Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 24.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дано не е къснонови [re: Aleko]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.04.03 22:16



За християните определено е късно!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема не разваляйте хубавия форум!нови [re: Aleko]  
Автор Caмия Инжинep (член)
Публикувано19.04.03 23:16



Моля всички, които уважават себе си и форума да не преминават към лични обсъждания. Иначе и този форум ще загуби интелигентния си дух на място, където се обсъждат факти и хипотези, а не личности.
Абе не ме кефи да чета как се карате.



Тема Re: Дано не е къснонови [re: Black Wolf]  
АвторДoбpин (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 04:43



Ах кумчо Вълчо бил от воините на Тангра

А аз си мислех че си просто един от синовете на древно-Тюркската Вълчица, известна и като Капитолийска. Сега поне разбрахме откъде иде това влечение към езичеството.

Ей ама много ви учат в това ИФе на СУфе бе, вие там сте направо като подразделение на ОФ - млади отечественофронтовци надигат глас : религията - опиум за народа. Да живее Перун Тангра и езичеството, и да ни върнете колобрите оти на дедо Максим лошо му се пише, нищо че е наш човек

Понеже концепцията за негативната роля на християнството в развитието на Българската държава и народ ни е добре позната (чакаме с огромно въодушевление вашата докторска дисертация по въпроса) си позволяваме да отправим следния въпрос.

Как е успял патриция Кубрат с Кръста в ръце и Христовата вяра да победи всички варвари проправяйки пътя не на една а на две нови Велики Българии. И как неговия внук оставил ни за спомен посланието Богородице закриляй Кесаря Тервел е успял в далечния 8 век да разгроми могъщата и непобедима Арабска войска. На кого са се молили и оповавали Патриция и Кесаря на Романия в тези най-славни за Българското оръжие години? И ако Българското падение е дошло наистина с Християнството както твърди новото поколение професионални БГ истерици защо не е почнало още тогава или пък по времето на Омуртаг и неговия син Енравота приел християнството , за падението на Симеон - неуспелия Български патриарх да не говорим

Но все пак нека не забравяме партийно-класовия подход. Победите не са дело на върховете нали, ха сега да видим къде се крият истинските движещи сили на прогреса? Къде са подтиснатите и социално угнетени низши класи Ама моля ви се нека гледаме спокойно ...реално ...прагматично и.... професионално на нещата, едно гълъбче с маслинова клонка ми каза че в основата на този прогрес стоят единствено войните на Тангра и Перунистите, за другото като му дойде времето



Тема Re: За новата История на българите от проф.Бакаловнови [re: cтapинap]  
АвторДoбpин (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 07:08



Ами сред потомците на Тогарма бяха посочени и Русите ако не се лъжа както и практически всички известни народи на севера, нищо интересно. Виж с Хронографа е съвсем друго - сега дали Българите са били отнесени към потомците на Сем Яфет Тогарма няма голямо значение, тъй като в тези библейски класификации народите не са разделени на базата на езиков признак а по скоро на базата на географска локализация. В тази връзка от гледна точка на изясняване прародината на Българите от значение е единствено Хронографа тъй като тия истории с Тогарма са много по-късни. А в Хронографа няма практически нито един Северен Алтайски или Европейски народ. В него липсват дори Кавказките народи, с изключение на Арменците но последните не са типичен Кавказки народ а са включени като обитатели на централните и югоизточни части на Мала Азия. Това е особено важно като се имат предвид напъните на десетки наши академични историци да обвържат информацията за Българите с ранното Българско заселване в Кавказ. Няма съмение че едно от условията за попадането на Българите в полезрението на западните географи е било ранната им поява в Европа и най-вероятно наистина Кавказ но при липсата на добре известни Кавказки народи в този списък изводите водят в съвсем различна посока...

По въпроса за МС и Добрев - ами Добрев не е оригинален с това че посочва информацията за преселението както това е направил Златарски. Той е оригинален с това което Златарски НЕ Е а е трябвало да направи - Аз твърдя че Българите са дошли в Европа от Памир и имам писмен извор в подкрепа на моята теория. Така се прави сериозна наука - теорийка и непосредствено доказателство, а не ала Златарски абе имаме нещо ...тука пише.... ама ние нали си знаем еди какво си, и въртене сучене до безкрайност

Та дали теорийката на Добрев ( а не на Златарски който на практика няма формулирана никаква теория ) е вярна зависи от това доколко доказателството е наистина доказателсво което ни връща към това което ти си казал а именно " да се докаже историческата достоверност на сведението като цяло " което аз бих допълнил - да се докаже историческата достоверност на всяка една от неговите части или на повечето.

