Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Измряхте ли бе, кво стана?  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано05.12.01 17:33



Кажете нещо, писна ми да ходя в клуб Чалга, Адам и Адам и т.н.



Тема Dai tema deнови [re: AK47M]  
АвторBvlgari (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 12:15



Dai tema be bratched! :-)

V "Adam i Adam" ako si hodil 30 pati, oshte edin 31-vi nema da te ubie. xexe



Тема Re: Измряхте ли бе, кво стана?нови [re: AK47M]  
АвторAKMC (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 16:01



В постинга ти за "Осмият" се споменаваше Хуго Шмайзер. От сума време предплагах, че шмайзер е лично име, станало нарицателно за оръжията "пистолет-пулемет" , както им викат руснаците. Ако искаш напиши нещо за този човек и разработките му или дай някой сайт на руски, защото на английски се оправям само за компютри.
10х.



Тема Re: Dai tema deнови [re: Bvlgari]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано06.12.01 18:32



Стига бе, пич, тия хора се обичат, бе. Ама не могат да се вземат. И неам нерви пак да ги чета, накъдето се обърна - педераси. По телевизията, видеото и на улицата само такива. Сега и в нета. Аман.
Не съм много демократичен и толерантен в това отношение. По-скоро споделям германското схващане на нещата - в Райха са приемали педерасите като потенциални престъпници, защото според тях човек, преодолял една от най-силните психологически бариери /тази на секса/ би могъл да преодолее и маса други.
Абе много съм ербап в сайта, но при мен работи един такъв и аз нищо не му казвам. Дизайнер. Даже му давам заплата. И ме гледа със жив интерес, мамицата му.
Щото съм готино парче.



Тема Чувал съм,нови [re: AK47M]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано07.12.01 12:30



че Рьом бил от обичащите се. Даже Суворов разправя, че Хитлер го утрепал, за да не си помислят хората, че и той, Хитлер де, бил от същите (а в действителност, пак според Суворов бил).

Не смяташ ли, че това е една интересна тема: какво влияние са оказали психически ненормалните личности в световната история?



Тема Re: Измряхте ли бе, кво стана?нови [re: AKMC]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано09.12.01 16:20



Първата разработка на Хуго Шмайзер е МР 18.I от края на Първата световна. Моделът от Втората световна е МР 28.II - с дървен приклад и пълнител отстрани. Предназначен е за танковите екипажи. В 1938 с помощта на Шмайзер от фирмата "Ерфуртер Машиненфабрик" е разработен МР 40 - с правия пълнител, най-известният автомат от Втората световна. В 1941 пак от Шмайзер е произведен МР 41 - всъшност МР 40 с дървен приклад и леки конструктивни изменения /възможност за единичен огън/.
При създаването на английския автомат СТЕН за основа е взет МР 40. По ирония на съдбата през 1944 год. производството на СТЕН е започнато и в Германия под името "Ноймюнстер" и "Потсдам". Заради примитивната конструкция. Всички крадат.
Най-доброто на Хуго Шмайзер е произвежданият от собствената му фирма "Хенел" STG-44 Щурмгевер. Има и по-проста и технологична разновидност Фолксщурмгевер - за опълчението.
STG-44 е в основата на Калашников. Разлика във външния вид почти няма. Само дето немският патрон е 7,92 срещу 7,62 на руския.
Скоро даваха някакъв филм "Нещо като рай". Там израелската армия беше с калашници. Всъщност не бяха калашници, а "Галил" - израелската щурмова карабина на основата на STG-44.
Всички крадат.



Тема Re: Чувал съм,нови [re: Masklin]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано09.12.01 16:30



На Суворов май не трябва да се вярва безрезервно. Все пак е имал достъп до съветските, а не до германските архиви. "Самоубиецът" ли имаш предвид? Там твърди, че Хитлер бил обратен. А Сталин гениален. Въобще напоследък Суворов стана много пристрастен.
Прав е обаче в едно - че Втората световна е двубой между германската организираност срещу източноевропейската склонност към импровизации. Победителят е ясен.
Ролята на психопатите в историята наистина е интересна тема. И много актуална. Само трябва да бъдат набелязани, защото и историците май не са уточнили по въпроса, ако съдим по Суворов.



Тема Re: Измряхте ли бе, кво стана?нови [re: AK47M]  
АвторAKMC (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 15:03



Благодаря за информацията.
По руски сайтове съм чел доста за МР, но никъде не се споменаваше, че са конструирани от Шмайзер.
Ако знаеш повече за възникването на ръчното автоматично оръжие, напиши.
Впечатлява ме, че в литературата за Първата световна война се пише за пушки и картечници, през Втората пехотата масово започва да се въоръжава автомати (картечни пистолети). Такива вижам и в ръцете на ганстерите по филмите за сухия режим, но момента на появата на серийно прозвеждан картечен пистолет ми се губи.



Тема Re: Измряхте ли бе, кво стана?нови [re: AKMC]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано10.12.01 17:52



МР не е конструиран от Шмайзер, но е създаден на базата на негови разработки. Ръчното авт. оръжие е от Първата световна, но е въведено късно поради слабата далекобойност и точност и голямата консумация на патрони. Дори през Втората световна германците се чудят дали да го въведат. Колкото до това кой го е създал, руснаците също имат претенции. Ще проверя и ще ти пиша пак. Чао, че имам работа.



Тема Re: Измряхте ли бе, кво стана?нови [re: AK47M]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано11.12.01 16:49



Според "Военный енциклопедический словарь" първият картечен пистолет на базата на пистолетен патрон е създаден в 1915 от италианеца А. Ревели. Следват Шмайзер - 1918, Токарев - 1927, Дегтярев - 1934 и т.н. Ония по филмите с Ал Капоне май са "Томпсън".
Първият автомат със собствен патрон е създаден в 1916 естествено от руснак - В. Г. Фьодоров.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.