Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос на свободен пазаризъм.нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано20.07.02 13:37



Светецо, нямаш ли чувството, че ти плюха в лицето?
Ила просто аз съм такова докачливо създание?
Не знам какво мислиш по въпроса за изказванията на "професионалистите", но предпочитам да дискутирам с такива хора като теб, отколкото с чугуненоглави авторитети, дето носовете им са подпряни с лайняна пръчка и затова са ги вирнали нависоко да стържат тавана!
Отсега нататък ще игнорирам темите на тези дами и господа, както и техните мнения - за мен се в един кюп с простаците, които ръсят цинизми и пълнят мрежата с помия.
(не че някой ще му запука от изблика ми, ама поне да изпусна парата и заедно с това да ти предложа - зарежи ги "професионалистите", според които сме недостойни да ни отговарят с аргументи и доказателства!)



Тема Re: Мислите ли, че тук се обсъждат актуални теминови [re: Sharkan]  
Автор Radost Gadost (за малко)
Публикувано20.07.02 13:42



Мисля, че българинът започна да разбира не само от политика, футбол, жени, трябва тук да се добави и история.
Много жалко!
А ти пич, защо си мислиш, че трябва да отделяме внимание на личността Петър Добрев и да Ви оборваме в неговия непрофесионализъм! Това ли смяташ ти за актуална тема! Родолюбецо!
Ами седни, като си такъв патриот да четеш книгите на Кръстьо (Кръстю) Мутафчиев - те ще засилят мегаломанията ти! Ще се почувстваш като истински българин - прабългарите там са населявали Древния Египет!





Тема Re: Мислите ли, че тук се обсъждат актуални теминови [re: Radost Gadost]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 16:30



Само Египет!? Не-е-е! Искам повече! Исам да сме били по-велики! Защо само Египет? Аз имам сведения, че прабългарите са населявали и Алфа Центавър!
Радост, пратих ти съобщение на и-мейла, който си регисрирала. Получи ли го?



Тема Re: Мислите ли, че тук се обсъждат актуални теминови [re: Black Wolf]  
Автор Radost Gadost (Внимание хапе!)
Публикувано20.07.02 16:59



sega shte vidq - za e-mail-a de



Тема Re: Въпрос на свободен пазаризъм.нови [re: Sharkan]  
Автор ЯPOCTcлaв (родолюбец)
Публикувано21.07.02 12:27



Добре казано.

ПП: Цинизмите са един вид откровения. Може да не са пазарно-оправдани, ама са си лични чувства, така че споко ...

За да те уважават е нужно самоуважение!


Тема Re: Крайно време беше.нови [re: Radost Gadost]  
Автор Arient ()
Публикувано22.07.02 08:14



Най-после, появи се организатор. Организацията е хубаво нещо, но аз не я обичам много още от времето на пионерската организация. Нямам нищо против нещата да са организирани, но обикновенно (когато е възможно) не участвам в организации.
С други думи:
Историци (професионални) от всички клубове - организирайте се.
И от друга гледна точка - нагледен пример за Лидер(Определение за лидер = организатор - човек, който търси група хора, тръгнали на някъде, за да върви пред тях).
Към всички неорганизирани (и непрофесионални) историци - пишете си на воля туй, що ви душа иска. Не се притеснявайте от професионалистите. Ако искат да демонстрират професионализма си, да го направят наистина, а не само да крещят - "Аз съм професионалист". Който иска да му личи, че е професионалист - да вземе пример от Мими и Лили или МБ. Иначе си остава виртуален такъв.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Крайно време беше.нови [re: Arient]  
АвторШapkaн (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 10:45



уф, олекна ми...



Тема О извинете, че ви настъпих, не беше нарочно!нови [re: Arient]  
Автор Radost Gadost (Внимание хапе!)
Публикувано22.07.02 12:35



Просто зададох въпрос - нормален. Беше провокиран от Великобългарските идеи разпространявани тук. Не става въпрос за организиране и за провеждане на Кръстоносен поход за освобождаване от дилетантите в историята.
Говорете си моля, аз просто исках да проверя дали има инакомислещи. Извинете за притеснението!



Тема Привет на професионалистите по "История на ВКП/б/"нови [re: Radost Gadost]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 14:20



Особено много ми хареса израза "Великобългарските идеи разпространявани тук"

1. "Великобългарските идеи" звучи почти като от радиото на една наша западна съседка. Това е прекрасно, защото ........

2. "Велико.... идеи разпространявани тук" - това звучи почти като извадено от лексиката, приета на въоръжение от Народния съд. Час тръпки да те побият...
Не ви подозирам, че сте следвали милиционерска история, но терминологията Ви си е чиста проба ..........



С уважение:
дядо Миню




ПП.
Все пак може би не е лошо да дефинирате

1. вашето разбиране за "актуална тема" в клуба по история, както са направили някои участници. Защото така ще говорим на различни езици. Ако се уточним за това нещо, може би ще бъдем в състояние по-пълно да се учим от Вашия професионализъм...


2. ако кте имали търпението да прочетете до тук - също не е лошо да се разберем за понятията "професионализъм" в историята, "занаятчийство" в историята, "фалшификатор" на историята..



Тема Re: Привет на професионалистите по "История на ВКП/б/"нови [re: дядo Mиню]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано22.07.02 14:30



[ръкопляскам!][ръкопляскам!!][ръкопляскам!!!][и пак!][и отново!!][!!!]
подпалиха ми се ръцете, отивам да ги туря под чешмата...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.