Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема шокиран съм!!!!нови [re: дядo Mиню]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано23.07.02 15:04



че се налага на застана в одном строю с дрипавия ефрейтор Историка (какво унижение са съветската ми срочнослужеща униформа!), обаче да наредиш русофоба Петър Добрев (единственото място където според мен той прекалява) в лагера на славянофилите.... еееее!
Салага Историк, в ружье, к бою!
***
Штирлиц и Мюллер бухают.
Штирлиц вопит, поднимая стопку:
- За победу!!!
Мюллер смотрит на него пять минут молча, затем говорит:
- Ээээ, нет, Штирлиц, за НАШУ победу!



Тема Re: шокиран съм!!!!нови [re: Sharkan]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано23.07.02 15:24



Казах че съм разжалван 4 дена след като ме произведоха ефрейтор.То ест ,аз си останах най обикновен редник.И ме произведоха не заради натегачество,а заради покрит клас,просто нямаше къде да ходят.Нямам нищо общо с тъпите фатмаци-натегачи,понял? И не ми е било професия да бъда държавен хрантутник за разлика от теб.Не ми пука за никви чинове. Винаги съм предпочитал да съм човек от народа,и да си върша работата сам .Не страдам от комплекси за командирстване-Това фатмаците никога няма да го разберат.


Болшевиките не се плашат от трудности
Й.В.Сталин

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: шокиран съм!!!!нови [re: Иcтopиka]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано23.07.02 15:29



Понял, понял. Дуракам закон не писан.




Тема Re: шокиран съм!!!!нови [re: Sharkan]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано23.07.02 15:46



"Депутатът е слуга на народа"

"За партията няма незаменими хора"

"Няма крепости, които болшевиките да не могат да превземат"

Й.В.Сталин


РАБОТАТЬ ТАК,ЧТОБЫ ТОВАРИЩ СТАЛИН СПАСИБО СКАЗАЛ!


Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: Хе!Хе!Ама ти помниш!нови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано23.07.02 19:58



Праха за пране съм го гледал и на реклама по турските канали (все хубави филми дават, ама пусто като не им разбирам), но го забелязах след като ти ми заостри вниманието. Аз небето го гледам откак се помня, заради Орион си купих книжка за съзвездията, когато бях в четвърти клас, откъдето научих, че трите звезди, които много харесвах са, пояса на Орион. И много други неща научих, но сега се напъвам да си спомня къде може да се види това iYi. Карам на далечни спомени, защото е още светло, а и си давам сметка, че последните 10-тина години май към звездите не съм поглеждал. Нещо конкретно ли е, къде да го търся (около кои съзвездия) или трябва да ми се появи, когато, и където ми е писано да го видя. Ако е втория вариант, едва ли ще го видя. Пропит съм с "материализъм" отвсякъде и виждам само видимото. Мистицизъм някакъв, ако и да е имало в душата ми, убит е още в зародиш и тъй ми е по-лесно да живея, а пък може и по трудно да е но няма как да разбера.
А ти не се доверявай много на експертното мнение на Мими и Лили по въпросите за качествата на праховете за пране. Не ми се вярва, те по своя път през саваната на лов за мъжки маймуни(както казваше една моя добра позната, когато правеше някого на маймуна), да са обръщали внимание на такива досадни и незначителни подробности, като качествата на праховете за пране. Просто не им приляга на излъчването.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: ФАЛШИФИКАЦИИ И МАНИПУЛАЦИИ НА БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯнови [re: Arient]  
АвторPeshun (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 14:59



Choveka e prav za njakoi neshta no mnogo se ljuti za gluposti. Ako beshe prav za poveche neshta, ili pqk ako mozheshe razumno da si zashtiti mnenieto sigurno njamashe da ima nuzhda tolkova da se ljuti....