Не знам защо смяташ това сведение за толкова проблематично и пълно с противоречия. Въпроса сме го коментирали и преди - виж линка




За мен е ясно че в случая става въпрос по скоро за легендарно сведение което предвид отдалечеността на автора МС от събитията които описва е по-скоро обобщаващ разказ оисващ събития станали по различно време и на различно място. Та тези противоречия за които ти говориш възникват единствено ако не се вземе под внимание традиционнното поведение на хронистите в такива случаи, а именно да обобщават, да смесват събития или да се опитат да ги подредят в някаква по скоро логична отколкото хронологична рамка.

Та и разказа за Хазарик и Булгариус не прави изключение. В случая и дума не може да става за някакво реално и конкретно преселение а по-скоро имаме работа с опит на МС да свърже и подреди реални исторически събития станали по различно време и на три съвсем различни места - Памир, Кавказ и Балканите. Единственото което свързва тези събития е фактът че се отнасят за съдбата на един и същ народ - краткото съобщение на МС отразява както преселението на Българите от Памир към Кавказ така и последващото завладяването на Балканите и разгрома на Велика България от Хазарите.

Има ли нещо в сведението на МС което не може да бъде потвърдено от независим източник? Твърдението че Българите ( а вероятно и Хазарите ) са дошли откъм Памир на практика се потвърждава от Арменската география - Ашхарацуиц поне в частта му за Българите и е в съзвучие с данните от Хронографа, които категорично опровергават опитите на Златарски и последователи да фалшифицират информацията на МС с неверния превод че преселението станало не ОТ а ПРЕЗ или ОТВЪД Имеон - демек тръгнали нейде от Алтай за Европа и за по-пряко минали през Хималаите ....

Та големия принос на Златарски е че той е не само първия историк който открил сведението на МС за Българската наука а е и първия взел активно участие в неговото манипулиране и използване за псевдо научни цели. Та приноса на Добрев в случая е повече от положителен тъй като той де факто върна МС на сериозната наука наистина без да прави някакъв сериозен и задълбочен анализ на източника. Но като гледаме до какво доведе задълбочения и строго научен анализ на Златарски можем да кажем само едно - слава богу.

Единственото нещо от разказа на МС което не може да се докаже от независим източник е споменаването на Маврикий и евентуално Българско заселване на балканите по негово време. Това обаче не е кой знае какъв проблем като се има предвид че макар Маврикий да не е канил Българите неговия брат Петър наистина налетял на Българи в Мизия и трявбвало да изслуша теориите на последните как, видите ли, те мирните и кротки поданици на империята обитавали тези земи съвсем законно, да изяде един хубав бой щото не вярва на Български приказки и след консултация с Аварския Хаган да установи че според договорите това напълно отговаряло на истината.



Тема Re: не разваляйте хубавия форум!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.04.03 08:44





Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Дано не е къснонови [re: Дoбpин]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.04.03 08:57



А, готино!

Малко трудно ми беше да проследя толкова дълги изречения (особено без пунктуация)... Та аз съм само един нещастен невеж историк... Всички тези сведения, за които говориш, освен, че са откъслечни, несигурни и неясни, въобще не означават, че въпросните хора са изоставяли вярата на дедите... Това, че някой българин (или какъвто и да е друг) е бивал по един или друг повод покръстван (впрочем, това, че в някакъв извор се споменава, не означава непременно, че е вярно!), не е означавало, че се отказва от предишната си вяра. До злощастното време на хан Борис, разбира се ...

Е, християните не могат да го проумеят, но за съзнанието на много народи по света такъв религиозен синкретизъм е съвсем възможен - и съществува до днес.

О, и щях да забравя - нямам (и никога не съм имал) нещо общо с ИФ на СУ...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За християнствотонови [re: Black Wolf]  
АвторKpyм Лakъpckи (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 09:27



> Е, както може би сте разбрали, не съм християнин
> И за да се успокоите и не се напъвате в догадки, ще ви поясня - аз съм
> езичник.
Малко повече информация, ако може.
Знам, че в Англия има бум на почитателите на друидите. И нещата там май са сериозни...



