Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Що папата на Великден ...  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 16:51



когато казва на различни езици "Христос воскресе" казва:

Сега на МАКЕДОНСКИ(???) ЕЗИК:
веднага след което на чист бьлгарски казва:

Христос Воскресе!
------------------

Та вьпросьт е:

Защо папата е на позициите на коминтерна по вьпроса за измисления македонски език?



Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано15.05.02 19:59



Сигурно са го вербували за агент на коминтерна още преди да стане папа.
На чист български език би трябвало да се каже - "Христос възкръсна". Не знам как е на съвременен македонски ама и там сигурно употребяват "Христос возкресе" само веднъж годишно. Ама кво ли съм почнал да ти давам акъл, ти покрай санскрита би трябвало да си много по-наясно с тия неща.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Щотонови [re: Arient]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано16.05.02 00:41



не се казва на български, а на черковно-славянски, който е официалния език в духовните въпроси



Тема Бягаш от същината на въпросанови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 00:59



а той не е в това дали се казва "возкресе" или "възкръсна", нито дали папата е агент на коминтерна (което е абсурдно).



Тема Re: Уточни въпросанови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 08:46



Ако искаш да намекнеш, че македонците са българи, мисля че в България не можеш намери и един българин, който да мисли обратното. Проблемът(ни) е в това, че светът ще ги приеме за такива, каквито те кажат, че са. Що се отнася до виновника за това (ти приемаш за такъв "коминтерна"), виновници има много. Началото е поставено със "сърбизацията" след Балканската война, толерирана от Русия и от Англия(причините за това пък са в прогерманската ориентация на България предвид предстоящата Световна война), "коминтерна" и той си казал думата, а напоследък Иван Татарчев обяви Иван Костов, че пре(про)дава българския национален идеал, като подписа официален документ на два езика - български и македонски. Който иска да види двете сестри България и Македония (а аз бих добавил и Солунска Тракия) обединени, трябва да се моли при следващото "разместване на пластовете" на Балканите начело да България да има умни и родолюбиви политици(???). А дотогава трябва много да внимаваме с нашите си простотии.
Впрочем при "следващото разместване на пластовете на Балканите" едва ли ще ни остане време време да се занимаваме с Македония. Ще имаме много по-голям проблем. Турция например чака същия момент за да си прибере България. От нейна гледна точка сме си техни - има няма стотина години сме отделени от тях, дребна работа. Не може да им се отрече на турците обаче, че изчакват момента доста по-умно от нас. Днес повечето българи са убедени, че няма да имаме проблеми никога с Турция(какво да се прави, историята учи, че народите не се учат от историята).
А за "агентството" на Папата - написах го в твой стил. Като се позамислиш обаче, не може да не стигнеш до оня стар виц, дето английският посланик в султанския харем решил да опипа една ханъма и останал изненадан, че "тя има яйца". Докато се "окопити" обаче, успял да получи и следното поръчение - "Не делай дурное лицо, немедленно пусти яйцо. Предай в Москве - я жив, здоров. Майор в разведки, Иванов".

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 16.05.02 09:24.



Тема Re: Уточни въпросанови [re: Arient]  
АвторBvlgari (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 09:35



"Solunska Trakija" se nadiavam e mehanichna greshka pri pisaneto.

Ne mislia che Turcija moze da ima kakvito i da sa pritencii spriamo Bulgaria, i to ne che nie sme slabi, ami Gyrcia i EU shte nadignat takyv voi che na Turcite shte im se vloshi. Plus tova USA ima interesi na edna stabilna Bulgaria kato rezervna Amerikanska opora na Balkanite. Turcija e potencialno nestabilna s milioni fanatizirani Kurdi, Chechenci, Kavkazci, preselnici ot Centralna Azija, oficialen voennen monopol nad politikata---vsichko tova mozhe da grymne bureto s barut nekoi den.

No ne mi se dyvche taja slozhna tema na Geopolitikata



Тема "ne che sme slab"= ne che sme silni [pardon]нови [re: Bvlgari]  
АвторBvlgari (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 09:36







Тема Re: Да, грешка.нови [re: Bvlgari]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 12:18



Бързах, се стремях да пиша кратко и съвсем съм го съкратил(и слял). От Одринска Тракия и Солунска Македония станало Солунска Тракия.
Темите на балканската геополитика са безкрайни и наистина не им е мястото тука, но не мога да се въздържа от един два коментара:
Ако се достигне до благоприятен момент за преразпределение на Балканите, той ще е в резултат на събития, които ще ангажират и Гърция и EO (и не само тях) в съвсем други посоки. Иначе при нормални обстоятелства си прав за реакцията им. При същите тези "нормални обстоятелства", самата Турция е дружелюбен съсед без никакви претенции.
Много българи искат България да бъде опора на US за Близкия Изток. Тогава от милиардите долари които изтичат годишно в Турция, ще капва нещо и в България и тогава ...(айде да не цитирам пак Гео Милев, или Богдана Карадочева). Добре ама в US не мислят да инвестират в "резервни съюзници" по няколко причини.
1. Географското положение на Турция е достатъчно подходящо за целите на US в района. Тя може бързо да "повлияе на събитията", както в Близкия изток, така и на Балканите.
2. Колкото и нестабилна да ни изглежда Турция, тя е голяма държава и е по-стабилна от Балканите. Освен това е много послушна. Освен това може да даде без проблеми 10 млн. армия, която да си "мърси ръцете" вместо "хамериканците". Можеш ли да събереш 10 млн. армия от Балканите, под единно командване?
3. Никой (не само US) не иска да залага на България, защото тя все се "измята".

