Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 21.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Valchentse , cherno valchentse...нови [re: Alexander]  
Авторpagane (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 14:00



ti pak aleksandre,za kakvi katolici mi govori6
pri katolicizma carkvata e bila varhovnata vlast,a carete sa bili samo marionetki.balgarite sa izbrali pravoslavieto taj kato e davalo pove4e svobodi.ne sa bili podvlastni na carkvata,propovqdvalo se e na balgarski ezik i sa6to za da se izbegne izli6no prolivane na krav i vojna i red drugi pri4ini.t.e. izbrali sa po-malkoto zlo.na6ite khanove i care sa bili gordi no sa bili i dosta umni. da ne misli6 4e sa pomagali na vizantiq vav vojnite i v mala aziq za bog da prosti?NE.te o6te togava sa znaeli ot kade moje da dojde uni6tojenieto na evropa.oba4e vizantijcite,deto sa se misleli za golemi hitreci sa izvartali ciganski nomera na balgariq,t.e. sa se obra6tali sre6tu pomo6tnika si-balgarite.no qvno tova sa go praveli ot strah,taj kato balgariq e bila dosta mo6tna darjava i te se strahuvali da ne gi pogalne
a za katolicite moje pak da pro4ete6 istoriqta za velikomoraviq.za6to mejdu slavqnite i nemskite duhovnici tam vaznikvat borbi i kohflikti,na kakav ezik sa govoreli i prepodavali bojieto slovo nemskite duhovnici,za6to velikomoravcite izpra6tat pismo s molba za azbuka,ot koga te sa samostoqtelna darjava i t.n.Ima i red drugi primeripak za danacite i inkviziciqta po-kasno,vaob6te da ne govorim



Тема Re: Valchentse , cherno valchentse...нови [re: pagane]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 15:13



Nema da se uvlicham v diskusiyata. Katolicheskata tsarkva e izvarshila loshoto(no ne samo losho) , no si go prizna ."Pravoslavnite" bratya , Fanarioti , sa ni garcheli , ubivali , vzeli tsarkva etc. Inikoga ne sa kazali edno- izvinyavayte. Goreli sa bulgarski knigi , likvidirali kakvoto i da e bilo bulgarsko. Eto , sega shte vavezhdat pak gretsiyat ezik v bulgarskite istambulski tsarkvi . I tuk , az bikh mogal da prodalzhavam. Mezhdu drugoto , az sam pravoslaven , no ne ignoriram negativnite elementi na "pravoslavnata politika", koito dosta se vizhdat.Moyata kritika ima tsel , horata da pomisyat , kakvo ne e na red.



Тема Re: Valchentse , cherno valchentse...нови [re: Alexander]  
Авторpagane (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 20:03



tova koeto 4uvam za carigradskite carkvi naistina e ujasno i tragi4no.qvno grackite hitreci pak ni izvartqha podmolno redovniq si nomer.oba4e ne sa vinovni te 4e dejstvat,vinovni sme nie 4e bezdejstvame.nikoga ne e kasno da se reagira otnosno tova.



Тема Re: bulgarskite hanoveнови [re: bulgarka]  
Авторpagane (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 20:18



ve4e se znae,4e e imalo vrazka mejdu huni i balgari,no to4no na kakva osnova - srodqvane ili prqka kravna vrazka,ne znam.i sega nqkoj da ne si pomisli 4e ima ne6to lo6o v tova.spored men Atila e bil ne po-malko velik zavoevatel ot edin Aleksandar makedonski naprimer.lo6oto e 4e i dvamata sa nalagali teror nad mirnoto naselenie,kakto i drugi voda4i sa praveli pri vojna.A legendata za me4a na Atila o6te se raznasq po sveta,ima i kniga po tozi povod.



Тема Re: bulgarskite hanoveнови [re: Alexander]  
Авторpagane (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 21:33



aleksandre az mislq,4e tazi istoriq za Filip i Aleksandar makedonski trqbva da se proveri po-seriozno i zadalbo4eno,da se vidqt i drugi izto4nici na informaciq osven grackite.za6toto dosta ne6ta mi zvu4at dosta stranno tam.osven tova kato bqh na pose6tenie v garciq mi napravi vpe4atlenie,4e mnogo se strqskat ot fakta,4e nie go nari4ame Aleksandar Makedonski,a ne Aleksandar veliki
mislq,4e Filip moje i da se e ojenil za garkinq ili pogar4ena,no se samnqvam dalboko v grackiq mu proizhod. i kak 6te e obedinqval Aleksandar garcite,kato 98% ot naselenieto na balkanite e bilo trkijski mestni plemena i jiteli. i po kontinentite aziq i afrika li e bilo palno s garci,deto da gi e obedinqval be mama mu stara. i za6to e imal takav trepet i kopnej za Aziq,a ne za balkanite ili afrika.i o6te mnogo takiva vaprosi imam no ne znam kade moga da proverq.



Тема Re: bulgarskite hanoveнови [re: pagane]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 22:01



Predtsite na "Megas Alexandros" i Filip , sa se trudili , da budat priznati za heleni i za tova sa bili razresheni da se saztezavat na Olympiyskite Igri. No temata ni e ne Antichnata gretskata istoria , a bulgarskite khanove ( pak povtaryam , che titlata khan izpolzvam , kato veche vavedeno nazvanie na bulgarski vladeteli do BorisI. Mikhail , Pokrestitel). Mezhdu drugoto , mislia che mnogo bulgari sa bili veche christiani predi "pokrustvaneto " , no mnogo ot tyakh sa bili veroyatno "Arianite ", poradi kontakt i krevni vruzki na nekoi bulgari sas gotite ili drugi germanski plemena.



Тема Re: bulgarskite hanoveнови [re: Alexander]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.01.03 22:21



Ех, невежеството и фантазията са голяма работа! В комбинация са направо непреодолими!



Тема Re: bulgarskite hanoveнови [re: Black Wolf]  
Авторpagane (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 22:51



Wolve ami kaji kade moje da se pro4ete ne6to na balgarski v pc-to za Aleksandar makedonski,de. az samo pitam.



Тема Za Black Wolfнови [re: Black Wolf]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 00:22



Tsinik sas sarkazmi e sigorno protivovesie n na naznaesht s fantazia ?Ako ne si marzeliv , day ni lektsia , gotov sam "pouchiti sya". Ne se boy ,da ni kazhesh kakvav e tvoyat pogled po vaprosa . Ako nyamash takav , nekomentiray .Stiga da si narugal vsichki tezi , koito sa christiani( ne che nerazbiram , kakvi posleditsi sa bili ot aktsiata na Boris I. protiv Voenno aristokratichen elit na bulgarite). No kato profesionalen istorik , bi tryabvalo , da ni obyasnish , kazhesh kade e nasheto , neznanie , a kade nashata fantazia , i kakva spored tebe e pravilnata interpratatsia na istoricheskite svedenia. Molya...



Тема Re: Za Black Wolfнови [re: Alexander]  
Авторpagane (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 11:46



i ako vidi6,4e v klub egiptologiq pi6e,4e heopsovata piramida veroqtno e postroena ot izvanzemni,togava savsem 6te se 6a6ne6,wolfe.ne spodelqm tova mnenie,no vseki moje da izkazva svoe predpolojenie.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.