Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Оппа!нови [re: Moмчил]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано04.09.02 22:21



Те израелците са специален случай. Специфични национални нужди, в специфични обстоятелства, със специфични културни особености... Подлежащи на специфични САЩ данъчни облаги, ако след пенсиониране се изселят от САЩ в Израел - че да харчат там парите, насъбрани от САЩ... Щото са изтормозени и наплашени от дискриминация! Я имат процент от САЩ население, я не - но глей кви мъки страдат, храната за всички други 99% американци да трябва да бъде подпечатвана "К", за "кошер", ама не българския вид! Люта мъка, батей!

Вас там по източните щати не са ли ви научили на... diversity appreciation, mah main man? Ша критикуваш 51-вия щат! Ай стига бе!



Тема Re: Оппа!нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Moмчил (деспот)
Публикувано05.09.02 02:08



А, от 51-и, вече са май 1-ви! Дето викат: Usrael със столица Jew York. Впрочем интересувал ли си се наскоро кои minority groups, по-колко средно взимат на година. Познай от един път коя общност е на 1-во място със среден доход (ако не лъжа) от 60К. И аз искам!

пп. Туй с печатите на храните било съвсем законно. Храните минавали през специални проверки от специалисти подвластни на равините. Така ли беше или пак съм чел глупости?!

САМО



Тема Re: Тъпо сме постъпили за пореден път ...нови [re: mike]  
Автор Witman (hauptsturmfuhre)
Публикувано05.09.02 10:25



В "Cabinete war rooms" (мисля че така се пишеше) в Лондон, в стаята на Чърчил има планшет с карта на Европа. На тази карта много ясно са нанесени зоните на влияние на USA, GB и СССР след войната. Музейните работници твърдят че картата е чертана през първата половина на `44-та год. Интересното е, че Сърбия е защрихована с два цвята - на СССР и на GB. Ако работещите в музея са прави за датата на начертаване на картата, селския тарикат Тито няма никакъв принос за мястото на Югославия в следвоенния политически сценарий.

"Der erfolgreichste Panzer kommandant des Krieges"


Тема Re: Тъпо сме постъпили за пореден път ...нови [re: Moмчил]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано06.09.02 19:11



Момчиле,с теб поне може да се спори и обсъжда нормално.Да,и мен ме е яд за беломорието,обаче ситуацията е следната:
Ние сме съюзник на Германия,то ест на губещата страна.А Гърция и Югославия(понеже за Западна Македония ситуацията е точно както за беломорска Тракия) са на печелившата страна още от 1941.Просто немислимо е било да имаме претенции към територии на страни победителки ! Напротив,дори е трябвало да браним старите си граници(от 1941) от техните претенции-Гърците имат аспирации към южните Родопи ,а Югославия-към Пиринска Македония.Благодарение на много точните и навременни действия на К.Георгиев,както и на Г.Димитров България запазва границите си и дори си възвръща южна Добруджа.От това по добре здраве му кажи.
Иначе никакъв психологически натиск не е играл роля.Ако войната беше Българо-Гръцка щяхме да им скъсаме задниците барабар с английските им подкрепления.Но просто войната е световна и границите се определят от ВС. Решението е взето още в края на 1943 между Сталин,Рузвелт и Чърчил.

Наше дело правое! Мы победим!
Комитет Государственной Безопасности




Тема Re: Имало ли е бой?нови [re: дядo Mиню]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.09.02 16:59



Аз не съм историк, но ще ти отговоря с това, което баба ми ми е разказвала за този период. Тогава тя е била 29 годишна.

Преразказвам ти буквално мнение на човек, живял по това време, а не нещо, прочетено в книга.

Животът е бил много труден, имало е купонна система, която се е отразила и на по-заможните хора, просто на всички. Немските войници са били посрещнати с голяма радост, но и те са си плащали за престоя в даден дом (защо пък са били разквартирувани, не ми е идвало на ума да попитам). Плащали са, ако са вземали конете, кравите или нещо друго на хората.

На децата са давали шоколади и дребни монети. С две думи, нищо лошо не са видели хората от тях.

Когато руснаците минали Дунава, плъзнали слухове (не знам дали само слухове), че те грабели домовете и изнасилвали жените. Хората живеели в постоянен страх. Дори една вечер дядо ми се прибрал, пристъпвайки тежко с ботушите си, а баба ми си изкарала акъла, защото си помислила, че идват руснаците, дори получила нещо като сърдечен пристъп, та едва я спасил дядо ми.

Хората са затъмнявали прозорците, за да се крият.



Тема Немските войници са раздавали шоколаднови [re: Scarlet]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 17:40



и на децата в Украйна в началото на войната с СССР. В началото на войната съвсем не е било така както по-късно.



Тема Re: Немските войници са раздавали шоколаднови [re: дядo Mиню]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано09.09.02 19:01



Прав си, швабите не се усетиха, че украинците и руснаците могат да им станат съюзници против бошевиките.
Но пък от България си тръгнаха без да оставят изгорена земя. Нас ни накараха да ги подгониме в Югославия и Унгария само и само, за да бъде далеч войската - хем комунистите да укрепят властта си, хем немските куршуми да поизтрепят повече патриоти, особено офицери. Чиста работа.



Тема Re: Най-точно казано.нови [re: Иcтopиka]  
Автор Arient ()
Публикувано17.09.02 12:01



Едва ли някой може да се произнесе по въпроса по-кратко ясно и точно(според мене). Мислех и аз да напиша нещо подобно макар и със закъснение, но след като го прочетох, само се присъединявам.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.