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 16.05.02 12:30.



Тема Re: ами просто е, бе..нови [re: дядo Mиню]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано16.05.02 12:23



Комуняга е папата, Интернационалист.. прикрит член на орг бюро на 3тия интернационал. Инструкции по темата е получил чрез божието провидение директно от вожда и учителя Г.(без М) Димитров. Сигурно и Сталин му нашепва думички от време на време...
Днес слушах мазните обяснения как Ватикана нямала нищо общо с действията по българската връзка и как те никога не се били съмнявали.., ама на италианското правосъдие било независимо... И каква е поуката? Знаел си истината и си я затраял, защото не е божие дело..Хехе .. а пък Сергейчо - в затвора..... Що не го обявят за блажен приживе, а ,нали е пострадал невинен.
Мамка им.... Като чуя католик и се сещам за педал.. защо ли???
Голям таралеж в гащите си вкарваме с тоя папа. Ще вземе да пукне тук.. и после иди доказвай че ннямаш сестра



Тема Re: ами просто е, бе..нови [re: MG42]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 12:46



Ей, ти ме стресна (ама насериозно). Ще вземе да пукне дядката от старост насред молебена (или каквото и да е там публично, още по лошо ако не е публично, мероприятие) и край, отиде ни държавицата. Хич няма да ни гледат 1300 годишната история. Ще трябва много да внимаваме с тоя Папа. Ако трябва, отсега да му намерим двойник. Ако нещо стане, качваме двойника на самолета и го изпращаме по живо по здраво до границата, а оттам нататък който ще, да му мисли.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: е това е подлия ........нови [re: Arient]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано16.05.02 13:22



замисъл.. да уморят папата у нас.Снощи на шише ракия им разкрих козните на ватиканските педали. И после Европа, а , кур европа.... Задунайская губерния се очертава........т.е. заговора е международен, Москва тайно дърпа конците...
Надгробното слово е готово, ковчега също... Въпроса е от какво ще умре папата, а???



Тема Дано папата да не псовиса у нас ...нови [re: MG42]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 13:53



че ще ни припишат всичко лоши неща от разпьването на Христос насам....

А иначе неговото светейшество все ми прилича на Брежнев, преди да се помине. Не казвам че го захранват сьс сьщата помия, но технологията на преврьщането на високопоставен човек в самоходен труп изглежда сходна...



Тема Re: Направо ми е пред..нови [re: дядo Mиню]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано16.05.02 14:02



очите... виетнамците се скъсаха да плачат като умря... българската агитка ударихме по едно шише за упокой



Тема Ай да му се не види,нови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 14:11



и да искам не мога да се заям за това, което пишеш - изненада ме и ми хареса!

А нещата с Македония започват още от времето на руския консул Ястребов, който някьде около 1883 е обикалял по Дебьрско за да агитира бьлгарите да се отпишат от бьлгарската епархия и да се пишат в грьцката...Така са го напсували нашите, че турските заптии, които са го придружавали са били вьзхитени....
После кьм края на 19 в. някакьв срьбски професор е дал идеята да се прави македонска нация. Коминтерньт е само продьлжител на тая свинщина...

За "агентството" на Папата - не се изразих точно - шегата ти беше ясна...

Притеснителното е, че Ватиканьт се присьединява кьм антибьлгарските идеи...Дано следващия папа излезе по-свестен по този вьпрос...



Тема Re: Аз предлагамнови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 15:00



Тая събота всички, които милеят за бъдещето на България (вярващи и невярващи) към 10 часа да направим колективен молебен за здраве и дълъг живот на Папата (да изкара поне до края на май). Или ако ще мре, да мре преди 24-ти.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Твьрдо "ЗА"нови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 17:08



You can take the ass to the river but the single way to make him drink is to command:
"Don't drink!"



Тема Re: За Брежнев и виетнамцитенови [re: MG42]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 17:25



А бе това за смъртта на Брежнев и виетнамците ми звучи познато. Брежнев умря 82/83 зимата, не помня точно . Аз бях прекъснал след първи курс (не си бях взел физиката) и "Студентски труд" ме изрита директно на "Щастливеца" да строя най-горната станция на Симеоновския лифт. В бригадата имаше доста виетнамци и двама трима студенти. По другите станции имаше още доста виетнамци и студенти. Та и аз посрещах Брежневата смърт с виетнамци. Да не сме строили един и същи лифт. Тогава май освен виетнамците доста друг народ ходеше с "кърпички". Помня един двама такива, които сега са доста известни ревностни "демократи" .

