Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо резуновците трябва да четат повече??нови  
Авторanti (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 18:47



Здравейте, аз съм нов във вашия , хе - хе , "исторически" форум и честно да ви кажа не смятам да се задържа дълго тук. Форумът ми го препоръча Voland, за да хвърля един поглед на българските дискусии по темата Втората Световна война.
Разочарован съм.
Дори не си направих труда да прочета докрай излиянията ви. Виждам , че много от вас тук са почитатели на Резун. Някой в един свой пост беше написал за гадното чудовище СССР, за мустакатия чичко Сталин...
Искам да ви питам нещо : а четете ли сериозно за войната или само забърсвате от Славейков поредната "сензационна" книжка и след бърз диагонален прочит започвате да се изживявате в интернет като професори и академици по история. А чели ли сте книгите, които любимият ви Суворов цитира? А чели ли сте поне половината от тях? А чудите ли се защо в никоя една от тези книги не е прокарана идеята за агресивния Съветски съюз? А? Май не сте. Да се впускам в спорове с вас според мен е безсмислено. Нито вие ще разберете какво ви говоря , нито на мен ми се губи време за това.Книгите на резун ме впечатляваха , когато не бях чел почти нищо зо войната. Но поинтересувайте се, драги, какво е мнението на един истински историк, като Лидъл Харт, например. Суворов го цитира доста често. Поинтересувайте се колко средства са отделени за защитни съоръжения преди войната в СССР. Поискайте Резун да ви обясни какво означава "агресивен"танк. Поинтересувайте се колко пъти Сталин е предлагал съюз със западните държави срещу Хитлер, поинтересувайте се кой вдигна Германия на крака , кой й позволи да има армия, поинтересувайте се какви са последствията от Мюнхенската конференция. Да. А за това трябва да се чете. И то не Суворов, а сериозна литература. И по- добре четете , а не говорете, защото просто се излагате. Чисто и просто се излагате. Довиждане.



Тема Re: Защо резуновците трябва да четат повече??нови [re: anti]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано08.08.02 18:48



сбогом



Тема Re: Защо резуновците трябва да четат повече??нови [re: anti]  
Авторanti (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 19:00



Всъщност сега се зачетох повече в темите с по- задна дата трябва да отбележа , че Историка е приятно изключение от останалата търсеща-сензация маса. Наздраве, Историк.



Тема Ясно, трябва да се декламира съветска литературанови [re: anti]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано08.08.02 19:35



Ама не цялата, че из нея некои другари са се поизтървали тук-там да не лъжат достатъчно смело и да не мажат с достатъчен замах.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Последиците от Мюнхеннови [re: anti]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано08.08.02 21:11



са точно никакви.
Една малка страна става жертва на игрите на големите.
От това стратегическата картина в Европа не се променя. Германия си остава бясното граничарско куче, французите още ближат рани от обезкървилата ги първа световна, а Великобритания си остава кралица на моретата с огромни колонии и ресурси. А на Изток чичко Джо наивно вярва, че война няма да има.

Чакай малко бе... нали всичките идеолози казваха, че война ще има, че тя ще е световна и в нея ще победи пролетариата. В Целия свят. Чичко Сталин как така не вярва в това което пишат Ленин и Троцки ? Че той е най-праволинейния болшевик. Странна работа...

И тук остава един въпрос зададен от тъпака Резун. Ако руснаците до 1941г. са толкова тъпи, защо изведнъж след 1945г. стават толкова умни и силни ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Ясно, трябва да се декламира съветска литературанови [re: 1984]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано09.08.02 07:30



Защо правиш кеф на простака, като му обръщаш внимание?



Тема Re: Защо резуновците трябва да четат повече??нови [re: anti]  
АвторFritz (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 16:07



anti, anti, то тука не е май за сериозни спорове ;) нашта тема си е по-яка :)

а аз дойдох да рекламирам сайтовете, но сега май ще се въздържа...



Тема Re: Защо резуновците трябва да четат повече??нови [re: Fritz]  
Авторanti (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 11:43



Imperial, оставаше да предпочета ТОВА пред нашата дискусия. Проверих само от любопитство линка , дето ми даде Воланд. Въобще нямам намерение да влизам повече тук. Ами те дори не знаят последствията от Мюнхенската конференция, аз с какво мога да им помогна. Казах им да говорят по- малко, защото се излагат, но не ме послушаха.С теб ми е интересно да споря, но тук просто не е същото. Айде ще се видим на нашия си форум...



Тема zashto naistina?нови [re: anti]  
Автор motkasht se (новак)
Публикувано10.08.02 19:21



drugariu, mersim za vnimanieto!
nashiat otdel obache goreshto moli za poveche informacia otnosno razhodite na velikia SSSR po zashtitni suorujenia. spored istoricheskite danni ili drugarite sa napravili ogromni ikonomii kato ne sa gi izgradili, ili po pogreshka planovete za 30-ta petiletka sa bili vklucheni v knigata koiato drugariat e chel.
p.s. za MUnhenskata konferencia provedena v Munhen li stava duma?
p.p.s. koi e foruma koito Vashe Siatelstvo taka blakosklonno pravi chesta da poseshtava?



Тема Re: Защо резуновците трябва да четат повече??нови [re: anti]  
Автор rokosovski (Велик войн)
Публикувано12.09.02 11:33



Brey, aman ot mnogorazbira6ti otvorkovzi! Samiya ti nik govori 4e da se spori s teb polza nyama! Are 4ao i da ne si se varnal ve4e!!!!

Настъплението е основният вид бойна дейност!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.