Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Числата може да значат различно нещанови [re: Cвeтeц]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано05.02.03 17:03



Например - въпросните 250 000 германски загуби:
- за кой период се отнасят - от началото на боевете в Сталинград (август 42-ра) или от момент на обкръжението (ноември 42-ра)?
- за кои сили на Оста става дума - само за 6-та армия или за 6-та и 4-та танкова немски заедно с 3-та и 4-та румънска или групата армии "Дон"?
- какво включват тия загуби - убити или убити и пленени или убити, ранени и пленени?

Само по себе си, едно число, разнасяно от журналисти, практически никаква информация не дава.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Числата може да значат различно нещанови [re: 1984]  
АвторCвeтeц (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 19:32



Митко, съгласен съм, че журналистите често разказват небивалици, но цифрата беше поднесена от историк участник в предаването по случай годишнината и звучеше буквално:
При сталинградската битка немските войски загубиха 250.000 убити, руските войски 500.000 убити.
Нямаше намеци за превъзходство и др. подобни.
Живите участници които участваха в предаването разказваха за конкретни случаи и ситуации.
Не бих искал да го удрям на емоции, но един участник разказваше например как са ги карали вече като пленници пешком някъде в сибир и как възрастни жени, сами полугладни и едва живи си идвали до конвоите по време на почивки и са им подавали парченца, корички хляб.

Или друго в лагерите за военнопленници е имало общ казан за охраната и за военнопленниците, както разказваше един военнопленик буквално:
ако охраната имаше супа и ние имахме супа, ако охраната нямаше и ние нямахме.
Ето има неща които немците и до днес не могът да асимилират.

Аз самият след като от Россия се преселих в Германия бях меко казано много критичен към Руснаците, но неочаквано установих, че тук всички без изключение бивши военнопленници се отнасят изключително топло към Россия.
Повечето от тях щом разберът, че знаеш руски започват да говорят по малко руски с теб и проявяват наистина жив интерес. към тази страна, към която по логиката на съвременните млади хора би трябвало да мразят.

Абе войната е гадно нещо, и понякога се питам, в състояние ли сме ние да си представим наживо милионите реални унищожени съдби и всико в името на нИЩО!

Свършвам, защото съвсем испуснахтемата .



Тема Re: Числата може да значат различно нещанови [re: Cвeтeц]  
Автор Бekc (сеирджия)
Публикувано13.02.03 05:38



Съжалявам и аз , че ще се отдалеча малко от темата , но ще дам един пример за сравнение между немци и руснаци. Просто не можах да се сдържа.
Говорил съм с доста български съвременници на Втората световна война. Знаеш ли какво ми разказаха някои от тях? По време на войната е трябвало да приберат по домовете си немски войници. Та хорицата си имали в мазетата на къщите различни продукти - от месо до буркани с храна , които не били дори докоснати от немците. Но можеш да си представиш какво става при идването на руснаците и настаняването на някои от тях - мазетата са преровяни и опустошавани ; т.е. руснака да вземе каквото може , пък да става каквото ще.......
Това е само един малък пример. Ще спомена и още нещо. Не мога да ги разбера руснаците. Как може един човек да е горд , че се е напил като свиня. Как може това да е единствената му гордост - видиш ли пия , за да се напия и да правя свинщини след това. Не се майтапя - това им е гордостта на братушките...... Жалки са.....
Като за финал само мога да кажа: немецът си е немец , руснакът си е руснак.....




Тема Re: Съветската армиянови [re: Бekc]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано13.02.03 13:34



От всички изпълнения на съветските войници на наша територия, тия, които споменаваш, са най дребните и най невинните...

Колко още неща сме чували от живи съвременници на тия години.... А и основната част от загубите им в жива сила у нас са от РАЗСТРЕЛЯНИ - от СМЕРШа....

Карай, Джони, всичко тече....


Тема Re: Съветската армиянови [re: Topepo]  
Автор Бekc (сеирджия)
Публикувано13.02.03 15:48



Това ми беше и на мене мисълта........
Затова не мога да разбера хората , които продължават да си мислят , че руснаците са ни братя едва ли не....




Тема Това че са ни братя просто е фактнови [re: Бekc]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано13.02.03 22:10



И не е зле покрай свинствата на съветската армия да не забравим какво всъщност дължим на руската армия.Но това е отклонение от темата.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Ей Альоша,нови [re: Бekc]  
Автор Arient ()
Публикувано13.02.03 22:21



снимката твоя ли е? Щото от нея гледа "Альоша" (или "Бекс", ако по ти харесва). Продължавай и може и да ги разбереш тия хора. А пиянска свинщина има навсякъде. Било е време и аз да се гордея със собствената си. А ти изглежда не си виждал как висококултурните германци само за една вечер се превръщаха в пияни свини по нашето черноморие преди 20-тина години. И като изгрее луната, мучейки връщаха несдъвкани картофи. Ако не ти се вярва сега са пуснали "Пияни Свини" ІІ по гръцките острови.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Други споменинови [re: Бekc]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано14.02.03 01:24



Дядо ми и баба ми помнят немските войски в България. И казват, че наистина не са крали, купували са си каквото им трябва. Само дето ... сами си печатали парите, с които пазарували. Дядо ми няколко пъти го е споменавал в разговор. Каза и как са се обезценили парите тогава.

И това е ставало преди големите немски поражения в Русия. 1941-1942-а, ако не се лъжа. Така че ефектът е бил даже по-лош от руските войски тук. Защото хората са загубили вярата си в парите.



Тема Re: Ей Альоша,нови [re: Arient]  
Автор Бekc (сеирджия)
Публикувано14.02.03 01:52



Виж сега батка , знам че както сред немците , така и сред българите и всички други народи има злокачествени елементи , но лично мое мнение и наблюдение е , че сред необятната руска степ те са мнозинството. Защо толкова много рускини (и жени от всичките други републики) се тъпчеха да се женят за българи? Ами защото мъжете им за нищо не ставаха , освен да се напият като водолази.
Не исках да се заяждам с никого , просто споделям лично мнение. Както е казал пича по-горе може и да дължим нещо на руската армия , но и колко беди сме видяли от руснаците не е истина. За мене те са един мързелив народ. Ама как ни научиха и нас на мързел , мамата си джаса....

Снимката не е моя....... (вече за 20-ти път ме питат из клубовете..)




Тема Re: Други споменинови [re: Masklin]  
Автор Бekc (сеирджия)
Публикувано14.02.03 01:54



Сигурно е така , не споря.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.