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Твьрдо "ЗА"нови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 17:32



Това го приемам като камък в моята градина. Може и да си прав. Такова ми е призванието - когато всички са наопъки, аз да съм натерсене.
А МГ42 да се моли Папата да не умре от бутилка ракия, че според това което е написал по-горе е първия заподозрян.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: За Брежнев и виетнамцитенови [re: Arient]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано16.05.02 18:25



не приятелю, аз бях във Киев по това време, с колан и шапка



Тема Re: къв молебен бе...нови [re: Arient]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано16.05.02 18:27



удари две ракии, ако ще мре да мре, ако ще живее да живее, ама няма работа при нас



Тема Re: хехе, ако не пие ракия..нови [re: Arient]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано16.05.02 18:28



.. ще умре от удар



Тема Re: Ти го казанови [re: MG42]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 18:59



може би алкохолен. Айде да не викаме дявола, той сам ще дойде. Папата е симпатичен дядка. Католическите свещенници за разлика от нашите, от време на време са вярващи. А ве , глей кво нещо е туй просвещението. На българския народ, понеже открай време му четат свещенните писания на славянски и рабира за какво става дума, не е от особенно вярващите. Когато на германците за пръв път им чели на германски преведената библия, като разбрали какви щуротии им четат, отворили (мисля че беше) Селската война в Германия.
Любим рефрен на един мой познат свещенник беше - "божието богу, кесаревото кесарю, а постите за простите".

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: И още едно предложениенови [re: Arient]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 19:09



Папата като е рекъл, ще дойде. Не можем го върна. Ама за да не стават нови фалове, предлагам:
За главен церемониалмайстор по пребиваването на Папата и главен посрещач да изберем Сергей Антонов. Хем е врял и кипял в такива "папски" работи, хем всички да го виждаме, та да не вземе да направи някоя щтуротия (щото има да си връща де).

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 16.05.02 19:14.



Тема Re: И още едно предложениенови [re: Arient]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано16.05.02 20:31



Обичам папата. По принцип обичам подвижните цели. Има особена чувственост в стрелбата по божии наместници. И обикновен калашник може да те докара до ерекция. Добре зареден и готов мъчително да се изпразни...



Тема Re: И още едно предложениенови [re: AK47M]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано16.05.02 21:09





Цял народ сега изгаря-
да му мисли царя!


Тема Re: И още едно предложениенови [re: Mими и Лили]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 22:04



O, пак ново амплоа. Скоро ще започна да колекционирам превъплъщенията ви.
Изтръпвам пред очарованието на висока, стройна, руса жена обгърната от тайнствеността на блестящата дълга черна рокля, допълнена от обещанията на деликатната цепка отстрани. И всичко това под акомпанимента на забързващия нервен ритъм на високите изящни токчета, придаващи на красивите женски крака неподозирана изразителност.
Животът е интересен но не много приятен сън, изпълнен с чипове, компютри, двигатели, учебници, интернет.... Добре, че от време има такива приятни пробуждания. Събуждаш се и виждаш красотата.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Братовчеде,нови [re: AK47M]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 22:30



не мислиш ли, че едно ГП-25, като естествено допълнение, би придало форсирана дълбочина на усещанията и гарантирана сигурност на мощния финал.
Тази вечер, заради Мими и Лили, майския въздух ще изпълва чак душата ми, очите ми пак ще могат да пронизват безкрая на тъмнината, звездите пак ще крачат с мене и добре че няма луна. Или има?(а, бе май няма, защото повечето ми познати от ж.р. приключиха успешно поредния си цикъл).
И ако някой идиот наистина вземе, че сътвори някоя простотия около папата, всички тук от темата има да доказваме неопределено дълго време, че нямаме сестра.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: ми що ще се празни..нови [re: AK47M]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано17.05.02 09:10



мъчително, бе?Особено по папата... като му гледах папамобила слагаш пълнител бронебойни и става на ситна цедка..
и после ... тате защо папата бяга зигзаг на двора????
Продолжение следует.



Тема Abe vie vsichki izkukahte li, ili...нови [re: MG42]  
АвторBvlgari (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 10:39



...oshte vi dyrzhi menteto ot snoshti?

Ne zabraviate che v Bulgaria ima kym 60 000 Katolici, i Papata idva glavno zaradi tiah, a ne zaradi vas.

Kak moze chovek da se kefi taka nad "ubivane" na edno duhovno lice? Ia se stegnete malko.



Тема Re: За Папитенови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано17.05.02 10:44



В някаква книга (май Папеса Йоана) имаше хронология на папите. Не си спомням дали се споменаваше кой как е прекратил земния си път. Някой има ли представа има ли от тях загинали насилствено(нямам предвид чрез отрова, така си ходи сигурно всеки втори папа). "Нашия" опит не го броя, той е неуспешен.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Има нещо такова.нови [re: Bvlgari]  
Автор Arient ()
Публикувано17.05.02 10:47



Изглежда е заразно, не стой близо да не прихванеш и ти.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Туй е още по добро предложение...нови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 11:43



лошото е само, че тук се подмокрихме от смях...

