Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Славяни ли сменови  
Автор pastor (Доброжелател)
Публикувано29.05.02 21:07



Не съм специалист и затова питам:
В края на краищата славяни ли са българите?
Чета разни книжки - в едни пише че българите претопили славяните, в други - обратното, в трети - че произхождаме от тюрките, в четвърти - от хуните, в пети - че сме били ош-беш с китайците, монголците, в училище - че сме чисти славяни /българите били измрели/.
Прощавайте, но и най-родолюбивият нашенец съвсем ще се обърка.
И защо по тази най-важна за нашата история тема няма категорични доказателства, а само интереси...
Накрая - като в математиката - да постулираме че сме .............?



Тема Bulgari...Bulgari....Bulgariнови [re: pastor]  
АвторBvlgari (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 07:15



Antropologicheski okolo 20% ot dneshnite Bulgari imat obshto sys Slavjanite. Ta e poveche ot logichno che v po-goliamta si chast sme naslednici na Bulgarite. Neznam kak vyobshte mozhe da ima spor po tova.



Тема Re: Някои от нас не са .....нови [re: pastor]  
Автор Arient ()
Публикувано30.05.02 07:38



Айде пак наново.
Как няма да се обърка родолюбецът, като бъркотията е пълна.
Къде си учил в училище, че сме чисти ..... . Сигурно си имал учител - славянофил. Чисти нации, народи и етноси няма(като се изключат някои племена по далечните неоткрити още острови). Какъв вид доказателства искаш за произхода ни. Резултатът от "доказването" зависи от гледната точка, от подбора на доказателствата и от начина на доказване. Например за Иван Костов много лесно се доказва неславянския му произход.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Bulgari...Bulgari....Bulgariнови [re: Bvlgari]  
Автор Arient ()
Публикувано30.05.02 08:23



Ето, вече получи едно бързо и ясно доказателство, че не сме славяни. Бъркотията обаче започва, като се задълбочиш в понятията "славяни" и "българи". От антропологична гледна точка Bvlgari донякъде изглежда прав. Като се изяснят понятията "славяни" и "българи", започва да издиша.
1. Какво се разбира под "български народ". Включват ли се 800 000 цигани и 1200 000 турци в него. И какъв е пъ техния етнически произход (айде за циганите е ясно, ама българските турци ?). Ако се включват, наистина "само" 20% имат "чисти" славянски расови признаци.
2. Ако само 20% от днешните българи са славяни, какво представляват останалите 80% от българите. Bvlgari ги дефинира кратко - българи. Добре ама какви са все пак те антропологично. И как са се получили. И кога са се получили. Неговото обяснение, предполагам, ще даде той. Ето моето: - като се махнат 2-та млн. споменати по-горе, които се разрастнаха бурно през последните 50-60г(и голяма част от тях преляха в българския народ по същото време), като се има предвид, че "славянските" расови белези са рецесивни, и като се връщаме назад във времето, отчитайки различните известни исторически присадки към развиващия се български етнос, ще достигнем до положението, че към датата на образуване на българската държава, в нейното създаване участват - 70% пришълци славяни, 20 - 25% местно население - траки(мизи, гети ...), гръцки и римски колонисти (голяма част от тях пристигнали като роби от цялото средиземноморие и близкия изток) и 5% азиатски пришълци от които 1 % са вероятно "всеизвестните" българи.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Bulgari...Bulgari....Bulgariнови [re: Bvlgari]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано30.05.02 13:46



Езика има ли нещо общо с антропологическите белези?
Защото аз с поляка на съседното бюро се разбирам доста добре, а с немците не мога. Имам предвид когато всеки си говори на родния език. Пробвах да чета чувашки, но нищо не разбрах. Виж чувашите са 90+% прабългари. Как така не разпознах нито една дума. Никакъв българин не съм аз, ами съм един гнусен славянин. Горките белгийци, от които 0 (нула) % са антропологически белгийци, а са някакви гнусни французи или фламандци.



Тема Re: Някои от нас не са .....нови [re: Arient]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 18:00



Айде и аз да се намеся, въпреки, че хич не ми е работа.
Не е необходимо да се доказва, че генотипът ни не е славянски. Достатъчно е да се разходиш 10 минути по улиците. Нищо лошо няма, на кръстопът сме, кой както е минал е осеменявал. Но пък културата си ни е чисто славянска, та дори, ние сме били един от важните факторите за формирането й. На някои може да не се харесва и да иска да сме ариици или семити, но това е положението. Лично аз не се смущавам от факта, че джинсът ни не е славянски, а културата е такава. Даже го намирам за предимство.



Тема ...а езикът, езикътнови [re: Дъpтakът]  
Автор pastor (Доброжелател)
Публикувано30.05.02 19:12



...а езикът, езикът
Зная също, че в историята ни е бил натрапен от книжниците. Когато в миналото ние сме си говорили урало-алтайски, но пък сме си нямали азбука, дошли от някъде Братята и ни направили мечешка услуга - написали служебна азбука за служебен език, който се ползвал при официални случаи. Получило се е нещо като след нормандското нашествие в Англия - на латински се пишели законите, на френски се говорило в двора а на английски /както казваше покойната мумия - мир на праха му/ простолюдието си говорило с конете си.
Друг е въпросът дали е необходимо да запазим чистотата на породата си като при чистокръвен доберман...



Тема Благодаря ви приятели...нови [re: pastor]  
Автор pastor (Доброжелател)
Публикувано30.05.02 19:19



....с вашето мнение вече напълно се успокоих че съм уличен пумияр.
Всъщност това е логическият извод от всеки спор или обсъждане, защото не е необходимо човек да е драл с години гащи по чиновете за да си направи подобен извод от няколко противоречиви публикации.
Започвам да си мисля, че трябва да се поддържа наистина някаква официална лъжа, както беше при нас за да се консолидира нацията. Македонците в това отношение се сетиха да го направят още от люлката на своето самостоятелно самосъзнаване и след 1-2 поколения там ще има само македонци. Но тази тема ще я отворя на чисто.



Тема Re: Благодаря ви приятели... [re: pastor]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 12:53



Това с уличния помияр особено много ми хареса, защото няма нищо по - интелигентно от поменатата порода пес.



Тема Re: Шопите със сигурност са славянинови [re: pastor]  
Автор Daniela (непознат )
Публикувано07.06.02 17:13



освен това в западна България хората си говорят славянски език само че ние му викаме диалект защото се различава от силно русифицирания новобългарски език.

Редактирано от Daniela на 07.06.02 21:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.