Тема езичникнови [re: Black Wolf]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 09:30



Езичник = неюдеин

"Ези" в опозиция на "Тора"

Юдаизъм = Ислям = Днешното Юдейохристиянство - разновидности на юдаизма.

Исус и първите християни не са юдеи обаче.

Те са езичници.

Първите християни са българи.

Знаците:

IYI

<><

принадлежат на първите християни.

Времето на първите християни се нарича БЪЛГАРСКА ЕРА

Светото писание на първите християни се нарича БЪЛГАРСКА КНИГА

Територията, на която "готския" /сиреч български/ епископ Вулфила /сиреч Курила/ в IV век е изнамерил букви за своя народ, се нарича БЪЛГАРИЯ.

Откровението на Исус /религия на ЛЮБОВТА/ е опозиция на юдаизма - религия на СТРАХА.

Юдаизма влиза във вярванията на българите по време на Борис I, който от СТРАХ възприема юдейохристиянството за държавна религиозна доктрина, и сключва договор с ЯХВЕ като избива българските боляри и техните семейства /ХОЛОКОСТ/.

Юдаизма навлиза за последен път силно сред българите след създаването на Екзархията.

Преди това българското простолюдие е имало вярвания много близки до вярванията на първите християни. Пример за това е празникът ИХТИМА, който е един много архаичен езически празник, честван от родителите на Исус - представяне на първа мъжка рожба пред Бога и жертвоприношение с птици. Този празник се чества и до днес по българските села , като се колят петли и се извършва архаична обрядност. Това е празник на мъжката потентност и на мъжката рожба. Това е 2 февруари - ИХТИМА, ПЕТЛЬОВДЕН.

Описан е в Евангелието като СРЕТЕНИЕ ГОСПОДНЕ. Родителите на Исус принасят в жертва две птици и водят Младенеца в храма за да го обрекат на Бога, сиреч извършват една езическа /българска/ обрядност.

Повечето стари български празници са се запазили и до днес в старата си форма от преди хилядолетия. Няма смисъл да изброявам всичките, достатъчно е да спомена КОЛЕДА /Бог се роди КОЛЕДО/, ИХТИМА, ЛАЗАРОВ ДЕН и т.н.


С две думи - ако искаш да си истински езичник /неюдей/ спазвай простонародния български обреден календар.



Тема лелееее!нови [re: Ziezi]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано20.04.03 12:07



този човек този път направо изби рибата!

и аз си мислех да напиша едно време една книжка: "Галактическият път на прабългарите", та да поспечеля малко парици от лица като Ziezi, но проектът се отлага за неопределено време...

ще те държа в течение, братко в името на Танг-Ра, като има някакво развитие по въпроса

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: Дано не е къснонови [re: Black Wolf]  
АвторДoбpин (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 12:18



Аааа сега разбрах - ония старите са се покръстили наужким а Борис бил първият който наистина приел Християнството... и пропаднал ... барабар с цялото му велико царство


сички тези сведения, за които говориш, освен, че са откъслечни, несигурни и неясни

Ами какво да правиш - история, цялата ви работа е такава - откъслечна несигурна и неясна. Като не ви харесва обаче винаги можете да си смените професията и да се хванете с нещо сериозно

въобще не означават, че въпросните хора са изоставяли вярата на дедите...

А... се ми е на ума че са я изоставили. Вълка кожата си мени .....ти поне ги разбираш тия работи.


Това, че някой българин (или какъвто и да е друг) е бивал по един или друг повод покръстван (впрочем, това, че в някакъв извор се споменава, не означава непременно, че е вярно!),

Ами да - той докато Ромеийския патриарх е четял молитвите и е поставял на Тервел кесарската корона и мантия само за Тангра си е мислел....откъде да знае завалията че Тервел не е бил Християнин като дядо си и баща си, той нашия Тервел през цялото време си мислил как да му тегли на попа една тежка Тангристка ама не му стигнало времето ....пък и короната била хубава. Абе изтраял някак си. Да не кажат после Ганьовска работа и да го натирят от Византийския съюз.

О, и щях да забравя - нямам (и никога не съм имал) нещо общо с ИФ на СУ...

Ау ша прощаваш за кръвната обида




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.