Един колега в пристьп на оптимизьм предрече, че каквото и да му се случи на папата, той ще се прибере по живо по здраво, защото един наш, негов двойник бил вече готов...

А за Сергей Антонов тия тьпанари даже не се и извиниха, камо ли да му изплащат обезщетение за бруталния тормоз, на който е бил подложен... Ако такьв мискинльк беше направен от бьлгарските власти щяха да дигнат олелия до бога.....



Тема Ми, никой не е бил папата през устатанови [re: Bvlgari]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 11:49



да дрьнка на "македонски език" на Великден.
Сам си е крив!!



Тема Re: ами може ли заради 60000нови [re: Bvlgari]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано17.05.02 12:10



католически фита да разваля рахатлъка на православни, муслимани, евреи, будисти, последователи на йехова и черната котка в разпетипетък 13то число?????
ЖИВ ЕГОИЗЪМ!!!! Ей друго беше при диктатурата на мнозинството. Къв папа, бе... само ако е ген.полковник от КГБ



Тема Re:Като му гледам годините,нови [re: MG42]  
Автор Arient ()
Публикувано17.05.02 13:27



може отдавна да е стигнал до това звание.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re:ако питаш мен,нови [re: Arient]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано17.05.02 15:22



жив йезуитски педал е дядо ти Карол Войтила



Тема Re: Преброяваненови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано17.05.02 22:32



Кво стана бе, що се умълчахте. Ако има някой неприбран още, да се обади.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Преброяваненови [re: Arient]  
Авторнeпpибpaн (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 07:23



Яааа, че да приберат и него ли!!!!!



Тема Re: конспирация.....нови [re: Arient]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано18.05.02 08:23



трябва да има а то какво - оревахме Дира. Врагът подслушва, ей!



Тема Re: конспирация.....нови [re: MG42]  
Автор Arient ()
Публикувано18.05.02 08:53



Оня, с калашника, сигурно е забравил да сложи заглушителя, щото вече никакъв не се чува

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: дядo Mиню]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано18.05.02 09:00



Той папата не знае, че се казва Карол - ти за езици говориш. Предполагаме , че казва (чете) това дето е написано на листа пред него, а кой му пише листовете е тайна - майна!!!!!

......
И защо попържате горкият старец бе мискини такива и го гоните с автомат??? Няма ли по - лежерни методи на изтребление?????!!!!!
Вместо това трябваше да викнете Шиниъд О` Конър да запее на площад Батенберг "Повече няма да рева за теб" . Тази жена му докара един инфаркт и два бай- паса преди 10 години. Войтила и на снимка да я види почва да трепери с всичките си ръце и крака, както не е треперил при покатоличването на Ахджа.


Редактирано от Mими и Лили на 18.05.02 09:27.



Тема За всичките 60 000 български католицинови [re: дядo Mиню]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано18.05.02 09:11



списъкът на папите по хронологичен ред ( гаранция, че не ги знаят):

