко неща: НЯМА СЛАВЯНИ , БЪЛГАРИТЕ СА АВТОХТОНЕН НАРОД В ЕВРОПА И МАЛА АЗИЯ, БЪЛГАРИТЕ СА СЕ РАЗСЕЛИЛИ ИЗ ЦЯЛА ЕВРАЗИЯ, НО ПРАРОДИНАТА ИМ Е ТУК.



Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Ziezi]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано05.05.03 17:54



Здравей Зиези,

ще си позволя да изкоментирам това което си казал :

>>Първо - няма славяни.
ОК. За това твърдение съм чел много за и против. Да преположим, че е така (не казвам, че не е): в такъв случай, какво означава името 'славяни/словени', кога се е появило и кого са наричали с това име най-напред?

>>Второ - от първото следва, че няма славянски език.
Нека да е така. Отговори ми на първото питане.

>>Трето - съществуват множество източници , които доказват присъствие на
>>българи в земите на днешна Полша.
Любопитен съм кои? Вече съм чел няколко теории, но никъде не се споменават извори.

>>Четвърто - няма доказателства за наличие на поляци в земите на днешна
>>България.
Хмм... освен някой от войската на Владислав Варненчик да се е заселил нейде :)).
Поляците биха казали, че няма доказателства за наличието на българи в днешна Полша (освен работещите и учащите се, но ние говорим за друг вид българи, нали?). Ако има потомци на българи в Полша, то в кой район да ги търся и въобще каква информация имаш за тях?

Освен това трябва ли да смятам, че т.н. днешни славянски езици произхождат от старобългарския? Старите българи (прабългарите) този ли език са говорили или друг?

Сега засега стига...

П.П. Преди да си ме захапал :))) да знаеш, че не се заяждам, а си питам съвсем добронамерено.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: headhunter]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.05.03 17:54



Защо не четеш, бре, приятелю ?!

Пак ще ти цитирам Димитрий Хоматиан , който пише за Св.Климент и българите следното:

"Този велик наш отец и светилник на България бил по род от европейските мизи, които народът обикновено знае и като българи. Те били изселени в старо време от военната сила на Александър от разположения край Бруса Олимп към Северния океан и Мъртвото море, а след като минало много време, със страшна войска преминали Дунава и завзели всички съседни области: Панония и Далмация, Тракия и Илирик, а и голяма част от Македония и Тесалия."


Българите са мизи, като терминът мизи е каноничен, а българи е простонароден. Какво по-ясно от това?! Живяли са от време оно на Балканите и Мала Азия , а част от тях са се разселили по времето на Александер Велики насевер чак до Балтийско море, а после се върнали за да отвоюват земите си от Рим. И не забравяй, че става дума за ЧАСТ ОТ БЪЛГАРИТЕ ! Други са се разселили из цяла Евразия, а много от тях са останали под римско владичество ТУК !!!

Аз ти давам цитати, а ти продължаваш да питаш...

В Полша има река Буг, чието име на гръцки се пише ВОУГА !
В Украйна има река Буг, чието име на гръцки се пише ВОУГА !
В Волгокамска българия има река Волга, която на гръцки се пише ВОУЛГА !

Какво повече искаш да ти обяснявам ?!

Разбира се, че българите са говорели български език !

Българите са българи и точка. Говорели са , и говорят български език.

Славяни няма, тъй както днес няма съветски люде, въпреки че някога е имало !
Хуни няма, въпреки че някога е имало уния от народи, ама днеска няма. Затова и българите не са хуни днес. Не са и гяури, въпреки че за 5 века са били. Не са и гои, въпреки че за една малка сатанинска секта все още са...



Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Ziezi]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано06.05.03 18:26



Sega veche zapochva da mi se iziasniava
Poliacite govoriat bulgarski (prostonarodno kazano) ili miziiski (kanonichno kazano) dialekt. Dobre ot tova sledva li , che te sa raznovidnost na bulgari (miziici) ili samo sa nasledili ot nas edin ot dialektite na bulgaro-miziskia ezik?

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Ziezi]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано07.05.03 11:00



Адаш, я кажи нещо и за германците, шведите, англичаните и прочие. Давам малко примери предимно от английски, понеже владеенето на този език спада към добродетелите ми. Човек , владеещ 2-3 езика лесно може да намери примери за подобни съответствия.

brother -брат
sister-сестра
foot-пета
thorn-трън
bear-бера (лат. fero, napr. con-ferencio-съ-биране)
tear-дера (torn-дран)
holm (шведски)- хълм
gard-град
läkar-лекар
loaf-хляб
könig-княз
раджа (санскр.) -рекс (лат.)


По твоите сметки , написано на кирилица ЛОУФ и ХЛЯБ приомерно нямат нищо общо. Едни хора обаше, наречени лингвисти, знаят че на староанглийски думата е Hlaib, и че в германските езици Б и П преминават във Ф, така че всичко си е на мястото.

А на въпроса на главореза: Ако изобщо нещо е останало от т.нар. прабългарски език, то не е речника и трябва евентуалнода се търси в структурата на езика, граматика и пр. Лично аз съм на мнеиние, че и това е гонене на Михаля. Прабългарите за заселили само Шуменско и (друга група) - Битолско.
Интересно ,че никой не споменава куманите и печенегите, които ГАРАНТИРАНО са значителен компонент в етногенезиса на бългаското население поне в североизточна българия. Защо никой не се занимава с тях?

Life is a mountain, not a beach.


Тема Re: по отношение на една по-предна тема...нови [re: Craig]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано07.05.03 13:08



аз само да добавя:

milk - млеко
oil, eil, gold - жълт (жълта течност)
one-едно
two-zwei-две
three - три и т.н.

абе истина е, че всички идваме от едно село. Но не мога да се съглася, че селото се е наричало България.


General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.