Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема защотонови [re: errata]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано14.04.03 01:16



вж. постинга ми по-горе: това започва да навлиза дори в академичните среди. и тогава вече става вредно. някой тук спомена, че около Добрев от край време са се навъртали доста "истински" историци...

тази нова мода става направо опасна за всяка истинска наука!

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема прибързани изводинови [re: Durendal]  
АвторAлeko (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 17:11



"От моите наблюдения стигнах до извода, че Българинът все още не е узрял културно и интелектуално.Трябват ни още 100 години за да се научим да спорим."

Назови една националност, представителите на която са узрели културно и интелектуално. Убеден съм, че във форумите на тази страна ще намеря достатъчно доказателства за греховете, в които упрекваш Българина.Всяко стадо си има черни овце.

Вредни според мен са тези генерални прибързани изводи.



Тема Тук ли Ви е мястото колеги-историцинови [re: Black Wolf]  
АвторAleko (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 18:16



Убеждението ми, че разнообразието на мнения е добро за изясняване на истината ме караше до сега да се сдържам от силни думи, но вече нямам сили.

Не Ви прави чест господа "колеги-историци", че наместо с конкретни факти да оборвате хипотезите и твърденията на ентусиастите във форума или на "псевдоисториците" като Петър Добрев, Вие се нахвърляте върху тях с обидни думи и пресилена ирония.

Това ли е научният Ви подход?

Аз не знам дали теориите на Петър Добрев водят до истината, но съм убеден, че този човек е хвърлил много труд, за да подкрепи своята теория с факти. Мисля, че поне тези негови усилия заслужават уважение. А Вашето присмехулство и обидните квлификации пораждат у непросветените като мен мнението, че нямате други аргументи.

Извинявам се, че обобщавам и знам че не всички са маскари.

С двете си ръце гласувам за това, всяко твърдение да бъде подкрепяно с доказателства. Противник съм на това всевъзможни хипотези, родени понякога от болни мозъци да се тиражират като всеизвестни факти. Но това, че в този форум ентусиазмът и фентъзито, като Вие го наричате, са преобладаващи не е основание за Вашето високомерие.
Тук сме във форум на dir.bg, а не в сериозен научен форум. Ако искате да се противопоставяте на дадени явления, защо не го правите на истинското бойно поле срещу истински противници?

Може би защото за да оборите Петър Добрев трябва да хвърлите поне толкова усилия, колкото е хвърлил той. Може би някои от Вас имат комплекси за избиване и смятат, че средата тук ще им подейства благотворно.

Пак уточнявам, че не съм нито против учените, нито против научния подход.

Аз защитавам ентусиазма и чистото родолюбие, съществуващи в този форум.



Тема Re: До колегите-историцинови [re: Alexander]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.04.03 18:45



Хареса ми!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: До колегите-историцинови [re: errata]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.04.03 18:56



Така си е, ама чичковците с белите престилки май по-скоро могат да погнат нас!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Да, стана това, което целях!нови [re: Aleko]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.04.03 18:59



Разбуниха се страстите - но очаквам това да има някакъв полезен ефект, а не само да се стигне до обичайната размяна на обидни реплики.

И второ - наистина идеята ми бе насочена към историците, за да се обединим - поне тук, около идеята за сериозно отношение към миналото!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Moderator?нови [re: Black Wolf]  
Автор errata (минаващ)
Публикувано14.04.03 20:30



Ami da is izbereme moderator
Ne niakoi , koito ste goni tezi s frivolnite parashizoidni asociacii (za spravka Horbat , no pone do psuvni i obidi da ne se stiga

"In umbra, igitur, pugnabimus"

Редактирано от errata на 14.04.03 20:31.



Тема И аз се чувствам пренебрегнатнови [re: Aleko]  
АвторBaraбoнд (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 22:07



Изцяло се присъединявам към мнението на Алеко. Не съм историк, но се интересувам живо от историческата тема. Само чета и понякога питам, защото дори нямам самочувствие и на аматьор-историк. И тъй като ми е трудно да отделям историческото зърно от масата публицистична плява, търся всякакви виждания и подходи към поднесената тема.
Затова и чета този форум.
А вижте вие какво предлагате - кръчмарски спор с академически претенции.
Моля ви, разберете се по-бързо, ако искате и модератор сложете - който да обяснява какви са научните правила и критерии. Нека има и академия, и фентъзи.
При аргументирането с псувни ефектът е обратен.
И се надявам, че какъвто и друг форум да се създаде, ние любителите, ще продължаваме да имаме достъп.



Тема Re: И аз се чувствам пренебрегнатнови [re: Baraбoнд]  
АвторДoбpин (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 23:36



Виж сега спора е кръчмарски защото повечето от участниците са раздвоени между чашката и клавиатурата

Освен това в дискусията не участва единствения сериозен човек на форума - старинар. Останалите сме набедени или както се казва пишман историци, без значение дали някои си е губил 5 години в псевдо-историческия факултет на СУ или някъде другаде



Тема Re: Ne vidja li, che e pepelta ot tsigarata ti.нови [re: Aleko]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 13:05



Nikoj ne iskam da obizhdam, Aleko. Dazhe ne iskam da obidja i Horbat, ama ste me prostavash, pochti 90% sam siguren, che, za da e po-ubeditelen, Ziezi propisa i kato Horbat. Kade se MAJtapja, kade e NASERiozno. Po-dolu se valnuvash, che njakoj oblicha beli prestilki na Dobrev. I che toj hvarljal ne znam kakav si trud. Parvo, ne e vazhno, kolko se trudish, a dali e efektivno. Vse e taja dali ste otidesh v njakoja vse oste sastestvuvasta ruska knizharnitsa i ste si kupish rusko-hantomansiiski (!?) rechnik. Sled tova v bezsanni nosti ste barkash v nego i ste izvadish dve-tri dumi, deto nesto ti napomnjat na balgarski (Slavjanski) dumi i ste drasnesh edna-dve knigi po-tozi sluchaj i ste te objavjat za mnogo rabotest?! Mozhesh vinagi, rabotejki izbiratelno, da dostignesh do tvoi si izvodi - nezavisimo dali se kazvash profesionalen istorik (Marin Drinov), politik, tarsest po-stastlivo badeste za naroda si (Paisii ili Rakovski, deto ti gi objavjavash za profesionalni istoritsi, nejasno zasto), fentazi istorik (kato Starinar) ili profesionalni istoritsi, tarsesti politicheski ugodi (Sasalov ili Dimitar Angelov ili pak Drinov i t.n.), a i ludichki ima navsjakade... Taka se hranjat njakoi hora v humanitarnite sredi. E, vlizajki v po-neprijatnite tochni nauki, tezi nesta ne minavat nomera ili pone e po-trudno. Tam mozhe i da nagodish rezultati, no mozhe i da te hvanat. A tova veche si e losho. Mozhe da obichash Rusija, ama kvo da se pravi, kato po genetika sme dalechni. Naj-mnogo s komentiranoto v druga tema genetichno izsledvane da jadosash njakoj rusofil. No na rusofil nauka mu ne trjabva, tja samo obarkva nezhnoto mu saznanie... Ezik, ezik, ama ungartsite ne sa ugro-fini, nisto che govorjat uralski ezik. Vsichko e otnositelno. Ziezi razpravja, che trakite bili balgari, ama to balgarite sa naj-veche traki. Imalo znachi istina i vav fentazito. Sasto kato pri Zhul Vern!
Hajde sas zdrave i ne mi se jadosvaj tolkova.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.