Св. Петър ?–64 или 67
Св. Лин 67–76
Св. Анаклет или Клет 76–88
Св. Климент I 88–97
Св. Еварист 97–105
Св. Александър I 105–115
Св. Сикст I 115–125
Св. Телесфор 125–136
Св. Гигин 136–140
Св. Пий I 140–155
Св. Аникита 155–166
Св. Сотер 166–175
Св. Елевтерий 175–189
Св. Виктор I 189–199
Св. Зефирин 199–217
Св. Каликст I 217–222
Св. Иполит (217–235)1
Св. Урбан I 222–230
Св. Понтиан 230–235
Св. Антер 235–236
Св. Фабиан 236–250
Св. Корнилий 251– 253
Новатиан (251)
Св. Луций I 253–254
Св. Стефан I 254–257
Св. Сикст II 257–258
Св. Дионисий 259–268
Св. Феликс I 269–274
Св. Евтихиан 275–283
Св. Гай 283–296
Св. Марцелин 296–304
Св. Марцел I 308–309
Св. Евсевий 3092
Св. Милтиад или Мелхиад 311–314
Св. Силвестр I 314–335
Св. Марк 336
Св. Юлий I 337–352
Либерий 352–366
Феликс II3 (355–365)
Св. Дамас I 366–384
Урсин (366–367)
Св. Сириций 384–399
Св. Анастасий I 401–401
Св. Инокентий I 401–417
Св. Зосим 417–418
Св. Бонифаций I 418–422
Евлалий (418–419)
Св. Целестин I 422–432
Св. Сикст III 432–440
Св. Лъв I Велики 440–461
Св. Иларий 461–468
Св. Симплиций 468–483
Св. Феликс III (II) 483–492
Св. Геласий I 492–496
Анастасий II 496–498
Св. Симмах 498–514
Лаврентий (498; 501–505)
Св. Гормизд 514–523
Св. Иоанн I 523–526
Св. Феликс IV (III) 526–530
Бонифаций II 530–532
Диоскор4 (530–530)
Иоанн II 533–535
Св. Агапет I 535–536
Св. Силверий 536–5375
Вигилий 6 537–555
Пелагий I 556–561
Иоанн III 561–574
Бенедикт I 575–579
Пелагий II 579–590
Св. Григорий I Велики 590–604
Сабиниан 604–606
Бонифаций III 607
Св. Бонифаций IV 608–615
Св. Деусдедит или Адеодат I 615–618
Бонифаций V 619–625
Гонорий I 625–638
Северин 640–640
Иоанн IV 640–642
Теодор I 642–649
Св. Мартин I 649–655
Св. Евгений I 654–657
Св. Виталиан 657–672
Адеодат II 672–676
Домн или Дон 676–678
Св. Агафон 678–681
Св. Лъв II 682–683
Св. Бенедикт II 684–685
Иоанн V 685–686
Конон 686–687
Теодор (687)
Пасхалий (687)
Св. Сергий I 687–701
Иоанн VI 701–705
Иоанн VII 705–707
Сисинний 708–708
Константин 708–715
Св. Григорий II 715–731
Св. Григорий III 731–741
Св. Захарий 741–752
Стефан II 752–752
Стефан III 752–757
Св. Павел I 757–767
Константин (767–769)
Филип (7687)
Стефан IV 768–772
Адриан I 772–795
Св. Лъв III 795–816
Стефан V 816–817
Св. Пасхалий I 817–824
Евгений II 824–827
Валентин 827–827
Григорий IV 827–844
Иоанн (844)
Сергий II 844–847
Св. Лев IV 847–855
Бенедикт III 855–858
Анастасий Библиотекар (авг. 855 – сент. 855, ум. ок. 880)
Св. Николай I Великий 858–867
Адриан II 867–872
Иоанн VIII 872–882
Марин I 882–884
Св. Адриан III 884–885
Стефан VI 885–891
Формоз 891–896
Бонифаций VI 896
Стефан VII 896–897
Роман 897
Теодор II 897
Иоанн IX 898–900
Бенедикт IX 900–903
Лъв V 903
Христофор (903–904)
Сергий III 904–911
Анастасий III 911–913
Ландон 913–914
Иоанн X 914–928
Лев VI 928
Стефан VIII 928–931
Иоанн XI 931–935
Лъв VII 936–939
Стефан IX 939–942
Марин II 942–946
Агапет II 946–955
Иоанн XII 955–964
Лев VIII8 963–965
Бенедикт V9 964–966
Иоанн XIII 965–972
Бенедикт VI 973–97410
Бонифаций VII (974; вновь - 984–985)
Бенедикт VII 974–983
Иоанн XIV 983–98411
Иоанн XV 985–996
Григорий V 996–999
Иоанн XVI (997–998)
Сильвестр II 999–1003
Иоанн XVII 1003
Иоанн XVIII 1004–1009
Сергий IV 1009–1012
Бенедикт VIII 1012–1024
Григорий (1012)
Иоанн XIX 1024–1032
Бенедикт IX (1о) 1032–1044
Силвестр III 1045
Бенедикт IX (2о) (за втори път) 1045
Григорий VI 1045–1046
Климент II 1046–1047
Бенедикт IX (3о) (трети път) 1047–104812
Дамас II 17 1048
Св. Лев IX 1049–1054
Виктор II 1055–1057
Стефан X 1057–1058
Бенедикт X (1058–1059)
Николай II 1059–1061
Александр II 1061–1073
Гонорий II (1061–1072)
Св. Григорий VII 1073–1085
Климент III (1084–1100)
Бл. Виктор III 1086–1087
Бл. Урбан II 1088–1099
Пасхалий II 1099–1118
Теодор (1100–1102)
Алберт (1102)
Силвестр IV (1105–1111)
Геласий II 1118–1119
Григорий VIII (1118–1121)
Каликст II 1119–1124
Гонорий II 1124–1130
Целестин II (1124)
Иннокентий II 1130–1143
Анаклет II (1130–1138)
Виктор IV (1138)
Целестин II 1143–1144
Луций II 1144–1145
Бл. Евгений III 1145–1153
Анастасий IV 1153–1154
Адриан IV 1154–1159
Александр III 1159–1181
Виктор IV13 (1159–1164)
Пасхалий III (1164–1168)
Каликст III (1168–1178)
Иннокентий III (1179–1180)
Луций III 1181–1185
Урбан III 1185–1187
Григорий VIII 1187
Климент III 1187–1191
Целестин III 1191–1198
Инокентий III 1198–1216
Гонорий III 1216–1227
Григорий IX 1227–1241
Целестин IV 1241
Инокентий IV 1243–1254
Александър IV 1254–1261
Урбан IV 1261–1264
Климент IV 1265–1268
Бл. Григорий X 1271–1276
Бл. Инокентий V 1276
Адриан V 1276
Иоанн XXI 1276–1277
Николай III 1277–1280
Мартин IV 1281–1285
Гонорий IV 1285–1287
Николай IV 1288–1292
Св. Целестин V 1294
Бонифаций VIII 1294–1303
Бл. Бенедикт XI 1303–1304
Климент V 1305–1314
Иоанн XXII 1316–1334
Николай V (1328–1330)
Бенедикт XII 1335–1342
Климент VI 1342–1352
Инокентий VI 1352–1362
Бл. Урбан V 1362–1370
Григорий XI 1371–1378
Урбан VI 1378–1389
Бонифаций IX 1389–1404
Инокентий VII 1404–1406
Григорий XII 1406–141516
Климент VII (1378–1394)
Бенедикт XIII (1394–142317)
Александър V (1409–1410)
Иоанн XXIII (1410–141518)
Мартин V 1417–1431
Евгений IV 1431–1447
Феликс V (1440–1449)
Николай V 1447–1455
Каликст III 1455–1458
Пий II 1458–1464
Павел II 1464–1471
Сикст IV 1471–1484
Инокентий VIII 1484–1492
Александър VI19 1492–1503
Пий III 1503
Юлий II 1503–1513
Лев X 1513–1521
Адриан VI 1522–1523
Климент VII 1523–1534
Павел III 1534–1549
Юлий III 1550–1555
Марцелл II 1555
Павел IV 1555–1559
Пий IV 1560–1565
Св. Пий V 1566–1572
Григорий XIII 1572–1585
Сикст V 1585–1590
Урбан VII 1590
Григорий XIV 1590–1591
Инокентий IX 1591
Климент VIII 1592–1605
Лев XI 1605
Павел V 1605–1621
Григорий XV 1621–1623
Урбан VIII 1623–1644
Инокентий X 1644–1655
Александър VII 1655–1667
Климент IX 1667–1669
Климент X 1670–1676
Бл Инокентий XII 1676–1689
Александър VIII 1689–1691
Инокентий XII 1691–1700
Климент XI 1700–1721
Инокентий XIII 1721–1724
Бенедикт XIII 1724–1730
Климент XII 1730–1740
Бенедикт XVI 1740–1758
Климент XIII 1758–1769
Климент XIV 1769–1774
Пий VI 1775–1799
Пий VII 1800–1823
Лев XII 1823–1829
Пий VIII 1829–1830
Григорий XVI 1831–1846
Пий IX 1846–1878
Лъв XIII 1878–1903
Св. Пий X 1903–1914
Бенедикт XV 1914–1922
Пий XI 1922–1939
Пий XII 1939–1958
Иоан XXIII 1958–1963
Павел VI 1963–1978
Иоан Павел I 1978
Иоан Павел II 1978–


