Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Kakwo mislite za...нови  
АвторNov (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 03:53



Zdrawejte,
Poprehwyrlih malko postingite tuk i wizdam che ima hora s dylboki poznania za WW2. Interesno mi e da chuja mnenieto wi za spekulacii i hudozestweni izmislici ot wida "kakwo bi stanalo, ako Germania beshe pobedila".
Az lichno sym chel dwe fantastichni knigi na temata - "Chovekyt wyw wisokia zamyk" na Filip Dik, a na drugata ne pomnja zaglawieto weche.



Тема bulgaria na tri moreta - tova shteshe da seнови [re: Nov]  
Авторsluchi (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 04:34



ako germanija beshe spechelila vojnata.



Тема Re: Kakwo mislite za...нови [re: Nov]  
Автор rokosovski (Велик войн)
Публикувано01.10.02 14:06



Другата вероятно е "Фатерланд"!

Настъплението е основният вид бойна дейност!


Тема Re: Kakwo mislite za...нови [re: Nov]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано01.10.02 18:49



Дълбоки е силно казано. Може би общи със "задълбочавания".
Рокосовски, когото сръфах веднъж май по погрешка, ти посочи книгата. Само че тя в корен не може да е вярна:
НИКОЯ страна не е могла да победи Сталинския СССР, още по-малко Германия с расистката й идеология. Ако малко си бяха посвили перките на тема арийска раса, щяха да имат шанс. Така или иначе, Хитлер си свърши работата - осуети плановете на Сталин, от което накрая се възползва Америка.
Корекция: Американският еврейски конгрес (може и да бъркам името на организацията) подкрепи болшевиките, понеже в царска Русия евреите са били дискриминирани може би най-силно от другите народи. Германското командване също подкрепи болшевиките, защото си мислеше, че безредиците ще извадят Русия от войната. Тези двама спонсори накрая се прецакаха сами, защото болшевизмът се оказа по-опасно нещо и не повтори сценария на Френската революция от 1789 година.
Сталин отгледа адолфчето, за да му подготви Евпора за освобождаване, а нацистите трепеха евреи. Накрая най-вече съветските ботуши прегазиха Германия. Обаче СССР вече беше смъртно ранен, затова 46 години по-късно рухна след дълга агония и опити за реанимация (една от тях - Афганистан). САЩ и Германия в момента се радват на висок жизнен стандарт. Но не се знае какво ще стане след 10, 20, 50, 100 години. Пиесата още не е завършила.



Тема Re: Kakwo mislite za...нови [re: Nov]  
Автор Arient ()
Публикувано01.10.02 18:50



Ако Германия беше победила противниците си и беше укрепила "новия ред", не се знае дали България щеше да съществува като самостоятелна държава, със сигурност нямаше да има цигани, евреи, турци. Една голяма част от българите с по-явен неславянски (неарийски) външен вид, също нямаше да ги има. П. Добрев едва ли щеше да си издава пространните хипотези за екзотичния произход на прабългарите, ДПС нямаше да е в НС и нямаше да има нито ДПС нито НС. Оставените живи българи, въпреки явния си "арийски произход", като по-незрели арийци (и дебелоглави славяни) вероятно щяха да чистят тоалетните в Германия (нищо ново под слънцето). Това, за което пиша е започвало да се прилага далеч преди да се разбере, че Германия няма да победи. На няколко милиона източноевропейци е било "разрешено" да работят в Германия по време на войната.
Аз щях да съм от "оживелите" но това никак не ми харесва. Уважавам германците, но не мога да допусна да ми се качват на главата(впрочем, те вече се качиха, но предпалагам няма да е за дълго. Колкото по-вечно изглежда едно положение на нещата, толкова по-бързо свършва).

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Kakwo mislite za...нови [re: Arient]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано01.10.02 18:54



Добре е да им се напомни на немците, че два пъти са ни изоставили в две световни войни, длъжници са ни.
Но една ПЪЛНА победа на Сталин - я помисли, колко съюзни югославски републики щеше да има на бившата българска територия?
Обаче Сталин НЕ СПЕЧЕЛИ онова, което искаше и тук - майтап! - на него дължим независимостта си срямо Югославия.

виж това
http://knigi.topcities.com/is_ran/is_ran_11.html



Тема Ариент е правнови [re: Nov]  
Автор CилнoДeceн (Просто такъв)
Публикувано01.10.02 19:48



"Фатерланд" разказва за една Германия, чийто неясни граници се губят някъде около Урал. В нея България определено не се споменава. Но не само заради това споделям мнението на Ариент, че при трайно установил се в Европа "нов ред" държавата ни нямаше да съществува. Най-малко вероятната възможност е "България на три морета". Смешна е дори мисълта, че Хитлер би оставил на "три морета" някакъв съмнителен полусъюзник на Балканите, на когото да му хрумват идеи за самостоятелни политически ходове и т. н. и т.н. - ред неудобства, които лесно може да се избегнат, като съответната територия се присъедини към Германия.
От друга страна сценарият не е до там невероятен - в действителност не са съществували някакви непреодолими исторически обстоятелства, правещи невъзможна една германска победа и налагане на "нов ред" за един що-годе продължителен период от време - например до смъртта на Хитлер и дори след това. Не съм съгласен, че е било невъзможно да бъде победена Сталинска Русия - военно всъщност тя е била сразена. С тогавашните военни средства не е било възможно да се съкруши САЩ, но за Русия си е било напълно възможно. Тогава вероятно България за трети път през така нещастното за нея минало хилядолетие щеше да загуби своята държавност.

В историята всяка съвременност може да прочете своето бъдеще.


Тема Re: Ариент е правнови [re: CилнoДeceн]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано01.10.02 21:35



абсурд



Тема Re: Приемаме теоретичнонови [re: Nov]  
Автор Arient ()
Публикувано02.10.02 07:59



победата на Германия. Така е зададена темата. Дали това е възможно, е друга тема. Пълна победа на Хитлер или Сталин означава един от тях да бъде владетел(за дълго време) на света или на най-съществените части от него. Това според мен е невъзможно с военни средства. Не е възможно дори и икономически, както показва опитът на US.
Не съм чел книгага, за която говорите, но гледал филм, създаден вероятно по нея. За последните 10г. съм го гледал поне 3 пъти по националната телевизия, така че вероятно сте го гледали и вие( US, доста стар, не си спомням заглавието, артистите бяха известни, но аз имена на артисти не помня, като се изключи Бриджит Бардо, естествено).
Ако Хитлер беше поне наполовина дипломат, колкото Сталин, нещата щяха да са съвсем различни (да не заблудя някого, аз съм умерен русофил, но без естественната за русофилите омраза към Германия, виж американската простотия напоследък все повече ме дразни, прости хора има навсякаде но там са най-великите). Но това е типично за германците. Те (и Хитлер също) се увличат твърде много в това което вършат и приемат желаното за възможно.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Kakwo mislite za...нови [re: Шapkaн]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.10.02 09:03



Николко - щеше да има само СССР, с МНОГО "републики".

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.