Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Това не е нищонови [re: Mими и Лили]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано13.06.02 22:44



Мога да ти /ви/ нахвърлям подобен пътепис за Брюксел, Париж, Прага и всеки по-голям европейски град. Много по-зловещ и 100% истински. Този поне е отчасти добронамерен.
Вярно, София е мръсен провинциален град. Виена е много по-чист и по-провинциален.



Тема Ариент,нови [re: Arient]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано13.06.02 22:53



Да имаш идея откъде идва моята фамилия - Шибилев. Само не ми споменавай оня турски циганин Мустафа Шибил, дето е върлувал в Сливенско по времето на Панайот Хитов. Нямам нищо общо, родът ми е от Копривщица.
Сериозно, рових навремето из разни справочници и нищо не намерих. Ама от 18 век се мотае това име из рода ми. Ако знаеш нещо, раздуй. Забрави за малко, че съм седесар.



Тема Re: Ариент,нови [re: AK47M]  
Автор Arient ()
Публикувано14.06.02 07:37



Това, че си седесар не пречи(пречи ама на тебе), лошото е, че нямам идея за нищо повече от това което ти си казал. Това "Шибил" може да има много по-стара история на Балканите и определено не е свързано с турските цигани или румънските такива (има доста сибиу - вци). Има някаква връзка със Сибила или Сабин или .... но не мога да го потвърдя, нямам информация. Много латински или латинизирани)имена са попаднали в българския отпреди официалното приемане на християнството(всъщност те са влезли заедно с притежателите си) По пътя на елементарната логика веднага бих те изкарал наследник на някой центурион или пък тракийски принц ходил на "обучение" в Рим.
Имаше накаква книжка със списък на "всички" български имена и обяснение на произхода им (там Асеневци бяха изкарани Хасановци, но и Ясеновци) Имах я около "преименуването" и "голямата екскурзия"(85-89г), но после се развеждах и я нямам.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 14.06.02 08:08.



Тема Re: Какъв апогей бе.нови [re: AK47M]  
Автор Arient ()
Публикувано14.06.02 07:50



Ако можеш да се върнеш 2000г назад при римската стража по Рейн и се опиташ да обясняваш на легионерите, че ония крадливи цигани (германците), дето притичват оттатък реката из храстите, наметнати с мечи кожи и чакат нощта за да преплуват и да окраднат нещо (а пък всяка пролет хиляди от тях умират от глад), че ще създадат държави, пред които тяхната собствена ще прилича на цигански панаир , първо ще те набият (другите манипулации са ясни) и сигурно дълго ще говорят за побъркания ненормалник дето се появил от незнамкъдеси да им говори глупости.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Какво казва една руска енциклопедиянови [re: Sub]  
Автор Arient ()
Публикувано14.06.02 08:04



Внимавайте със "Сорос". От него може да се научи не какво е положението а само какво ние "трябва" да знаем за него. Впрочем такава е целта на всички, но "Сорос" са много добри в това отношение.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: нищонови [re: Arient]  
АвторHolmes (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 13:52



Тези апогеи се гледат от поне 1000г. разстояние, да не говорим колко тона трябва да тежиш за да даваш прогнози.

Аз не мисля, че сме стара нация - поне никак не ни личи. Преписани традиции, история с повече версии от Windows, а за настоящето ни ... добро или нищо.

Имам чувството, че тази наша славна история не е гердан, а камък на шията.
Дано да греша!



Тема Re: Ариент,нови [re: Arient]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано14.06.02 17:57



Бах мааму. Аз се чудех турчин ли съм или арабин, че ме е хванал кючекът напоследък, ти ме изкара варваризиран латинец. Благодаря все пак.



Тема Re: Какво казва една руска енциклопедиянови [re: Arient]  
Автор Sub ()
Публикувано16.06.02 05:29



Струва ми се, че основната цел на тази енциклопедия е затъпяване на четящите я. На мен поне ми действа по този начин.
Но има едно друго място, пак с подкрепата на Сорос, което никак не е лошо.





Тема Re: Имената се вземат отнови [re: AK47M]  
Автор Arient ()
Публикувано17.06.02 21:15



отминалите герои за да послужат да следващите такива.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: нищонови [re: Holmes]  
Автор Arient ()
Публикувано17.06.02 21:23



"Имам чувството, че тази наша славна история не е гердан, а камък на шията. "
По друг начин казано. Обикновенно старите народи с отминал апогей имат славна история и тя им тежи на шията.
Мисля, че всеки може да прави прогнози, това е най-лесното. По-трудното е да открием онези, които ги правят верни.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.