Ако сме изпуснали някой папа да ни прощава, а последния да затвори вратата!

Цял народ сега изгаря-
да му мисли царя!

Редактирано от Mими и Лили на 18.05.02 09:30.



Тема Re: А бе, раят и адътнови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано18.05.02 11:28



общи ли са за католици, православни, мохамедани ...., или си имат отделни секции. И примерно ако има секции, кога са се появили секциите за католици и православни, дали след "схизмата" или си ги е имало резервирани предварително. Някой, ако е минавал скоро оттам, ще сподели ли по-пресни впечатления. Постинга на Данте отдавна не е актуален.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re:Защо толкова са тинови [re: MG42]  
Автор Arient ()
Публикувано18.05.02 11:40



почерняли католиците, приятелю. От директни наблюдения ли си им написал толкова черни точки или просто по "исторически причини". Нямал съм контакти с такива (освен набързо с полските католички) и ми е интересно.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Преброяваненови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (нeпpибpaн вce oщe) (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 11:52



Господ вече ми осигури убежище за един месец в Германия, ама срещу ангария. Няма как - трьгвам преди папата да дойде, ако не ме приберат до тогава....




Тема Всичкото бьлгари (или поне 90% от тях)...нови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 12:08



от 12 години се пьржим в катрана с райското име демокрация ....
И за да е по-гадно - имаме пьлен изглед кьм всички хубави неща, до които обаче няма достьп. Тьй, за да ни е скомина на сьрцето...
Не ща им рая ни на мюсюлманите, ни на католиците, ни на евреите - то нашия рай ни стига и вече сьвсем ни довьрши. Ако всички тия раища ни сполетят - и два деня няма да изкараме....



Тема Само го мьчат човека .....нови [re: Mими и Лили]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 12:27



той вече взел дал ....

Че е грешен пред Бога и бьлгарите за македонския език - може да се посмеем, но хайде, няма да му врьзваме кусур толкова - стар човек е...
Че заради него - превьрнаха Сергей Антонов в развалина и получовек...и нашата малка Бьлгария стана нещо като днешна Талибания... хайде да не го сьдим и за това... ние не сме злопаметни, вьпреки, че има за какво да сме...

Ама що ще тоя старец тука в Бьлгария???

