Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ето една прекрасна статиянови [re: Judas Priest]  
Автор Fritz (Panzer General)
Публикувано10.01.03 12:23



в момента ИЛ-2 е основната ми ВСВ игра ;)



Тема Re: Ето една прекрасна статиянови [re: Fritz]  
Автор Judas Priest (Priest...Live!)
Публикувано10.01.03 12:25



Аз по принцип съм само на СС (за РС), ама ша зема да я пробвам и твойта - току виж ми харесала.

Some Heads Are Gonna Roll


Тема Re: Ето една прекрасна статиянови [re: Judas Priest]  
Автор Fritz (Panzer General)
Публикувано10.01.03 13:31



ами това е най-добрия симулатор на самолети (не казвам само изтребители щото има всякакви птички) от войната, само че е сериозен и иска и джойстик ако искаш да играеш наистина :)

аз летя на FW-190A5



Тема Re: айде стиганови [re: Fritz]  
Автор rokosovski (Военачалник)
Публикувано10.01.03 19:19



А кой според теб е най-добрия танк на ВСВ?

Всички буржоа са контри! Няма какво да им цепим басма!


Тема Re: айде стиганови [re: rokosovski]  
Автор Fritz (Panzer General)
Публикувано10.01.03 19:33



А какво означава "най-добър танк"?

Кажи ми кой е най-добрият автомобил в света?

Или най-добрият самолет?



Тема Ще ти помогнанови [re: Fritz]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано10.01.03 20:42



Танковете се делят на класове - някои го правят по тегло, други по предназначение. Е, избери си която искаш класификация и посочи най-доброто според избраната схема.

А най-добър танк ... е танк, който е бил най-полезен на използващата го страна. Танк, който е преобърнал хода на битките, в които е участвал. Хм?



Тема Ама ти сериозно ли?нови [re: Fritz]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано10.01.03 20:52



... во-вторых, любой курсант второго курса танкового училища знает, что наступление будет успешным лишь в том случае, если на направлении главного удара наступающий превосходит обороняющегося не менее, чем в четыре раза. Лучше, если в пять -шесть раз. И немецкие генералы это знали. Естественно, что они и начали наступление, когда обеспечили себе превосходство в силах. Или Резун не знает азбучных истин тактики общевойскового боя?

И какво излиза? Щом нямаш необходимото превъзходство, значи не нападаш. А стига бе! Чудно защо примерно Манщайн непрекъснато се хвали (виж Загубените победи), че редовно се бие срещу превъзхождаща го руска армия

А ведь и "Тигр" начал разрабатываться в 37-м. Его прототипами были DW 1, DW 2. В марте 41-го было изготовлено два танка, имевшие индекс VK3001. В мае 41-го появился сорокатонный VK3601.

Честно казано, не схващам логиката. Ами аз, брато, мога да те светна, че руснаците пък разработват Т-80 още по-отдавна ...

Все пак, ще я прочета, като ми остане време. Сигурно има интересни неща, както казваш.



Тема Re: Ама ти сериозно ли?нови [re: Masklin]  
Автор Fritz (Panzer General)
Публикувано10.01.03 21:02



И какво излиза? Щом нямаш необходимото превъзходство, значи не нападаш. А стига бе! Чудно защо примерно Манщайн непрекъснато се хвали (виж Загубените победи), че редовно се бие срещу превъзхождаща го руска армия

Защото немската армия отдавна няма избор :) Освен това забравяш момента че немците през цялото време подценяват силата на Червената армия и на ресурсите на СССР.

Честно казано, не схващам логиката.

Логиката е, че Суворов твърди че никъде по света никой не се занимава с нещо като КВ. Колкото и да е прекрасен танка (а си има и дефектите разбира се) тва е пресилено :)

А аз лично препоръчвам да обърнеш внимание на частта в която става дума за съветските танкове.



Тема Re: Ще ти помогнанови [re: Masklin]  
Автор Fritz (Panzer General)
Публикувано10.01.03 21:14



А най-добър танк ... е танк, който е бил най-полезен на използващата го страна. Танк, който е преобърнал хода на битките, в които е участвал. Хм?

по-мъглива класификация не бях чувал...

какво значи "преобърнал хода на битките", имаш предвид някакво чудо-оръжие което с появяването си е било някаква панацея? универсално лекарство? не, няма такъв танк.

класификацията на леки средни и тежки танкове е трудно да се прилага така свободно освен това. Единственото на което съм съгласен е да се сравняват едно към едно танкове с едно и също предназначение и от едно и също поколение. Като предназначението на танковете трябва също да се разглежда от гледната точка на дадената държава, нейните тактически и стратегически доктрини.



Тема Все ми се струва, че се измъкваш от пряк отговорнови [re: Fritz]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано11.01.03 00:03



Ето, предлагаш да се сравняват танковете с едно и също предназначение и от едно и също поколение.

Съгласен съм. Кажи според теб какви са предназначенията, посочи поколенията и сравни. Хайде, не казвай кой е най-добър, кажи само предимствата и недостатъците и защо смяташ така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.