Arient napisa:

>Най-ми хареса "българи - хайландури". Това е бисера в короната на изявлението(не знам как да го нарека по друг начин). Това ново (за мене) наименование на великия древен народ, ме кара да се замисля за произхода на Уолас. <

Tova za shotlandskata vrqzka sqs iztochnite nomadski narodi ne sa go izmislili nashite nacionalisti. Eto tozi edin link :
http://www.geo.ed.ac.uk/home/scotland/arbroath.html

Dokumenta e ot vremeto na William Wallace v koito si pishe cherno na bjalo kakvo znajat samite shotlandci ot onova vreme za sebe si i za tova ot kqde sa doshli. Citiram:

"Most Holy Father and Lord, we know and from the chronicles and books of the ancients we find that among other famous nations our own, the Scots, has been graced with widespread renown. They journeyed from Greater Scythia by way of the Tyrrhenian Sea and the Pillars of Hercules, and dwelt for a long course of time in Spain among the most savage tribes, but nowhere could they be subdued by any race, however barbarous. "

Tova e pisano prez 14 vek - vremeto na Wallace i Robert The Bruce, no Bede e pisal oshte prez 8 vek za piktite (demek highlandqrite) che bili skiti doshli ot stepite.

Interesnoto e che irlandcite sqshto pretendirat che tehnite pqrvi pra-otci sa doshli ot regiona Cherno do Kaspiisko more - tehnite pqrvi dedi dazhe nosjat imeto Fir Bolg (mqshete Bolg), pone taka tvqrdjat nai-rannite im hroniki.

Dali imat direktna etnicheska vrqzka s bqlgarite konkretno, ne e jasno no e jasno che mnogo narodi v Evropa imat vrqzka s kulturata na pra-bqlgarite i na voinstvashtite skitnici izobshto ot kojato drevnite ne sa se sramuvali, dazhe naprotiv sa izpolzvali tezi kulturni vrqzki kato simvol na svojata svobodoljubivost, mqzhestvo i harakter. Rim, hristianstvoto, Renesansa i Prosveshtenieto nalagat novi etaloni koito postepenno izmestvat znachnieto na kultrunite cennosti na drevnite voini-skitnici. Vqpreki tezi novi etaloni, kato stremezha kqm poznanie naprimer, tezi kultruni instinkti zhivejat v horata i naposledqk namirat vse poveche kulturni i ideologichni izrazhenia. Anarhistite, Hell's Angels, hiparite, New Age Travellers i raverite, ima neshto v tozi duh na svoboda i bezkontrolie koeto e instinktivno za choveshkata psihika.

Nie bqlgarite vmesto da sramuvame ot kulturnoto si minalo i da se mrazim i da se pravim che sme se prqknali izvednqzh ot nishtoto, mozhem da iztqkvame opita si ot minaloto. Malko narodi sa postigali sigurnost bez da zhertvat svojata svoboda.

Pozdrav

Peshun



Тема Re: ФАЛШИФИКАЦИИ И МАНИПУЛАЦИИ НА БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯнови [re: Peshun]  
Автор Arient ()
Публикувано25.07.02 21:39