Най-много някоя беля да ни докара, ако се сецне у нас или не дай си Боже - да вземе че да пукне (вижте по-горе какви боговдьхновени и богоугодни неща пишат Arient и MG42 по вьпроса)...

Ама тия са за бой - дето му дьрпат конците и му пускат мухи в главата - да пьтува до смьрт ...




Тема Re:Ми такива са..нови [re: Arient]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано18.05.02 22:14



Да си чул православната църква да е изгорила някого на клада, а...
айде да не продължавам, за индулгенции и пр. и пр. Мамка му Само като се сетя че са горили и котки....
Я виж американските попове как мърсуват - дядо ти Карол да е направил нещо??? Порицание, смях в залата...е католичките хубаво се чукаха на морето ама имаше и по добри Друго си е православна мадама от балтийско море
Това е пич, земята се върти а ватиканците да продължават спора колко дявола могат да се съберат на върха на една игла Ама без нас



Тема Re: абе много специфично..нови [re: Mими и Лили]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано18.05.02 22:19



треперене на дясната ръка.. с възвратно постъпателно движение и споменаване на библейското име Онан
Хехе, инфаркт ли....



Тема Re: къв списък...нови [re: Mими и Лили]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано18.05.02 22:34



само превъплъщението гледам



Тема Re: Верно, че нашите са по-земни.нови [re: MG42]  
Автор Arient ()
Публикувано20.05.02 08:01



Имам предвид нашите божествени кондуктори. И са някак по-близо до проблемите на "стадато божие". Оттатък (при католиците) наистина "постригвали" баш грешниците регламентирано - с индулгенции(ей тва се казва далавера) а тука нещата сигурно са били по-гъвкави - кой колкото даде - така със сигурност се взема повече. А що се отнася до "изгарянията", нашите също са припекли някоя друга мръвка за божествената трапеза, ама слаба работа, колкото да не са капо. В разгара на "кампанията" нашите нямало как да "участвуват" - на Балканите се разляла Турция. А, бе прав си - тук развитието на нещата намира незнайни и неочаквани пътища за да достигне до крайната цел без излишни ексцесии. Слушам по радиото, че вече започнали за затварят за движение централните участъци на София.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Една вода за пред пътнови [re: дядo Mиню (нeпpибpaн]  
Автор Arient ()
Публикувано20.05.02 10:30



да ти плиснем бе, Дядо Миньо, ако още не си тръгнал. Само да не го приемеш като подливане на вода. И ако докопаш там някъде Интернет, пиши так ги виждат там събитията с Папата в България.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема И подливане и поливане - все да е за здраве...нови [re: Arient]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 11:47



Още сьм тук, ама пак някакви мухи ми брьмнаха в главата - що по линията на официалните награди да не дарят папата с "Лауреат на Димитровска награда" , а оня - автора на македонскийот язик - Венко Марковски да бьде канонизиран за католически светец ...

Другата муха е -
Да искаме от Ватикана, нашия дядо Максим да отслужи при тях една панахида..., пардон... една православна литургия.. И ако не се приеме - да не се пуска папата да припари до Бьлгария....



Тема Re: Панахида, ама..нови [re: дядo Mиню]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано20.05.02 12:16



.. на кого?.. Може и една заупокойна молитва



Тема Re: Една вода за пред пътнови [re: Arient]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано20.05.02 12:54



Вярно ли е, че в Германия жените били общи? Или това май беше за Русия.
Дядо Миньо, глей да не те обрежат там, че много турци и евреи в Германия. Ще те проверим, като се върнеш.



Тема Re: Калшник, това беше оная Клара ..нови [re: AK47M]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано20.05.02 13:17



ЦеТкин... искало и се е много пич и затова.... жените общи а, Ама др. Ленин като я видял каква е п.. заспала и въобще не го е включил въпроса в програмата съветска власт + електрификация. ........
Последователките на Клара Цеткин можеш да видиш в





Тема Ведньж един с чалма в Берлин ...нови [re: AK47M]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 13:41



ме взе за свой и на улицата ме поздрави сьс "Салям алейкум"... После - цял ден ми беше драго на сьрцето...

Абе, к'во мислиш: как ли ще посрещнат папата, ако отиде в Мека да проповядва???




Тема Re:Папата в Мека няма как да влезе,нови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано20.05.02 13:57



без да го подкастрят, а пък след това не виждам какво ще проповядва.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 20.05.02 14:06.



Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: дядo Mиню]  
АвторДpyrият (Умepeнo пpo-) (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 22:29



А пък, по сметките на Нострадамус този папа бил предпоследен.
Ъхъм!

След следващия не се знае знае ли се к'во следва.



Тема Re: Според Нострадамуснови [re: Дpyrият (Умepeнo пpo]  
Автор Arient ()
Публикувано21.05.02 07:48



"Вечният град" трябваше да бъде "изпепелен" още през 80-та. После се отложи за 90-та. Не знам последно за кога го отложиха и какво имат предвид "Вечен град" тълкувателите му.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: дядo Mиню]  
Автор Eнджи (наблюдател)
Публикувано21.05.02 21:07



Interesen vypros.
Predishnoto prawitelstvo razumno razreshi problema s makedontsite, dokato nastoiashtiat premier (koito e dosta neinformiran po vynshno politicheskite problemi) otniakyde mu hrumna, che sme imali problem s makedonskia ezik.

A papata koga e kazwal "Сега на МАКЕДОНСКИ(???) ЕЗИК:" - niamam spomeni.

Историкът е наблюдател, а не следовател.

Редактирано от Eнджи на 21.05.02 21:08.



Тема Re: И още едно предложениенови [re: Arient]  
Автор Cвeтeц (почти)
Публикувано21.05.02 22:43



Привет мечтаелю!
Ти май спиш сам?
За което може и да ти се завижда.

С разбиране!



Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: Mими и Лили]  
Автор Cвeтeц (почти)
Публикувано21.05.02 22:51



Съдържанието на постинга ме впечатли конечно, но един деликатен въпрос, само между нас де, би ли могла снимката да я публикуваш в по голям мащаб,
трябва ми за колекцията.
Благодаря!

С пролетарски привет!



Тема Re: За всичките 60 000 български католицинови [re: Mими и Лили]  
Автор Cвeтeц (почти)
Публикувано21.05.02 22:53



Преди да затвори вратата нека зааси лампата!



Тема Бе да го духа бе!нови [re: Arient]  
Автор ЯPOCTcлaв бeзбoжний (RAGE)
Публикувано22.05.02 01:04





За да те уважават е нужно самоуважение!

Тема Има временови [re: Arient]  
Автор ЯPOCTcлaв бeзбoжний (RAGE)
Публикувано22.05.02 01:24



Догодина може да организираме една подпалваческа бригада. Само Ватикана ли ще поръчате си на въглища или целият Рим ?

За да те уважават е нужно самоуважение!


Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: Cвeтeц]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано22.05.02 04:19



Дай мейл и ще ти пратим.
Това с пролетарския привет ни прозвуча точно като "Ротфронт" или нещо такова.....

Цял народ сега изгаря-
да му мисли царя!


Тема Re: Привет,нови [re: Cвeтeц]  
Автор Arient ()
Публикувано22.05.02 09:46



Все по-рядко мечтая и все повече спя. Е, когато спя, спя сам, вече 15 г. Веднага ми нахлува по въпроса една премъдрост (от тия дето крепят моето небе да не падне върху мен). Дами, моля запушете си ушите, много е гадно - Защо да си вкарвам жива свиня в къщата, когато свинското се продава на килограм. Една малка бездомна жълта кучка(ама истинска, на четири крака) е решила да бъде моя сянка, дори не срещу парче хляб или лъскави нашийници и блестящи вериги и нейната е , единствената вярност, която съм получил през живота си.
(не ме разбирай неправилно , нямам сексуални отклонения).

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Привет,нови [re: Arient]  
Автор Cвeтeц (почти)
Публикувано22.05.02 12:21



Напълно те разбирам, както и ти разбираш, че забележката беше само малка закачка.
Закачка, но не съвсем, в часта, че може и да ти се позавиди, има и горчива констатация и доста голяма доза истина.

Семейният живот има естественно някои достойнства, но и маса недостатъци,
кое е повече не се рашавам да твърдя!

С поздрави



Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: Mими и Лили]  
Автор Cвeтeц (почти)
Публикувано22.05.02 12:29



Мейла ми е в регистрацията и е достъпен за всички.
За готовноста благодаря.
Разбирайте молбата ми за по голям формат, като шеговит комплимент към Вас!
А поздрава е просто шеговит.
Очевидно чувството ми за хумор не е достатъчно ярко, инача по природа съм весел оптимист и много обичам да се смея.

С весели пролетарски поздрави!



Тема Re: Привет,нови [re: Arient]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано22.05.02 21:52



Животът е несправедлив. Понякога.

Цял народ сега изгаря-
да му мисли царя!


Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: Cвeтeц]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано22.05.02 22:06



От нас да мине.... Ето го последното ни превъплащение, но в по- голям формат.
На който не му харесваме, да ходи да гледа папата!!!!!!!!!




Цял народ сега изгаря-
да му мисли царя!

Тема Re: Що папата на Великден ...нови [re: Mими и Лили]  
Автор Cвeтeц (почти)
Публикувано22.05.02 23:22



О !!!!!!!!!!!
Винаги съм чувствал, че имаш изтънчен вкус!
Благодаря!
Изправих се на пръсти, също като балерина.
Никога не съм подозирал, че ще го мога.
Само още един въпрос, коя коя е?



Тема А бе, дедо, ако синови [re: дядo Mиню]  
Автор Arient ()
Публикувано23.05.02 12:26



в Берлин, светни малко какво става там бе? Два три реда репортажче от първа ръка. Тука споменаха набързо за изгорени знамена, блокада и арести. Да не са се събудили германците вече. Буш им предложи задник за облизване, ама те май го обаботиха по друг начин.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.