Здравей Пешуне, радвам се, че включи на предаване. Предполагам, че сега няма да обръщаш внимание на разни необмислени призиви за писане на кирилица. Не е много лесно но прочетох всяка твоя буква. Ще се окаже, че съм пропуснал препускането из Шотландия.
Това което цитираш не може да бъде доказано за вярно, но може да бъде прието за такова, само защото има прецеденти за подобни преселвания изток-запад, например баските. Бих могъл да се опитам да го изкарам невярно с увъртането, че по времето на написването му, имало вече достатъчно просветени шотландци и те като нашите великопрабългаристи са решили да си залепят едни много древни и известни прадеди (ако мислиш, че това е само наш комплекс, лъжеш се, още повече, че по онова време шотландците имали проблеми, подбни на нашите през последните 150-200г и съответно реакциите им са подобни на нашите, е обратното де, нашите на техните). Като и да е, не това е важното и няма значение дали е вярно и дали ще успея да докажа, че не е вярно. Да кажем , не е изключено. От скоти до сколоти има половин крачка. Съвремената манипулация с "хайландури" е очевидна и не мога да разбера, защо не я виждате. Много е просто. Highlander се произнася хайландъ(р) днес. Преди около 500 г. "i" не се е произнасяло на "ай" (500 -те години ги приеми приблизително, да не се хванеш сега за тях, не съм специалист по история на английския език и не мога по памет да кажа кога е започнало "голямото плуване" ли беше или "голямото изместване" на гласните в английския, ама по това време участие в него взели и учениците на Гутемберг, което ще рече 1500-та година. А преди 2000г тази дума, като наименование на шотландските планинци просто не е съществувала) . На всичкото отгоре думата е английска, а не шотландска. Та въпросът ми е - как се е случило така, че едно от прабългарските племена ще се нарече с название, което при "евентуалното преместване на част от него в Шотландия" ще съвпадне фонетично с името, дадено му от англичаните значително по- късно. На всичко отгоре думата в английския е претърпяла изменение докато придобие съвременното си звучене, което да съвпадне с "древното" прабългарско име. По времето на Уолас, 90% от шотландците едва ли са били чували, че англичаните ги наричат "хайландъри", а може тогава въобще да не са ги наричали така.
Мисля, че скритата мисъл на автора на творението "хайландур" е била, да покачи едно две прабългарски племена на Кавказ(стига са топуркали из Каракумските пясъци) и когато оповести на света за тях под това име, цивилизования свят по лесно да ги запомни. След като това се възприеме, от там нататък вече ще се потърсят съответните роднински връзки на базата на сходството в звученето на имената и сходство на произхода на имената (и едните и другите планинци) и какво ни остана, ами да прекопаем Лимеса на Онгъл(няма да ни е за сефте). Ако някой си позволи да напомни, че хайландър все пак е английска а не шотландска дума, нищо чудно авторът да възкликне (на няколко странници повече) - а , значи те и англичаните имали български произход.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Хе!Хе!Ама ти помниш!нови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 22:45



Ти си готов...Вземи съзвездието Орион. Тегли една линия от Ригел долу - вдясно до средната звезда Алнилам от пояса на Орион. От Алнилам тегли една линия надолу до Саиф - долу ляво от Орион . След това от Алнилам тегли една линия право нагоре към TYC 705-2400-2 - това което стърчи над Белатрикс и Бетелгойзе. До тук трябва да получиш едно обърнато "Y". Сега, тегли една черта от Бетелгойзе - горе ляво до Алнитак - първата звезда от пояса на Орион . След това тегли една черта от дясно горе - Белатрикс до третата звезда от пояса на Орион - Минтака. Сега вече трябва да получиш въпросния знак от праха за пране, само, че обърнат на 180 градуса. И по този начин той се среща в Плиска и по нашите стари руини. Но най вече се среща обърнат.
Не така както е сега Орион. А защо?



Тема Re:Благодарянови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано29.07.02 09:17



за предложените файлове, ама при положение, че са 600MB, а на мен мрежовия администратор ми е ограничил скоростта на 1Kb/sec, дори не ми се мисли за колко време ще ги изтегля.
А, защо според тебе "праха за пране" е обърнат обратно. Пропускаме промяна на полюсите(географксите). Такова събитие не се е случвало скоро, че нашите велики праотци да имат спомени отпреди него. А и ако е имало нещо такова , "обръщането на знаците" щеше да е най-малкия проблем за хората в такъв момент, ако въобще някой го преживее. Остава втория смислен вариант, онзи, който го е съзрял за пръв път, да е бил на юг от екватора. При това положение (ако това случайно излезе вярно) решително отказвам да съм българин. Ще потърся нещо германско, нещо руско из корените на родословното си дърво, щото някакси не ми се произлиза от австралийските аборигени или от ЮА бушмените.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема I/\Iнови [re: дядo Mиню]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 14:17



Predpolagam znaete, che na iaponski i na kitaiski dumata "OGYN" se izpisva s ieroglif - obyrnat "nadolu s glavata" znak IYI



‰О






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.